SkyscraperCity banner

1 - 20 of 901 Posts

·
Registered
341 Posts
Discussion Starter #1
Witam Wszystkich.

Przeglądam Forum od jakiegoś czasu, teraz postanowilem się przyłączyć do dyskusji.

Chciałbym rozpocząć wątek dotyczący przebudowy DK79 na terenie Jaworzna, Sosnowca i Mysłowic.
W pierwszym z tych miast droga ma być poprowadzona zupełnie nowym śladem (projekt "Miasto Twarzą do Autostrady"), w Sosnowcu przebudowana zostanie ul. Orląt Lwowskich w dzielnicy Niwka (m.in. pojawią się dwa ronda), natomiast na granicy z Mysłowicami powstaje nowy most na Czarnej Przemszy.
Ciekaw jestem, jak realne są plany przedłużenia ul. Katowickiej w Jaworznie bezpośrednio do ul. Obrzeżnej Zachodniej w Mysłowicach i dalej do nieczynnego węzła w katowickiej Wilhelminie (tzn. poprowadzenie DK79 z pominięciem Niwki i centum Mysłowic)? Inne kwestie dotyczą szerokości (poszerzenia) ul. Orląt Lwowskich w Sosnowcu i sposobu włączenia nowej drogi, budowanej z Jaworzna do węzła Jęzor.

Pozdrawiam

·
kierowCa autobusu :)
355 Posts
Obwodnica Jaworzna to wielkie nieporozumienie a do tego niedokonczona. Najbardziej mnie rozwala drugie rondo od strony Chrzanowa ktorego wyjazd jest jednoczesnie zakretem 90stopni. Jak sie jedzie z Katwic to jest tam ogranicznie do 30 i radze go respektowac. Aha jeszcze 2 przejazdy kolejowe niebywale rowne przynajmniej jeden bo nie PKP tylko chyba kopalniane ale coz z tego jak zamkna to trzeba stac. moze ktos wie kiedy maja wybudowac brakujacy odcinek kolo stadionu bo przejazd droga osiedlowa ktora "tymczasowo" (od conajmniej 2-3 lat) prowadzi do obwodnicy jest tragiczny.

·
S19 na wschodzie
3,280 Posts
fotorelacja z DK79 (Bytom-Chorzów)

Witam

Co prawda wątek jest bardziej o modernizacji DK79 ale myślę że ta fotorelacja pasuje tu całkowicie

Jesteśmy na ulicy Katowickiej w Bytomiu, zaraz za bezkolizyjnym węzłem z DW 911. Po lewej osiedle Arki Bożka, którego nazwę lubie przekręcać na DarzyBorka.

Po prawej ulica Chorzowska w Bytomiu

Już jesteśmy w Chorzowie. Markety od Obi, przez Tesco do Media Marktu

Zbliżenie na Chorzów

Nie opisuje tu nazw ulic bo mi się wyjatkowo mylą :)

Skrzyżowanie ulicy Katowickiej z ulicą 3-go maja w Chorzowie.

Na tym kończy się moja fotorelacja. W tym wątku trzeba poruszyć także sprawę zmiany przebiegu DK79 z powodu wyburzenia estakady w rynku w Chorzowie. Te inwestycję zaplanowano na 2008 rok

Pozdrawiam

·
Advanced user
668 Posts
DK79 Katowice-Mysłowice 2x2

Droga była kiedyś 3cyfrówką i nieźle się trzyma(ła) jedynie nasila się falowanie spowodowane kopalniami. Asfalt na oko w technologii asfaltu z domiszką cementu pamięta chyba czasy Gierka ...niestety ostatnie 2 zimy skruszyły warstwę ścieralną. Wg przepisów 100km\h i zawsze tyle jade nieraz 110....brak pasów awaryjnych, przykrótkie włączenia i jednak zbyt duże łuki ... ale jakaś analogia do wyremontowanej legnickiej A4 jest - jedzie się w korytarzu od bariery do bariery :D

Przed węzłem rozdzień z Dk86
juz za

ulubione miejsce dla smerfów ...można dostać za prędkość, za wyprzedzanie ....

·
S19 na wschodzie
3,280 Posts
Dzięki HTP za super fotki tego odcinka 79-ki

Czy tam prosto to nie puszczą przypadkiem DTŚ?

Ciekawostka te dłuższe lampy to oprawy rtęciowe, istne antyki jeśli chodzi o oświetlenie uliczne. Pochodzą one z początku lat 70-tych. Znikną one wraz z budową DTŚ śladem 79-ki.
Trasa wymaga modernizacji co widać na załączonym obrazku :)

·
Advanced user
668 Posts
dołem DTŚka która pozniej powinna skręcić łukiem w lewo i przeciąc tunelem linię kolejową i dalej za giełda mysłowicką ...ale tak dokładnie to topografi obrzeży Zagłębia nie znam.
...a górą czyli tak jak dzis biegnie to powinna ta 2 pasmówka iśc po łuku w prawo koło cmentarza tak żeby połączyć się z obrzeżna północną >A4 ...ale to już w kontrakcie DTŚki pewnie nie będzie.

·
Moderator
69,777 Posts
HTP said:
...a górą czyli tak jak dzis biegnie to powinna ta 2 pasmówka iśc po łuku w prawo koło cmentarza tak żeby połączyć się z obrzeżna północną >A4 ...ale to już w kontrakcie DTŚki pewnie nie będzie.
Właśnie,mogliby wreszcie zbudować ten odcinek do Obrzeżnej Północnej,jak zatem na DK79 zostają tylko wirtualne rozjazdy do tej ulicy...

·
Registered
173 Posts
michal-skoczen said:
Zbyt duze łuki w sensi że zbyt ciasne??
tak, zdecydowanie za ciasne ! dodatkowo mam mrazenie ze wszystkie łuki wypadają akurat na wiaduktach. wąskich wiaduktach. nie przeszkadza mi to jednak pokonywac tej trasy ze srednia predkoscia 130kmh.

·
art of looking sideways
467 Posts
Posłuchajcie.
Trasa pomimo swojego sędziwego wieku i niedoskonałości jest całkiem spoko.
Rzeczywiście, mały ruch i łagodne łuki pozwalają rozwijać znaczne prędkości.
Omijam nią komfortowo korki na S-86.
Polecam.

·
Registered
341 Posts
Discussion Starter #14
Postanowiłem dzisiaj sprawdzić, jak wygląda przebudowa DK 79 na granicy Mysłowic i Sosnowca. Ze względu na czas ograniczyłem się tylko do ronda na Modrzejowie i mostu na Czarnej Przemszy łączącego Mysłowice i Sosnowiec - Modrzejów.

Sytuacja wygląda następujaco:

Budowane rondo na skrzyżowaniu ulic Powstańców Śląskich (łączy Modrzejów z centrum Sosnowca) i Orląt Lwowskich [DK 79]:

Idziemy nieco dalej w kierunku Mysłowic (budowanego mostu) i odwracamy się w kierunku ronda:

Później patrzymy ma most:

I znów spojrzenie na Modrzejów...:

... i na bliższy już most:

Jesteśmy teraz na starym moście i spoglądamy na nowy i znajdujące się za nim Mysłowice:

Po drugiej stronie Czarnej Przemszy. Z Zagłębia przeszliśmy na Śląsk. Widok na stary i nowy most:

Teraz patrzymy na drogę budowaną po prawej stronie mostu (i pod nim):

Plac budowy przed mostem po stronie mysłowickiej:

I tablica z wizualizacją:

·
Infrastrukturnik drogowy
11,957 Posts
^^ podoba mi sie ta tablica: co, gdzie, kiedy, dlaczego + wizualki. Świetna informacja! :)

·
Registered
3,226 Posts
i tak mu to nie pomoże ;) a każdy powód nawet wyborczy jest dobry żeby w końcu to miejsce nie straszyło. A może kiedyś z pomocą DTŚ uda się wyprowadzić nawet ruch z dk79

·
Registered
341 Posts
Discussion Starter #19
W najbliższym czasie zrobię zdjęcia z okolic węzła DK 79 z S-1 na Jęzorze. Tam też roboty przy modernizacji są już dosyć zaawansowane.
A! Tu rzeka nazywa się jeszcze Czarna Przemsza. Przemszą stanie się dopiero po połączeniu z Białą Przemszą jakiś +/- kilometr dalej (Trójkąt Trzech Cesarzy).
Pozdrawiam i życzę Wszystkim Wesołych Świąt

1 - 20 of 901 Posts