SkyscraperCity banner

701 - 720 of 742 Posts

·
zoddali
Joined
·
1,373 Posts
Może to poprzez oderwane od krawędzi krawężniki takie wrażenie odniosłem.
 

·
zoddali
Joined
·
1,373 Posts
W Kozienicach prace postępują - tylko dwa ujęcia dostałem dziś. Widać efekt pracy pilarzy - fajniej wyglądała ta droga z drzewami - ciekawe czy będą nowe nasadzenia.

1.


2.


Fotorelacja wstawiona automatycznie.
 

·
zoddali
Joined
·
1,373 Posts
Tylko jedno weekendowe zdjęcie z wspólnego przebiegu DK79 z DK 48 w Kozienicach, otrzymałem z postępu prac.

Bez drzew doprawdy wygląda to bardzo smutnie.

 

·
Registered
Joined
·
858 Posts
^^ Wczoraj właśnie było spotkanie mieszkańców Kozienic z GDDKiA w sprawie m.in. wyciętych drzew (oczywiście po tym jak zaczęły się już prace :D):
Remont tak, ale w innej formie

Wycinka drzew, pękające domy, hałas i zanieczyszczenia. To problemy jakie wiążą mieszkańcy Kozienic z nową koncepcją ulicy Radomskiej. W poniedziałek 16 września odbyło się spotkanie z przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

W Kozienicach trwa przebudowa Dróg Krajowych 48 i 79. Remont rozpoczął się od ich wspólnego odcinka, czyli ulicy Radomskiej w centrum miasta.

Spotkanie mieszkańców z GDDKiA odbyło się na wniosek Gminy Kozienice. - Z chwilą objęcia przeze mnie urzędu Generalna Dyrekcja była w trakcie przetargów na remont dróg przebiegających przez Kozienice. Mieszkańcy zgłaszali, że nie są dostatecznie poinformowani na temat prowadzonych prac – wyjaśnił burmistrz Kozienic Piotr Kozłowski.

W czasie dwugodzinnego spotkania poruszonych zostało wiele kwestii. Mieszkańcy i przedsiębiorcy prowadzący swoje sklepy przy ulicy Radomskiej wnosili uwagi dotyczące prowadzonych prac. Większości nie podobała się wycinka drzew, wiele osób sygnalizowało o możliwym problemie w rozładunkiem towaru do sklepów, a także obawiało się ruchu samochodów ciężarowych, który może zwiększyć się po oddaniu drogi.

Przedstawiciele Generalnej Dyrekcji uzasadniali swoje działania poprawą bezpieczeństwa na DK 79 i podniesieniem komfortu korzystania z drogi zarówno samochodom jak i pieszym czy rowerzystom. Jak usłyszeliśmy po zakończonym spotkaniu większość uczestników nie była usatysfakcjonowana z uzyskanych odpowiedzi.

Wszyscy natomiast byli zgodni, że najlepszym rozwiązaniem byłaby obwodnica Kozienic. Jednak jak usłyszeliśmy od wiceburmistrza Mirosława Pułkowskiego, nie ma jej w planach GDDKiA przynajmniej do 2030 roku.

Remont ulicy Radomskiej ma zakończyć się do grudnia.
więcej
 

·
Registered
Joined
·
65 Posts
Rząd dofinansował budowę drugiego odcinka rozbudowy dk-79 przejście przez Kozienice.
Na przełomie września i października planowane jest podpisanie umowy z wykonawcą na projekt i budowę.
Wygrała ta sama firma, która buduje pierwszy odcinek.
 

·
Registered
Joined
·
96 Posts
x2 ^^ kiedyś tak planowali. Może jakaś rezerwa w UG jest dostępna. SISKOM

Jest już dostępna koncepcja rozbudowy DK79 od Lipska do granicy z województwem świętokrzyskim w miejscowości Kostusin.
Przebudowa jest znaczna, ale nie obejmuje obwodnicy Śląska i Poręby więc ta opcja nie będzie realizowana.
Droga zgodnie z zapowiedzią będzie poszerzona, dojdą drogi serwisowe itp. Wymienione ma być również oświetlenie uliczne.

Linki do aktualnych planów:

http://www.lipsko.eu/images/aktualnosci/Wojtek_Krasinski/dk79/111.pdf
http://www.lipsko.eu/images/aktualnosci/Wojtek_Krasinski/dk79/222.pdf
http://www.lipsko.eu/images/aktualnosci/Wojtek_Krasinski/dk79/333.pdf
http://www.lipsko.eu/images/aktualnosci/Wojtek_Krasinski/dk79/444.pdf

---------------------------------------------------------------------------------------
Edit 08.10
Obwodnica Lipska

Według najnowszego kosztorysu koszt inwestycji to 131 mln złotych. W budżecie są zapewnione środki na kwotę 111 mln złotych, a więc żeby inwestycja doszła do skutku musi być ograniczony jej zakres np. przez zwężenie dróg serwisowych lub wykonanie ich bez nawierzchni asfaltowych, zmniejszenie zbiorników deszczowych itp.
 

·
Moderator
Joined
·
69,799 Posts
Wybraliśmy wykonawcę, który zaprojektuje i rozbuduje DK79 na przejściu przez Kozienice


Wybraliśmy najkorzystniejszą ofertę w przetargu na projekt i rozbudowę drogi krajowej nr 79 od km 80+558 do km 82+230 na odcinku przejście przez m. Kozienice – odcinek II.

Wybór najkorzystniejszej oferty

8 października 2018 r. odbyło się otwarcie ofert. Wpłynęła jedna oferta Przedsiębiorstwa Budowy Dróg i Mostów z Mińska Mazowieckiego. Jej wartość przekraczała kosztorys inwestorski. Rozstrzygnięcie postępowania było możliwe po zapewnieniu środków finansowych.Przetarg i kryteria oceny ofert

Postępowanie zostało ogłoszone 10 sierpnia 2018 r. w trybie przetargu nieograniczonego.

Złożona oferta była badana i oceniana przy zastosowaniu następujących kryteriów:

- gwarancja jakości - 20%,

- doświadczenie kierownika budowy - 20%,

- cena - 60%.Najważniejsze terminy

Zakładamy, że umowa z wykonawcą zostanie podpisana w październiku 2019 r. Wykonawca na realizację zadania będzie miał 21 miesięcy od daty zawarcia umowy (z wyłączeniem okresu zimowego). Zakończenie wszystkich prac przewidywane jest na listopad 2021 r..Obowiązki wykonawcy

Zadaniem wykonawcy jest rozbudowa DK 79 w Kozienicach na długości 1,6 km. Ponadto powstanie wiadukt drogowy nad koleją, chodniki i ścieżki rowerowe, odwodnienie trasy oraz urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego.O inwestycji

Rozbudowa drogi krajowej nr 79 oraz drogi krajowej nr 48 na przejściu przez m. Kozienice podzielona została na 3 odcinki:

- odcinek I: DK 48 od km 127+683 do km 128+678 oraz DK 79 od km 80+449 do km 80+532

- odcinek II: DK 79 od km 80+558 do km 82+230

- odcinek III: DK 48 od km 128+678 do km 131+400

Inwestycja zlokalizowana jest w całości na terenie województwa mazowieckiego i przebiega przez gm. Kozienice.
całość : https://www.gddkia.gov.pl/pl/a/35359/Wybralismy-wykonawce-ktory-zaprojektuje-i-rozbuduje-DK79-na-przejsciu-przez-Kozienice
 

·
Registered
Joined
·
311 Posts
Czasem jade przez Kozienice do Warszawy z Sandomierza i w sumie nigdy problemów nie było większych w Kozienicach. Nigdy nie stałem w korku (a jechałem tędy o różnych porach ok 30 razy w życiu). Co innego Góra Kalwaria.. Generalnie widać, że woj. Mazowieckie dopiero zaczyna odrabiać opóźnienia związane z poprawą jakości na tej trasie, świętokrzyskie bardziej o tę drogę zadbało, nie ma co się dziwić jednak, bo o ile dla nas to jedna z ważniejszych dróg, o tyle dla Wawki to mało znacząca krajówka. Generalnie z Sandomierza do Warszawy, dużo spokojniej pojechać dk 79, a potem przez Konstancin niż pchać się na Ostrowiec/Radom. Ciekawe jak czasy przejazdu zmienią się po budowie obwodnic: Iłży i Lipska.
 

·
Registered
Joined
·
2 Posts
Szkoda, że nikt nie pomyślał o obwodnicy Kozienic...
Współczuję mieszkańcom...
Ja pochodzę z Kozienic i nie pamiętam nigdy korków, ani sznurów TIRów jadących przez miasto. Nigdy nie stałem dłużej niż jedną zmianę świateł na skrzyżowaniach. Wzdłuż krajówek przechodzących przez miasto na palcach jednej ręki można policzyć zjazdy do prywatnych domów.

Ostatnio widać większy ruch pojazdów do/z Warszawy z rejestracjami województw: lubelskiego i podkarpackiego, ale spowodowane jest to tym, że trasa Lublin-Warszawa jest w budowie. Po oddaniu POW, S17 i S19 z żadnego większego miasta nie będzie się opłacało jeździć przez Kozienice do Warszawy. A po oddaniu S12 nie będzie się opłacało jeździć nawet ze Zwolenia.

W mpzp jest zostawiona rezerwa na obwodnicę w przekroju 2x2, która na całej długości będzie przebiegać po wschodniej stronie torów kolejowych. Jednak w Polsce jest dużo więcej miast wymagających obwodnicy - ta kozienicka, moim zdaniem, może poczekać.
 

·
zoddali
Joined
·
1,373 Posts
Postęp prac na wspólnym odcinku DK48 i DK79 dziś w Kozienicach.

1. Na tych światłach w lewo DK 79 do Warszawy a w prawo DK 48 do Dęblina


2. Obracamy się do tyłu i idziemy w tamtym kierunku.


3.


4.


5. Zielony domek ze spadzistym dachem jest już za rondem wyznaczającym koniec rewitalizowanego odcinka i tam się też kończy wspólny przebieg DK 48 i DK 79.


Fotorelacja wstawiona automatycznie.
 

·
Registered
Joined
·
858 Posts
Radomska w Kozienicach może być gotowa w kwietniu

Nowy asfalt na ulicy Radomskiej w Kozienicach już położony, ale to nie koniec prac. Sprawdziliśmy jak trwający od sierpnia remont wpływa na życie mieszkańców.

Nie ulega wątpliwości, że wszyscy z niecierpliwością czekają na koniec prac związanych z przebudową ulicy Radomskiej. Każdy ma jednak inny powód. Przedsiębiorcy prowadzący działalność w tym miejscu zwracają uwagę na ponoszone straty. Jak usłyszeliśmy, sklepy spożywcze odnotowały znaczny spadek liczby klientów.

Natomiast wśród samych mieszkańców zdania są podzielone. Niektórzy cieszą się z nowej drogi, której dotychczasowy stan pozostawiał wiele do życzenia.

Jednak wielu osobom nie podoba się koncepcja przebudowy realizowana przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Chodzi między innymi o wycinkę drzew i obawę przed ewentualnymi konsekwencjami dużego natężenia ruchu takimi jak: zanieczyszczenie powietrza i pękające ściany domów.

We wrześniu w Kozienicach odbyło się nawet spotkanie z przedstawicielami GDDKiA, jednak jak usłyszeliśmy, nie było ona satysfakcjonujące dla uczestników.

Jak informuje rzecznik Generalnej Dyrekcji Małgorzata Tarnowska, wykonawca jest zobowiązany zakończyć prace do 8 kwietnia przyszłego roku. Jest to kolejny termin planowanego zakończenia remontu, ponieważ pierwotnie mowa była o końcu listopada tego roku. Opóźnienie wynika z długiego czasu oczekiwania na zezwolenie na realizację inwestycji drogowej przez GDDKiA, co spowodowało późniejsze niż zakładane rozpoczęcie prac.

Obecnie trwa wykonanie ścieków betonowych, wpustów deszczowych, nawierzchni z kostki kamiennej na ul. Plac 15 Stycznia i fundamentów pod latarnie. Trwają również przygotowania do budowy chodników i ciągów rowerowych.

Remont ulicy Radomskiej od skrzyżowania z Warszawską do ronda obok straży pożarnej wykonywany jest w ramach prac nad pierwszym odcinkiem dróg krajowych przebiegających przez miasto, które GDDKiA chce kompleksowo przebudować w ciągu najbliższych lat.
źródło
 
701 - 720 of 742 Posts
Top