SkyscraperCity banner

1 - 20 of 742 Posts

·
Registered
650 Posts
Discussion Starter #1
Poniżej zamieszczam kilkanaście zdjęć z DK 79 Sandomierz - Góra Kalwaria, z tym że przed Kozienicami zasłably baterie w aparacie, stąd niska gęstość zdjęć z tego odcinka. Jako bonus dorzucę kilka zdjęć z przeciwnego kierunku :)
Jest to plon tej samej wycieczki, która zaowocowała obfoceniem DK 77.
Tam skończyłem na Sandomierzu, dlatego pierwsze zdjęcie przedstawia pierwszą tablicę drogowskazową za skrzyżowaniem DK 77 i 79

Przebijamy się przez Góry Pieprzowe, to jedyny przypadek przekroju 1x3 na tej trasie, jaki zauważyłem

Dojeżdżamy do skrzyżowania z DK 74, znak STOP w takim miejscu pozwala przypuszczać, że być może, w przyszłości powstanie tu jakieś rondko.

Wspólny przebieg DK 79 i 74. Nawierzchnia pozostawia wiele do życzenia

Smutne miasteczko Ożarów, droga przebiega przez sam środek miasta.

DK 74 ucieka w prawo, tym razem jest rondo

Ok. 10 km odcinek do granicy z województwem mazowieckim otrzymał nową nawierzchnię. Jadąc od Warszawy daje to spory efekt propagandowy :)

Teren staje się lekko pofalowany, w końcu to województwo świętokrzyskie

Skrzyżowanie z DW 754 w Czekarzewicach

Cały czas jeszcze bardzo dobra nawierzchnia...

Tutaj idealnie uchwycona granica województw. Granicę widać także na jezdni :)

I już jesteśmy w Lipsku :)

Przebieg trasy w tym mieście zaprojektowano tak, aby kierowca nie zasnął za kółkiem - zdaje się, że 3 razy w lewo, trzy razy w prawo...

Droga zaskakująco równa, to chyba zasługa niewielkiego ruchu

W Zwoleniu DK 79 krzyżuje się z DK 12, w przyszłości S 12

To już Kozienice (musiałem oszczędzać baterie)

Skrzyżowanie z DK 48 w formie ronda

Droga przez Puszczę Kozienicką (to akurat zdjęcie z przeciwnego kierunku)

Tak, niestety, wygląda znaczna część DK 79 w województwie mazowieckim

Most na Pilicy

I na koniec zdjęcie z Góry Kalwarii - jedziemy w kierunku Sandomierza. Ta nowa nawierzchnia skończyła się po kilku kilometrach

Reasumując, bardzo zły stan techniczny drogi na przeważającej części. Zdaje się, że trasa ta uzyskała status krajówki dość niedawno (podobnie jak DK 77) i to niestety widać.

·
DROGI TO MOJA PASJA
15,591 Posts
Patrze na te fotki(dzieki serdeczne -lubie fotorelacje) i dochodze do wnisku że jeśli temo remontów i budowania dróg bedzie w Polsce takie jakie jest - to nie doczekam takich dróg jak na zachodzie - trudne,brutalne ale prawdziwe :)

·
Registered
463 Posts
Korzystałem sewgo czasu z tej dorgi na odcinku Warszawa-Sandomierz dość często. Jej jedyną zaletą jest mały ruch (oczywiście poza odcinkiem W-wa-Piaseczno-G.K.). Po za tym innych zalet brak. Miejscami fatalna nawierzchnia, dużo zakrętów, droga wąska, bez poboczy. Mimo tych niedogodności trasę W-wa-Rzeszów jadąc DK79 robi się jakies 0,5 godz szybciej niż jadąc przez Radom, Ostrowiec.

·
Registered
650 Posts
Discussion Starter #6
Zmiejszyłem te zdjęcia 4-krotnie, żeby trochę odchudzić pliki, bo mam limit na serwerze (friko.pl). Fakt, że chyba za bardzo je zmniejszyłem - nie widać niektórych napisów. Jak znajdę trochę czasu to może je trochę podrasuję

·
S19 na wschodzie
3,280 Posts
eirik said:
Zmiejszyłem te zdjęcia 4-krotnie, żeby trochę odchudzić pliki, bo mam limit na serwerze (friko.pl).
Fotki w rozdzielczości 1024x768 też nie muszą zajmować dużo miejsca na serwerze. Jest to tylko kwestia odpowiedniego skompresowania plików

Fakt, że chyba za bardzo je zmniejszyłem - nie widać niektórych napisów. Jak znajdę trochę czasu to może je trochę podrasuję
Jeśli już fotki 1024x768 wydają Ci się za duże. Optymalna wielkość to 800x600. Twoja rozdzielczość 640x480 jest niestety za mała i zdjęcia te przypominają mi mój pierwszy aparat cyfrowy sprzed 10 lat. Można nim było zrobić tylko 20 zdjęć o tej samej rozdzielczości

Jakby co oferuje swoją pomoc w kompresowaniu zdjęć :)

·
Infrastrukturnik drogowy
11,959 Posts
fairhair26 said:
Optymalna wielkość to 800x600. Twoja rozdzielczość 640x480 jest niestety za mała
jeśli już o wielkości zdjęć: mi się wydaje, że zdjęcia 640x480 też w zupełności wystarczą (warunek: czysta szyba, dobry kadr ;)).
Chyba, że ktoś chce pokazać jakieś szczegóły-to rzeczywiście 800x600 jest ok (ale nie więcej, bo przy monitorze 17" trzeba przesuwać zdjęcia, czego nie lubię :p)

·
Registered
1,582 Posts
Zdecydowanie lubię ta trasę - często jeźdże nią z Dębicy - zamiast "klasycznie" do W-wy przez Kielce-Radom.
Ruch jest na niej mały i te lasy jesienią - fantastiko - Puszcza Kozienicka - ech!!!.

Chociaż od czasu zbudowania 2-pasmówki w Białobrzegach - dla odstresowania się stanem innych dróg - lubię sobie pośmigać na tej obwodnicy :) - i jak pora dnia sprzyja do zdradzam Kozienice na rzecz Białobrzegów.

·
Requiem for a dream
3,888 Posts
kliknij prawym na to logo i wybierz pokaż obrazek i ci sie wyświetli.

·
Registered
119 Posts
Przebudowa drogi krajowej nr 79

9 Października , 2007

Planowana jest modernizacja drogi krajowej nr 79, na odcinku Piaseczno-Góra Kalwaria, wraz z budową obwodnicy Góry Kalwarii, w ciągu dróg nr 50 i 79. W tej chwili trwają prace projektowe a inwestycja powinna być zrealizowana do połowy 2011 roku.

Przedsięwzięcie polega na rozbudowie istniejącej jednojezdniowej drogi do dwujezdniowego odcinka drogi klasy GP (główna przyspieszona) o długości ponad 22 km. Wzdłuż drogi nr 79, stosownie do potrzeb wynikających z istniejącego zagospodarowania, projektowana jest dodatkowo droga dla obsługi ruchu lokalnego. Projektowana trasa połączy się poprzez planowane węzły z drogami wojewódzkimi nr 721 i 722, z drogami krajowymi nr 79 Warszawa-Góra Kalwaria i nr 50 Płońsk-Grójec-Mińsk Mazowiecki oraz poprzez jednopoziomowe skrzyżowania z drogami wojewódzkimi nr 873 i 734. Pozostałe drogi przecinające obwodnicę zaprojektowane są jako dwupoziomowe skrzyżowania bez możliwości zjazdu na projektowaną drogę. W ten sposób w ciągu obwodnicy zrealizowanych będzie 7 skrzyżowań (przejazdów).

Decyzje o ustaleniu lokalizacji drogi uzyskano w 2006 roku. Cały czas trwa wykup terenu pod inwestycję. W pasie drogowym znajduje się 896 działek, z czego 6 nabyto aktami notarialnymi. Do uzyskania prawa do dysponowania terenem pozostało 890 działek. Przewidywany termin uzyskania prawa do dysponowania terenem to 31.12.2008 r. Aktualnie toczy się także postępowanie administracyjne związane z uzyskaniem decyzji środowiskowej (wniosek o wydanie decyzji złożono 16.02.2007 r). Przewidywany termin uzyskania decyzji to IV kwartał 2007 r. W trakcie opracowania jest projekt budowlany inwestycji. Zakończenie prac projektowych planowane jest na czerwiec 2008 r. Jeśli pozwolenie na budowę zostanie uzyskane na początku 2009 roku, to wykonawca powinien wybudować trasę do czerwca 2011 roku. Szacunkowy koszt realizacji projektu to około 544 mln zł, łącznie z pracami przygotowawczymi.

zaczerpnięte ze strony http://piechocinski.blogkierowcy.pl/2007/10/09/przebudowa-drogi-krajowej-nr-79/

·
Registered
958 Posts
zatem czas na mały update --> oficjalna informacja z gddkia na zapytanie na temat statusu prac:

"przewidywany harmonogram prac przygotowawczych i realizacji dla przebudowy drogi krajowej nr 79 na odcinku ul. Energetyczna w Piasecznie - Góra Kalwaria wraz z obwodnicą Góry Kalwarii w ciągu dróg nr 50 i 79:
- decyzja środowiskowa uzyskana - 09.11.2007r. (nie ostateczna)
- decyzja lokalizacyjna uzyskana - 03.03.2006r. (ostateczna- 29.09.2006r.)
- przewidywany termin prawa do dysponowania terenem - 31.12.2008r.
- uzyskanie pozwolenia na budowę - 02.2009r.
- realizacja - 03.2009r.-06.2011r.
Dotrzymanie terminu realizacji uzależnione jest od szybkiego uzyskania ostatecznych decyzji (każda decyzja może być zaskarżona, a to przesuwa każdy termin) a także od dostępności środków finansowych na wykup gruntów."

zatem jeszcze rok czekania

·
Registered
374 Posts
DK 79

czy coś się zmieniło w tej sprawie ? odcinek Piaseczno - Gora Kalwaria to obraz nędzy i rozpaczy, droga jak w Kazachstanie a nuie w Unii Europejskie, Kazachstanu nie obrażając.....
bardzo ładnie za to odnawiana jest droga na południe od Kozienic, swoją drogą czy toś słyszał jak planowana jest obwodnica Kozienic na DK79 ?

·
Registered
124 Posts
Znalezione na www.gorakalwaria.net:
Budowa odcinka drogi krajowej 79, który łączy Piaseczno z Górą Kalwarią stanęła pod wielkim znakiem zapytania. Zaważyły 4 dni spóźnienia w złożeniu map. Z nieoficjalnych źródeł dowiadujemy się, że budowa odcinka tej drogi nie ruszy tak jak było w planach na wiosnę, nie wiadomo czy w ogóle ruszy. Pod nową trasę wykupiono już 75% działek, gdy nagle mieszkańcy wsi Kąty zaczęli się odwoływać od lokalizacji planowanego przedsięwzięcia. Sprawa trafiła do sądu, gdzie dopatrzono się małego uchybienia, a mianowicie 4 dni spóźnienia przy złożeniu map.
Wyrok zapadł, lecz jeszcze nie ma uzasadnienia. Czy odcinek drogi 79 łączący nas z Piasecznem doczeka się przebudowy dowiemy się już wkrótce, na uzasadnienie trzeba poczekać aż do dwóch tygodni.

·
Registered
374 Posts
obwodnica Góry Kalwarii

kolejny przykład typowego polskiego liberum veto, z drugiej strony, ciekawe kto odpowiada za takie "drobne" uchybienia które będa kosztowac kilka istnien ludzkich, miliony złotych strat z powodu korków o milionach wnerwionych kierowców nie wspominając - dzięki za info anyway,
będę wdzięczny za uaktualnienia

pozdrawiam

1 - 20 of 742 Posts