SkyscraperCity banner

721 - 740 of 742 Posts

·
Requiem for a dream
Joined
·
3,888 Posts
DK79 Warszawa - Kozienice w 4k. 15-12-2019

 

·
Registered
Joined
·
1,411 Posts
Dzięki za film. Niezła robota i w to jakiej jakości.

Czy ktoś zna losy odcinka DK79 Piaseczno, Energetyczna - obwodnica Góry Kalwarii? Do końca roku miał przetarg na koncepcję? Dobrze pamiętam.
To jest moim zdaniem absolutny priorytet w krajówkach obok Warszawy. No może jeszcze S7 ale tam coś się niby dzieje. Na tym odcinku drogi tydzień w tydzień są różne wypadki - potrącenia, czołówki, najechania. O korkach nie wspomnę.
 

·
Marzyciel
Joined
·
2,560 Posts
Pytałem o GDDKiA to w 2017 roku: "Dzień dobry,
Przebudowa dk79 nie została zamieszczona w PBDK 2014-2023, w związku z tym GDDKiA nie prowadzi prac przygotowawczych do realizacji tego zadania.
Zaplanowane działania do rozpoczęcia w bieżącym roku to:
- remont drogi na odc. Energetyczna – Chyliczkowska,
- przebudowa skrzyżowania Armii Krajowej (DK79) – Chyliczkowska w ramach PLMN.
Łączymy pozdrowienia!"
 

·
Registered
Joined
·
231 Posts
Ciekawe jak to podzielenie na 5 odcinków wpłynie na terminy realizacji i kiedy ogłoszą przetarg na projekty tych odcinków.
 

·
Registered
Joined
·
1,411 Posts
Na tym ostatnim zdjęciu to chyba ciąg pieszo-rowerowy. Nie rozumiem czemu ta ulica jest na tym fragmencie miejskim tak szeroka. Lewoskręt czy prawoskręt rozumiem. Natomiast w innych miejscach zwęzić do minimum dla ciężarówek czy autobusów i zrobić np: skośne lub równoległe miejsca postojowe. Zostawianie dla trawnika około 80cm (?) to też moim zdaniem słabe rozwiązanie.
Widzę jedną rzecz in plus. Studzienki na deszczówkę są poza jezdnią a włazy do kanalizacji na środku.
 

·
Moderator
Joined
·
69,800 Posts
Będzie nowy most w ciągu DK-79

| ep. ⚫ źródło: RI ⚫
Ruszył przetarg na budowę mostu w Andruszkowicach w woj. świętokrzyskim. Obiekt powstanie w ciągu drogi krajowej nr 79.
Planowana inwestycja zlokalizowana jest w pobliżu Sandomierza. Istniejący tam stary most ma być rozebrany, a w jego miejsce GDDKiA zaplanowała budowę nowego.
Nowy obiekt ma mieć ok. 10 m długości i 14 m szerokości. Oprócz jezdni dla samochodów będzie wyposażony w chodniki dla ruchu pieszego.

Przetarg jest prowadzony w formule buduj – inwestor ma już projekt mostu, dla którego został wydany ZRID.
całość : https://www.rynekinfrastruktury.pl/wiadomosci/drogi/bedzie-nowy-most-w-ciagu-dk79-70380.html
 

·
Registered
Joined
·
1,411 Posts
A jednak? Czemu nie zaczęto tego 2 lata temu gdy powiat już chciał...?!?! Nie ma też mowy o skrzyżowaniu w Pilawie, które też na cito powinno być rozbudowane o lewoskręt i prawoskręt.
A Gdaka swoje. My zrobimy odcinek Piaseczno-Góra Kalwaria. Za pierdylion lat albo w ogóle. 5 odcinków na 17km...

"Z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad podpiszemy porozumienie, na mocy którego wykonamy dokumentację projektową przebudowy jednego z najniebezpieczniejszych komunikacyjnie miejsc w powiecie piaseczyńskim – skrzyżowania drogi krajowej 79 z drogą powiatową w Baniosze koło stacji benzynowej Orlen, oraz skrzyżowania DK79 w Żabieńcu."

http://piaseczno.pl/8-aktualnosci/1342-budujemy-drogi-dla-waszego-bezpieczenstwa
 

·
Registered
Joined
·
1,411 Posts
"Planowana przebudowa skrzyżowań w Baniosze i Żabieńcu. Czy na DK79 będzie bezpieczniej?
Autor: PiasecznoNews.pl -
05/02/2020

GÓRA KALWARIA/PIASECZNO W planach starostwa powiatowego na rok 2020 znalazło się między innymi opracowanie projektu przebudowy niebezpiecznych skrzyżowań w Baniosze i Żabieńcu

Są to skrzyżowania, na których bardzo często dochodzi do wypadków i kolizji."

https://piasecznonews.pl/planowana-przebudowa-skrzyzowan-w-baniosze-i-zabiencu-czy-na-dk79-bedzie-bezpieczniej/?fbclid=IwAR1b9fXZHVfsfG6wOkpGJi_v6bTZmUoX-MzEFrVeIrI09kna59APfoqr8y8
 

·
Registered
Joined
·
231 Posts
To jeszcze lewoskręt w Zalesiu i na początku obwodnicy Piaseczna. Skoro GDDKiA zgadza się jednak na pojedyncze poprawki to chyba znak, że przebudowa całej drogi znowu odsunęła się na nie wiadomo kiedy...
 

·
Registered
Joined
·
1,103 Posts
Baniocha koniecznie i jak najszybciej. Tam nie ma tygodnia bez wypadku lub choćby stłuczki.

Siedliska-Żabieniec to objazd Piaseczna , który skutecznie blokuje DK 79.

Pozostałe lewoskręty czyli do Zalesia i do Piaseczna niewiele pomogą jadącym do W-wy gdyż wszystko skutecznie blokuje skrzyżowanie z Chyliczkowską.
 

·
Registered
Joined
·
858 Posts
W ogłoszonej liście rządowego programu budowy 100 obwodnic, trzy planowane są na DK79:

Obwodnica Zwolenia w ciągu drogi krajowej nr 79
 • Stan prac przygotowawczych: Dla inwestycji nie były prowadzone prace przygotowawcze.
 • Planowana data ogłoszenia przetargu: IV kw. 2023 r.
 • Cel realizacji inwestycji: Podstawowym celem budowy obwodnicy Zwolenia jest wyprowadzenie ruchu tranzytowego, który obecnie odbywa się drogami krajowymi nr 12 i 79. Działanie te jest powiązane również z realizacją innego obejścia miejscowości - obejścia Lipska.
Dzięki temu nastąpi poprawa bezpieczeństwa mieszkańców, odciążenie układu komunikacyjnego i zwiększenie przepustowości w samym Zwoleniu. Inwestycja poprawi również warunki i bezpieczeństwo przejazdu dla ruchu dalekobieżnego i regionalnego. Obwodnica będzie stanowiła uzupełnienie oraz element rozprowadzający ruch z planowanej drogi ekspresowej S12 pomiędzy Radomiem a Puławami. Prace nad tym ciągiem również trwają.


Obwodnica Lipska w ciągu drogi krajowej nr 79

 • Długość: ok. 6,4 km;
 • Koszt: ok. 198 mln zł;
 • Stan prac przygotowawczych: Zapewnione zostały środki na przygotowanie inwestycji. W ramach dotychczasowych prac uzyskano decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach. Obecne prace projektowe znajdują się na ukończeniu.
 • Data uzyskania DŚU: IV kw. 2013 r.
 • Planowana data ogłoszenia przetargu: II kw. 2020 r.
 • Podpisanie umowy: 2021
 • Lata realizacji (budowy): 2022-2024
 • Cel realizacji inwestycji: Podstawowym celem budowy obwodnicy Lipska jest wyprowadzenie ruchu tranzytowego, który obecnie odbywa się drogą krajową nr 79. Działanie te jest powiązane również z realizacją innego obejścia miejscowości bardziej na północ, czyli obejścia Zwolenia.
Dzięki temu nastąpi poprawa bezpieczeństwa mieszkańców, odciążenie układu komunikacyjnego i zwiększenie przepustowości w Lipsku. Inwestycja poprawi również warunki i bezpieczeństwo przejazdu dla ruchu dalekobieżnego i regionalnego odbywającego się z Warszawy. Będzie stanowić również uzupełnienie przebudowanego ciągu drogi wojewódzkiej nr 747.

Obwodnica Osieka w ciągu drogi krajowej 79
 • Stan prac przygotowawczych: Dla inwestycji tej nie były prowadzone prace przygotowawcze
 • Planowana data ogłoszenia przetargu: IV kw. 2023 r.
 • Cel realizacji inwestycji: Podstawowym celem budowy obwodnicy Osieka jest wyprowadzenie ruchu tranzytowego, jaki koncentruje się w mieście w ciągu drogi krajowej 79. Osiek przez lata stanowił tzw. wąskie gardło na trasie drogi 79. Ostre zakręty uniemożliwiały sprawny i bezpieczny ruch drogowy w tym miejscu.
Dzięki inwestycji nastąpi poprawa bezpieczeństwa mieszkańców, odciążenie układu komunikacyjnego oraz zwiększenie przepustowości dróg. Nowa inwestycja ułatwi podróże pomiędzy Sandomierzem a Krakowem.

Co do rozbudowy DK79/DK48 to na terenie Kozienic wprowadzono zmianę w organizacji ruchu:
W związku z rozbudową DK79/48 na przejściu przez Kozienice (odcinek I), od dnia 3 lutego 2020r. wdrożona została czasowa organizacja ruchu polegająca na zamknięciu skrzyżowania ul. Radomskiej, ul. Lubelskiej oraz ul. Warszawskiej.

Objazd na czas prowadzenia robót na tym skrzyżowaniu będzie prowadzony ul. Żeromskiego, ul. Głowaczowską, ul. Radomską, ul. Wójcików oraz ul. Przemysłową.

Wykonawca przebuduje całe skrzyżowanie ul. Radomskiej, ul. Lubelskiej oraz ul. Warszawskiej. W ramach prowadzonych robót wykonana zostanie nowa konstrukcja jezdni, wybudowane zostaną chodniki i ścieżki rowerowe oraz przebudowane zostaną urządzenia infrastruktury podziemnej.

Planowany termin zakończenia robót na skrzyżowaniu to 15.03.2020r
źródło

 

·
zoddali
Joined
·
1,373 Posts
Przebudowa wspólnego odcinka DK 48 i DK 79 w Kozienicach - widać już początek końca robót.

1. Skrzyżowanie na którym schodzą się te dwie drogi z lewej DK 48 z prawej DK 79


2.


3.


4. Patrzymy na DK 79 w kierunku Warszawy


5. Tu wlot DK 48 z Kocka,


6.


7. Na skrzyżowaniu trwa wymiana instalacji, termin zakończenia robót druga połowa marca.


8. Wspólny przebieg DK 48 i DK 79, brakuje ścieralnej i kilku drobiazgów.


9. Po południowej stronie będzie DDR,


10.


Cdn ...
 

·
zoddali
Joined
·
1,373 Posts
11.


12.


13. Brakuje zieleni :(


14.


15.


16.


17.


18.


19.


20. Samochód dostawczy jest na rondzie, gdzie kończą się prace z obecnego etapu robót. Rozdzielają się też tam obie drogi - DK 48 skręca w prawo, a DK 79 biegnie dalej prosto na Sandomierz.


Fotorelacja wstawiona automatycznie.
 

·
Moderator
Joined
·
69,800 Posts
Trzy odcinki drogi krajowej nr 79 w Świętokrzyskiem będą dostosowane do obciążeń 11,5 tony na oś - przetargi na projekty ogłoszone
Ogłosiliśmy przetargi na opracowanie dokumentacji projektowej dla rozbudowy trzech odcinków drogi krajowej nr 79 Warszawa - Sandomierz - Kraków o łącznej długości około 42 km. W oparciu o te projekty będzie można między innymi dostosować drogę do przenoszenia obciążeń 11,5 tony na oś na odcinkach: Skrzypaczowice - Osiek (9,9 km), Osiek - Połaniec (12,6 km), Połaniec - Słupia (19,8 km) .
Wyłonieni w trzech przetargach wykonawcy będą mieli za zadanie przygotowanie materiałów do decyzji środowiskowych, uzyskanie tych decyzji, wykonanie projektów rozbudowy odcinków drogi i uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej w ciągu 34 miesiecy od podpisania umowy.
Całość : Trzy odcinki drogi krajowej nr 79 w Świętokrzyskiem będą dostosowane do obciążeń 11,5 tony na oś - przetargi na projekty ogłoszone :: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad - Serwis informacyjny
 
721 - 740 of 742 Posts
Top