Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 739 Posts

·
Registered
3,069 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Polskie Drogi Motogazeta.mojeauto.pl
Przemyśl: inwestycje w obwodnice

2007-05-15 09:53
Źródło: Nowiny, fot.: UM. Przemyśl
mojeauto.pl

W przyszłym roku powinny rozpocząć się prace budowlane przy obwodnicy Przemyśla. Komisja Europejska przyznała na realizację zadania 161 mln złotych, co stanowi 85 proc. kosztów inwestycji.

Przemyśl otrzymał 161 mln złotych na budowę własnej obwodnicy wraz z mostem na Sanie, przez który odbywałby się ruch tranzytowy do przejścia granicznego w Medyce. Obwodnica połączy ul. Krakowską z ul. Wincentego Pola. Na trasie obwodnicy powstanie most na Sanie i trzy wiadukty. Władze miasta deklarują, że budowa zakończy się przed Mistrzostwami Europy w piłce nożnej w 2012 r.

Obecnie w Przemyślu ruszyły roboty budowlane związane z przebudową tzw. „małej obwodnicy”, czyli drogi powiatowej nr 2162R w Przemyślu, obejmującej ulice: Stanisława Augusta, Marcina Borelowskiego, Bohaterów Getta oraz Wincentego Pola. Prace potrwają do października br.

--------------------------------------------------------------------------
Inwestycja za 189 mln. zlotych zasluguje na wlasny watek.

·
Registered
1,395 Posts
Polskie Drogi Motogazeta.mojeauto.pl
Przemyśl: inwestycje w obwodnice

2007-05-15 09:53
Źródło: Nowiny, fot.: UM. Przemyśl
mojeauto.pl

W przyszłym roku powinny rozpocząć się prace budowlane przy obwodnicy Przemyśla. Komisja Europejska przyznała na realizację zadania 161 mln złotych, co stanowi 85 proc. kosztów inwestycji.

Przemyśl otrzymał 161 mln złotych na budowę własnej obwodnicy wraz z mostem na Sanie, przez który odbywałby się ruch tranzytowy do przejścia granicznego w Medyce. Obwodnica połączy ul. Krakowską z ul. Wincentego Pola. Na trasie obwodnicy powstanie most na Sanie i trzy wiadukty. Władze miasta deklarują, że budowa zakończy się przed Mistrzostwami Europy w piłce nożnej w 2012 r.

Obecnie w Przemyślu ruszyły roboty budowlane związane z przebudową tzw. „małej obwodnicy”, czyli drogi powiatowej nr 2162R w Przemyślu, obejmującej ulice: Stanisława Augusta, Marcina Borelowskiego, Bohaterów Getta oraz Wincentego Pola. Prace potrwają do października br.

--------------------------------------------------------------------------
Inwestycja za 189 mln. zlotych zasluguje na wlasny watek.
A co będzie jak wybudują A4 ?
kto tam bedzie jeździł ? :lol:

Pzdr Maciej

·
Optimist trotzdem
3,018 Posts
A co będzie jak wybudują A4 ?
kto tam bedzie jeździł ? :lol:

Pzdr Maciej
może ktoś z Przemyśla lub okolic ma jakieś bliższe dane, mapki itd. Może nie cały ruch z miasta i okolic w stronę Ukrainy koniecznie i na siłę będzie się pchał na A-4?
Z planów jakie ja mam niewiele wynika

·
Registered
1,395 Posts
może ktoś z Przemyśla lub okolic ma jakieś bliższe dane, mapki itd. Może nie cały ruch z miasta i okolic w stronę Ukrainy koniecznie i na siłę będzie się pchał na A-4?
Z planów jakie ja mam niewiele wynika
Przypomniały mi się czasy kiedy Przemyśl walczył o zmianę przebiegu A4 - argumentując że przebieg przez Korczową to wyrok dla miasta ...

Pzdr Maciej

·
Banned
3,234 Posts
co z tego ze A4 powstanie , miastu przyda sie obwodnica - której budowa to NOWE TERENY pod INWESTYCJE . itd

jeszcze Jarosław potrzebuje obwodnicy ;/

·
S19 na wschodzie
3,304 Posts
Wizualka mała ale wygląda to wszystko świetnie :)

co do A4 to źle że nie przechodzi w okolicach tego pięknego miasta. Obwodnica dla Przemyśla to konieczność korki są tam spore zwłaszcza w sezonie letnim. Wiem bo bywam tam co roku.

P.S. W Przemyślu jest chyba najlepsza lodziarnia na Podkarpaciu (koniec OT)

·
Registered
1,592 Posts
Na podstawie ulic podanych w informacji wymysliłem sobie cóś takiego:

oczywiście jest to tylko barrrrrdzo duże przybliżenie :banana: :lol:

·
DROGI TO MOJA PASJA
15,588 Posts
Wklejam poniżej mapkę i rendery, które kiedyś wisiały na oficjalnej stronie Urzędu Miasta w Przemyślu...

Ładnie po etapowali ten projekt- widze ze śa tutaj IV etapy a nie wiaodomo czy coś jeszcze nie ma po za kadrem
Troche dziwnie zrobili z tym kolizyjnym skrzyżowaniem na estkadzie !!

·
Infrastrukturnik drogowy
12,474 Posts
Troche dziwnie zrobili z tym kolizyjnym skrzyżowaniem na estkadzie !!
bardzo dziwne, gdyz na planie jest raczej węzeł, a do tego są warunki terenowe...

·
Just user
5,739 Posts
^^ Bezkolizyjne. Są 2 prawoskręty, nie ma lewoskrętów. Z wjazdu na most w prawo, i dojazdu na most też w prawo.

·
DROGI TO MOJA PASJA
15,588 Posts
^^ Bezkolizyjne. Są 2 prawoskręty, nie ma lewoskrętów. Z wjazdu na most w prawo, i dojazdu na most też w prawo.
Patrze na układ wysepek na skrzyżowaniu i widze że dla chcących wjechać na " estakadę mostową" istnieje tez możliwość skrętu w lewo - w kierunku "od" mostu

·
Registered
175 Posts
nie no.. haloo.. zaraz..
IMHO tylko skrzyżowania wielopoziomowe nie są kolizyjne w 100%, a tutaj nawet nie ma lewoskrętów więc kolizyjne być musi!!

·
Registered
653 Posts
Patrze na układ wysepek na skrzyżowaniu i widze że dla chcących wjechać na " estakadę mostową" istnieje tez możliwość skrętu w lewo - w kierunku "od" mostu
Nie patrz na malowane wysepki tylko zauważ ze jest to TYLKO POŁOWA SKRZYŻOWANIA (czesc czerwona)- druga połowa jest troche bardziej oddalona od Sanu (czesc różowa).

Tak wiec kolizyjne bedzie tylko w I etapie - docelowo juz nie :)

1 - 20 of 739 Posts