SkyscraperCity banner

1 - 20 of 532 Posts

·
Registered
Joined
·
917 Posts
Nie wiem, czy to troche nie za wczesnie. Obawiam sie, ze przez najblizszy miesiac watek bedzie "pusty".
Chyba ze np. ktos z Siewierza zrobi relacje z miejsc, gdzie ma byc w przyszlosci obwodnica. ;)
 

·
Kierowca!
Joined
·
2,002 Posts
Słyszałem już o tej inwestycji! bardzo dobrze że powstanie ta obwodnica, dobrze że będzie też bezkolizyjny węzeł z DK1. Dzięki za założenie wątku. Pozdrawiam.
 

·
Registered
Joined
·
123 Posts
Discussion Starter · #4 ·
Poszlajam się po okolicy, to parę fotek będzie :)

A inwestycja, jest bardziej niż pewna
pozycja 114.25 z "PROGRAM BUDOWY DRÓG KRAJOWYCH NA LATA 2008-2012"

Etap zrealizowany
DSU-26.07.2007 DUL-19.04.2006 odebrana dokumentacja-KP,DSU,DUL,PB,PW,MP Zło<ony wniosek o PnB -
17.04.2008.27.02.2008 ogłoszono przetarg

Etap w realizacji
Oczekujemy na wydanie PnB
Procedura przetargowa - II etap przetargu - wybór wykonawcy i podpisanie umowy

Termin zakończenia realizacji Etapu
08.2008
 

·
Mister fotograf
Joined
·
242 Posts
^^ Właśnie, przynajmniej nie będzie się korkować na dk1 w tych okolicach.
 

·
Infrastrukturnik drogowy
Joined
·
12,396 Posts

·
Mister fotograf
Joined
·
242 Posts
Dość dziwny ten węzeł... ćwierć koniczynka?;)
 

·
Kierowca!
Joined
·
2,002 Posts
widać tutaj że jedna z łącznic będzie przy samym cmentarzu, a ten węzeł wygląda troche dziwnie bo w kierunku na Częstochowę widać tam stacje i interesy stacji benzynowej i obwodnicy musiały być pogodzone ze sobą tzn. jesto obwodnica ale stacja też zostaje
 

·
Registered
Joined
·
123 Posts
Discussion Starter · #9 ·
Głownie, przez tą stację ta inwestycja jest opóźniona.
Składali jakieś protesty, odwołania....
A co do drogi koło cmentarza, obecnie da się dojechać Będzińska, ale po wybudowaniu obwodnicy będzie ślepa, więc muszą wybudować inną drogę dojazdową do cmentarza - da się nią jeździć, ale to szutrówka
 

·
Registered
Joined
·
17 Posts
Nie wiem czy dobrze widzę, ale mam wrażenie że jadąc DK1 tak samo będę stał na światłach w Siewierzu co do tej pory.
Poprawcie mnie jeśli się mylę
 

·
Registered
Joined
·
134 Posts
Nie wiem czy dobrze widzę, ale mam wrażenie że jadąc DK1 tak samo będę stał na światłach w Siewierzu co do tej pory.
Poprawcie mnie jeśli się mylę
W związku z tym, że większość ruchu (nazwijmy go) poprzecznego będzie mijała DK1 bezkolizyjnie to będziesz stał krócej.

A jak komuś nie zabraknie jaj aby zamknąć dotychczasowy przejazd starą drogą + dorobić kładkę dla pieszych i pozostawić jedynie prawoskręty to światła można by zlikwidować :)

malarz
 

·
w cieniu &#346;wi&#281;tej Wie&#380;y
Joined
·
632 Posts
wystarczy że ustawią zakazy skrętu w lewo na DK1 i skrócą czas czerwonego. to powinno wystarczyć aby ZNACZNIE skrócić korki. przecież na DK1 jest mnóstwo świateł między Częstochową i Katowicami i raczej się nie korkuje bo cykle są krótsze i są pasy do lewoskrętu. No i w końcu A1 i S1 mają docelowo odciążyć tę drogę prawda? :)
 

·
Kierowca!
Joined
·
2,002 Posts
Prawda mają odciążyć, ale właśnie między Częstochową a Katowicami niektóre światła korkują i to bardzo, Wrzosowa > w kierunku Katowic niewielkie korki, Poczesna > Tutaj jest przegięcie, kto jechał ten wie czeka się i to bardzo długo na zielone światło, a czerwone jest nawet dłużej niż zielone, później Koziegłowy, tam też światła nie są najlepiej ustawione ale cóż... widocznie tak musi być, Ale może tutaj w Siewierzu skrócą czerwone i będzie szybszy przejazd bo większość pokieruje się na obwodnice :pp
 

·
Registered
Joined
·
633 Posts
wystarczy że ustawią zakazy skrętu w lewo na DK1 i skrócą czas czerwonego.
Dokładnie tak. Zostawienie lewoskrętu po wybudowaniu węzła byłoby nieracjonalne. Chociaż znając niektóre przypadku w PL można się wszystkiego spodziewać. Nie zmienia to faktu, że każda inwestycja poprawiająca bezpieczeństwo i płynność ruchu cieszy.
 

·
Registered
Joined
·
123 Posts
Discussion Starter · #16 ·
Z tego wynika, że nie będzie przejazdu na skrzyżowaniu z Zawiercia do TG, tylko prawoskręty - dobre info dla jeżdżących pn-pd


Siewierz: Chcą krótszego dojazdu

Piątek, 9 maja 2008r.

Od pewnego czasu mieszkańcy siewierskiego osiedla Zachód - Jeziorno mają problem z dojazdem do swoich domów. Problem narodził się już w czasie, kiedy zamknięto przejazd przez trasę szybkiego ruchu z ulicy Bohaterów na ulicę Targową. Połączenie z resztą gminy znacznie się wtedy wydłużyło.

Mieszkańcy siewierskiego osiedla są zbulwersowani utrudnieniami, jakie im niedawno zafundowano.

Mieszkańcy twierdzą, że z ulicy Parkowej praktycznie nie ma możliwości wjazdu do centrum Siewierza z powodu linii ciągłej uniemożliwiającej przejazd na lewy pas, z którego dopiero jest możliwy skręt w lewo. Dla mieszkańców, którzy wracają na swoje osiedle z Katowic lub Tarnowskich Gór jest to szczególnie uciążliwe. Muszą bowiem skorzystać z objazdu. Do tej pory korzystali (co prawda nie do końca zgodnie z przepisami) z przejazdu przez nieczynną stację benzynową. Od kilku dni i to jest niemożliwe. Bo były właściciel musi stację rozebrać i zabezpieczyć teren. I już stanęły murki, które uniemożliwiają skracanie trasy kierowcom.

- Na osiedlu mieszka ponad tysiąc osób! Teraz muszą nadkładać drogi nawet do trzech kilometrów, a do domu mają od tego miejsca zaledwie kilkaset metrów - mówi Stanisław Niedbał, mieszkaniec Siewierza.

Ludzie są przerażeni. Twierdzą, że jedyny dojazd do osiedla Jezioro prowadzi pod wiaduktem. Jeśli tam się coś wydarzy np. wypadek, do ich domostw nie będzie można w ogóle dojechać.

Już raz tak się zdarzyło. Wtedy jeździliśmy przez pola. Czy to jest normalne? Będziemy protestować, bo kłopoty z dojazdem mają też karetki i na przykład nasi goście, którzy zanim tu dojadą błądzą po całym Siewierzu - mówi Małgorzata Kieres, mieszkanka ulicy Warszawskiej w Siewierzu.

Nakaz rozebrania i zabezpieczenia stacji wydał zawierciański oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

- Do 30 czerwca właściciel nieczynnej stacji jest zobowiązany do jej rozbiórki i zabezpieczeń. Ale i tak przejazd tędy jest niezgodny z przepisami. I ci kierowcy, którzy skracali sobie tędy drogę, robili to bezprawnie - tłumaczy Lech Firlik z zawierciańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

- Zgłosiliśmy do centrali GDDKiA potrzebę zbudowania tu pasa prawoskrętu na Tarnowskie Góry. To mieszkańcom ułatwiłoby dojazd - dodaje pan Firlik.

Wojciech Gierasimiuk, rzecznik GDDKiA w Katowicach wyjaśnia, że po wybudowaniu obwodnicy nie będzie przejazdu poprzecznego na skrzyżowaniu.

- Będzie droga zbiorcza i korzystając z niej jadąc od Częstochowy będzie można skręcić na Tarnowskie Góry - wyjaśnia Wojciech Gierasimiuk.

I takie rozwiązanie proponowane jest mieszkańcom.

Kiedy jest szansa na jego realizację?

- Budowę obwodnicy chcielibyśmy zacząć jeszcze w tym roku i zakończyć w dwa lata - mówi rzecznik Gierasimiuk.

Tymczasem mieszkańcy wzięli sprawę w swoje ręce i złożyli wniosek do burmistrza oraz Rady Miejskiej, z prośbą o wykupienie przez gminę terenu po starej stacji benzynowej i utworzenie w tym miejscu dwukierunkowego przejazdu (wyjazd- wjazd). Miałaby to być krótka droga gminna wyłącznie dla samochodów osobowych. Przekonują, że realizacja tego pomysłu przy odpowiednim oznakowaniu nie byłaby czymś skomplikowanym.

- Teraz tworzą się kilometrowe korki. Spaliny od samochodów zanieczyszczają powietrze. To po prostu straszne. Mamy tylko nadzieję, że ktoś ten problem rozwiąże. Bo w tej chwili przejazd ta droga jest po prostu nie do zniesienia. Mówią nam o obwodnicy, a tu są pilniejsze sprawy - podkreśla Stanisław Niedbał, który razem z pozostałymi mieszkańcami napisał wniosek do burmistrza i radnych. Zapowiada, że sprawy tak nie zostawią. Będą walczyć.
 

·
Kierowca!
Joined
·
2,002 Posts
No i bardzo dobrze że zlikwidują przejazd poprzeczny przez to skrzyżowanie, będzie bezpieczniej i szybciej :) dobrze myślą ci na górze
 

·
Registered
Joined
·
5,094 Posts
A mnie się marzy, żeby ta obwodnica wydłużyła się na wschód: przecięła starą DK78, szerokim łukiem ominęła Porębę i Zawiercie od północy i w Kroczycach wróciła na stary ślad. Na oko 25 kilometrów, może być w standardzie prawdziwej eS-ki (2x2). Ależ by było cuuudnie...
 

·
Kierowca!
Joined
·
2,002 Posts
w bliżej nieokreślonej przyszłości jest planowana obwodnica Poręby, Zawiercia, Kroczyc i nowy przebieg drogi aż do Szczekocin wraz z obwodnicą Szczekocin. Nie wiem w jakim standardzie będzie ta droga ale niech powstaję jak najszybciej a obwodnica Siewierza to pierwszy mały kroczek do tej inwestycji
 
1 - 20 of 532 Posts
Top