SkyscraperCity banner

1 - 20 of 964 Posts

·
Infrastrukturnik drogowy
12,396 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Obwodnica miejscowości Kije - droga krajowa numer 78

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że 30 listopada 2005r. (godz. 14.00) planowane jest otwarcie obwodnicy miejscowości Kije, leżącej w ciągu drogi krajowej nr 78. (świętokrzyskie).

Obwodnica została zrealizowana wraz z przełożeniem drogi wojewódzkiej nr 766 Morawica – Pińczów oraz budową wiaduktu w ciągu drogi wojewódzkiej.

W ramach inwestycji wykonano:

budowę obwodnicy długości 2,25 km w ciągu drogi nr 78 (droga jednojezdniowa o szerokości 7 m plus pobocza utwardzone 2x2m na parametrach klasy GP);
przebudowę istniejącego odcinka drogi krajowej o dł. 0,7 km,
budowę odcinka (przełożenie) drogi wojewódzkiej nr 766 w granicach węzła,
budowę wiaduktu drogowego w ciągu drogi wojewódzkiej nr 766 nad drogą krajową nr 78 i linią kolejową,
budowę dróg dojazdowych do pól,
Roboty trwały od sierpnia 2004 roku. Koszt inwestycji wyniósł ogółem 19,1 mln zł. Środki zapenił budżet państwa.

Obwodnica miejscowości Kije jest jedną z 20 obwodnic wykonanych w 2005 roku. Już otwarte zostały obwodnice między innymi Gniezna, Pilzna i Torunia, a do końca roku zakończone zostaną ponadto obwodnice Skarżyska Kamiennej, Stalowej Woli, i Żar.

gddkia.gov.pl

·
S19 na wschodzie
3,296 Posts
[DK 78] Remonty i Infrastruktura

Witam ponownie

Sama wyżej wymieniona droga krajowa nie jest może wielką atrakcją, ale przecież kiedyś będzie ona drogą ekspresową

Dlatego pierwszą z serii fotorelacji jaką zamierzam tu zamieścić jest odcinek Siewierz-Świerlaniec (w podtytule: śladami przyszłych arterii S1 i A1 :) )

Siewierz

Rynek w Siewierzu. Uwierzcie mi, że tu trudno przejść przez jezdnię nawet w Niedzielę. (do Kielc też kiedyś zrobię fotorelację)

Wracamy na zachód do Tarnowskich Gór. Przejazd przez Siewierz

Skrzyżowanie z DK1 w Siewierzu. Jestem ciekawy czy zaprojektują ten węzeł bezkolizycjny na południowej obwodnicy Siewierza by w przyszłości móc wybudować obwodnicę zachodnią miasta.

Dziwne uczucie, niby zielone światło a ja obawiam się że z boku nagle TIR wyjedzie z wielką prędkością. Nie lubię tego odcinka 1-ki (ale pomińmy to)

aż 107 km do przejścia granicznego w Chałupkach

Zimowe krajobrazy. Krajówka numer 78 nie ma poboczy asfaltowych a miejscami głębokie koleiny. Stanowi alternatywę dla DW 913 i funkcjonuje jako droga dojazdowa do lotniska w Pyrzowicach

Na horyzoncie Boguchwałowice :)

i już kolejna miejscowość Przeczyce

a następna to j.w.

Według mapki jaką dysponuję w pobliżu sfotografowane miejsca na powyższym zdjęciu ma iść S1 na Pyrzowice. Czyżby te domy miały iść pod młotek. Są może jakieś nowe mapki S1 Pyrzowice-Podwarpie

może tą luką

Jakieś domy napewno pójdą pod młotek

chyba, że doszło do kompromisów i trasa pójdzie poza Nową Wieś. Tak to jest jak prasa i GDDKiA milczy, a powinni pisać o wszystkim

Za zakrętem skrzyżowanie w prawo na DW 913 do Pyrzowic

Oto owo skrzyżowanie

W oddali za tymi domami będzie szła S1

Wspólny przebieg DK78 i DW 913 kończy się na tym skrzyżowaniu, w lewo pojedziemy na Będzin i Katowice DW 913

Miejscowość Celiny. Stąd pochodziła pewnie nie jedna ładna Celina :)

droga nieco kręta

Zbliżamy się do skrzyżowania: w prawo możemy odbić na Zendek w lewo na Będzin i Katowice. Jest to droga powiatowa. Po prawej stacja benzynowa

Po lewej także :)

Za tym zakrętem przebiegnie już niedługo autostrada A1

Mniej więcej tu. 78-kę puszczą napewno górą na wiadukcie

Oto Tapkowice, kolejna miejscowość na szlaku 78-ki

po prawej stronie na tle tych drzew na horyzoncie powstanie węzeł "Pyrzowice"

Wieś o nazwie Niezdara

te koleiny

zjazd na DW 912

Za zakrętem park w Świerklańcu do którego odwiedzenia zachęcam obok znajduje się uroczy hotelik :)

To wszystko ode mnie w kwestii DK78

Pozdrawiam :)

·
Moderator
77,778 Posts
Świetne krajobrazy:)Może jestem kamikadze,ale fajnie się na tym odcinku jeździ na rowerze(oczywiście latem :) )

G

·
/\/\/\ Własnie pięnke, krajobrazy szkoda ze droga nie taka piękna. Wstyd że to jest krajówka. To powinna być droga krajobrazowa a nie krajowa :)

·
Moderator
77,778 Posts
fairhair26 said:
Żartujesz naprawdę jeździsz tamtędy rowerem?
No jeździłem tam i to nie raz.Ogólnie DK 78 mam przejechaną na rowerze od Rybnika,aż do Siewierza. Ja do takich tras extreme jestem przywyczajony,jakoś bardziej mnie ciągnie do jazdy na rowerze na ruchliwych drogach niż na spokojnych alejkach.

·
S19 na wschodzie
3,296 Posts
Tytuł: GAZETA WYBORCZA - KIELCE
Data: 23.03.2006

Będzie druga obwodnica Jędrzejowa
Drogowcy przygotowują się do budowy drugiej obwodnicy Jędrzejowa, chociaż jeszcze nie ucichły protesty z czasów pierwszej takiej inwestycji. Tym razem dwujezdniowa droga będzie miała 9 kilometrów długości i ominie miasto od północy.
We wtorek ogłoszono przetarg na wykonanie dokumentacji trasy, dzięki której samochody jadące na Śląsk drogą krajową nr 78 ominą centrum miasta. - To pierwszy etap przygotowań. Na podstawie tej dokumentacji uzyskamy decyzję lokalizacyjną i w przyszłym roku zaczniemy wykupywać grunty pod przyszłą inwestycję, która obejmie m.in. budowę wiaduktu nad torami - mówi Ewa Sayor, dyrektor kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Jej zdaniem sama budowa mogłaby ruszyć po 2008 roku. - To nie jest zbyt odległy termin, a cała inwestycja, jak na obwodnicę, też nie jest zbyt kosztowana. Wstępnie można ją wycenić na około 100 mln zł - mówi Ewa Sayor. Ostateczny termin rozpoczęcia prac zależy w dużej części od mieszkańców miasta. To protesty niektórych z nich przez kilkanaście lat blokowały budowę obwodnicy na "siódemce". - Liczymy, że tym razem będzie znacznie mniej protestów. Zresztą sami mieszkańcy Jędrzejowa już kiedyś domagali się budowy właśnie obwodnicy północnej - mówi Ewa Sayor.
MARC

·
S19 na wschodzie
3,296 Posts
Witam

dziś fotorelacja z odcinka Siewierz-Jędrzejów

prezentuje miniaturki. Pokliknieciu w mianiaturkę można zobaczyć duże zdjęcie. Chodzi o szybsze załadowanie się zdjęć

Przejazd przez Siewierz

Za Siewierzem

Wiadukt nad linią kolejową

Poręba

Przejazd przez miasto

Obwodnica jest bardzo potrzebna

Ciekawe kiedy rozpocznie się budowa obwodnica Siewierza, Poręby i Zawiercia??

Zbliżamy się do centrum Zawiercia. Na najbliższym skrzyżowaniu od północnego-zachodu "przychodzi" DW791 od Myszkowa

DW791 i DK78 idą wspólnym śladem

Korek w Zawierciu

Skrzyżowanie. DW791 odbija na południe w kierunku Ogrodzieńca

Przekrój 1x4 na wzniesieniu plus nowa nawierzchnia

dalej już tylko 1x3

Droga kiepska

Wieś Lgota Murowana

Przejazd przez wieś

Już za Lgotą

Wieś Kroczyce

W tle skrzyżowanie z DW792

Jeszcze kilka lat temu była tu malutka stacyjka benzynowa a teraz proszę :)

Już za Kroczycami

wieś Siemięrzyce

Za Siemięrzycami

Wieś Pradła

Na prawo odbija 794-ka w kierunku Wolbromia

Przejazd przez Pradła

Wieś Grabiec

Najbrzydszy dom na DK78 we wsi Grabiec

Wieś Bonowice

Za Bonowicami, na horyzoncie miasto Szczekociny

Ten samochód po lewej wyjeżdża z kończącej w tym mieście bieg DK46

Zbliżamy się do rynku

Przejazd przez Szczekociny trochę przypomina przejazd przez Pilzno

skrzyzowanie z 795 na Secenin na lewo

Wiadukt nad linią kolejową

Po wycince drzew

Wieś Goleniowy

Przejazd przez wieś

Za wsią Goleniowy zaczyna się województwo Świetokrzyskie i nowa gładka jak stół nawierzchnia :eek2: No brakuje tylko asfaltowych poboczy

Wieś Moskorzew

Za Moskorzewem, za zakrętem po prawej stronie znaduje się stacja

Stacja benzynowa i jakiś motel czy restauracja

Wieś Damiany

Wieś Chlewice

Za Chlewicami

Kolejna wieś Jaronowice

Za Jaronowicami

Wieś Ślęcin

Typowy obraz wsi w Świętokrzyskiem. Jednakże stopniowo powstają nowe ładne domy

Wieś Nagłowice. Stąd pochodził ślynny pisarz renesansu Mikołaj Rej

Do dworku Reja należy skręcić w prawo za tym zakrętem

Niedawno wybudowane rondo z DW742 w kierunku Włoszczowej i dróg 42 i 12-ki koło Sulejowa. 742-ka biegnie na lewo
my w prawo

Za Nagłowicami

Wieś Prząsław

Ta czerwona ciężarówka jechała na uszkodzonej feldze. Nieźle dymiło

6 km do Jędrzejowa

Ostatnia wieś przed Jędrzejowem to Sudół

Jędrzejów

Ech przydałaby się północna obwodnica. Niestety nie wiem którędy pójdzie bo plan zagospodarowania przestrzennego woj Świętokrzyskiego ma mało czytelne mapki :sleepy:

"rondo" w Jędrzejowie

Na tym kończę relację. Myślę, że miniaturki się szybciej załadują :)

czekam na uwagi opinie i komentarze

Pozdrawiam

·
Registered
450 Posts
Bardzo fajna fotorelacja. Duży plus za miniaturki zdjęć.
Zdjęcia dosyć dobrze oddają koleiny - droga pomiędzy Zawierciem a Szczekocinami jest szeroka ale głębokie koleiny sprawiają, że zjechanie na pobocze lub na lewy pas jest niebezpieczne.
Czekamy na odcinek Jędrzejów - Chmielnik.

·
Trabi user
47 Posts
Mi sie pomysł z miniaturkami bardzo nie podoba. Wole chwile poczekac a potem miec wszystkie zdjęcia załadowane, niz czekac za kazdym razem na powiększenie zdjęcia. Zdecydowanie trudniej się ogląda :(

A fotorelacja jak zwykle super :)

·
Registered
917 Posts
Relacja super!
Natomiast zgodze sie z przedmowca, ze miniaturki nie sa fajne, wole chwile poczekac niz caly czas klikac.
Fajnie by bylo jak bys jednak te zdjecia powiekszyl.
Pozdrawiam

·
Registered
450 Posts
DJP said:
Relacja super!
Natomiast zgodze sie z przedmowca, ze miniaturki nie sa fajne, wole chwile poczekac niz caly czas klikac.
Jednak jak chcesz przeczytać kilka wątków, a w każdym jest fotorelacja to czekasz i czekasz. Z resztą ten temat przewijał się już kilka razy.

Proponuję poll

·
Registered
917 Posts
Poll zniknal, a przynajmniej nie da sie na niego wejsc z linka, ktory tu podales. W kazdym razie jak glosowalem w niedziele (chyba) wieczorem to bylo cos kolo 10:1 na rzecz duzych zdjec.
Daj znac jak teraz wygladaja wyniki, ewentualnie gdzie mozna je zobaczyc i jak bedziesz mial chwilke to sprobuj dac jednak wieksze zdjecia.
Serdecznie o to prosze i pozdrawiam.

·
S19 na wschodzie
3,296 Posts
DJP said:
Poll zniknal, a przynajmniej nie da sie na niego wejsc z linka, ktory tu podales. W kazdym razie jak glosowalem w niedziele (chyba) wieczorem to bylo cos kolo 10:1 na rzecz duzych zdjec.
Daj znac jak teraz wygladaja wyniki, ewentualnie gdzie mozna je zobaczyc i jak bedziesz mial chwilke to sprobuj dac jednak wieksze zdjecia.
Serdecznie o to prosze i pozdrawiam.
Niestety moderatorzy skasowali ten wątek :( nie wiem czemu ale tak jest. Większość była za całymi zdjęciami więc dziś wieczór je powiększe

pozdr!

1 - 20 of 964 Posts