SkyscraperCity banner

301 - 320 of 320 Posts

·
Kujawski łoś bezkolizyjny
Kujawski Łoś Bezkolizyjny
8,621 Posts
To tak odnośnie moich obaw o zaśmiecenie przestrzeni reklamami. Doczekałem się odpowiedzi. Dają sobie 5 lat na reklamy ;)

131230

·
Registered
3,086 Posts
bydgoszcz24.pl

Rozbudowa ulicy Grunwaldzkiej zakończona
Wykonawca zakończył prace budowlane i zgłosił gotowość do rozpoczęcia prac odbiorowych (rozpoczną się za kilka dni i potrwają około 2 tygodnie). Po ich pozytywnym zakończeniu, trasa będzie mogła zostać oficjalnie oddana do użytkowania. Ruch po ul. Grunwaldzkiej odbywa się po 2 jezdniach.

W ramach rozbudowy ulicy Grunwaldzkiej powstały nowe skrzyżowania, sygnalizacje świetlne, buspas, chodniki i drogi rowerowe. Modernizację przeszły też wszystkie ulice dojazdowe. W obrębie całej trasy nasadzone zostały drzewa i krzewy. Łącznie jest ich ponad 10 tysięcy.

Dzięki rozbudowie ul. Grunwaldzkiej wygodniej można dojechać do budowanej drogi ekspresowej S5, a z Osowej Góry do centrum miasta.

Rozbudowa ul. Grunwaldzkiej rozpoczęła się pod koniec 2017 r. Roboty były prowadzone na prawie 5 -kilometrowym odcinku od granicy miasta do Węzła Zachodniego. Realizowano je w trzech etapach: od granicy miasta do ul. Kolbego, od ul. Kolbego do Filtrowej i od ul. Filtrowej do Węzła Zachodniego. Koszt inwestycji to ok. 90 mln.

• Długość rozbudowanej ulicy Grunwaldzkiej – 4,55 km
• Długość buspasa – 2,95 km
• Długość dróg rowerowych – 4,95 km

·
Registered
8 Posts
To była długo wyczekiwana inwestycja przez mieszkańców Osowej Góry (w tym mnie :)).

Znacznie poprawiła ona standard życia tej dzielnicy. Czas powrotu z pracy skrócił się znacząco - wcześniej zazwyczaj trwało to ponad 1h, teraz zazwyczaj wracam w 20-25 minut. Dojazd do pracy podobnie, zazwyczaj wynosił on ok. 45-50 minut, teraz trwa to ok. 20 minut. Autobusem nie jechałem od czasu wybuchu epidemii, ale w okresie styczeń-marzec spóźnienia stały się mniej powszechne, a i komfort jazdy, dzięki buspasowi też się poprawił.

Bardzo cieszy mnie również nowa ścieżka rowerowa, kilkukrotnie już nią jechałem i wrażenia są bardzo dobre.

·
Registered
8,901 Posts
Końcowy koszt robót wynosi około 90 milionów złotych. To o kilkanaście milionów więcej niż wynikało z podpisanej jesienią 2017 roku umowy z Budimexem. Opiewa ona bowiem na 76 mln zł brutto. Większość tej kwoty to dofinansowanie ze środków unijnych. Skąd wzrost ceny? – Dodatkowe koszty wynikają z zawartych aneksów. W większości dotyczą one robót dodatkowych, które wykonano w obrębie inwestycji, ale nie były one ujęte w ramach przetargu – tłumaczy Tomasz Okoński.

·
Registered
8 Posts
Poczekamy, zobaczymy.

Wiem za to na pewno, że po wybudowaniu buspasa na Kolbego (inwestycja jest w trakcie) już nigdy już nie powtórzy się sytuacja gdzie w godzinach szczytu jechałem autobusem do Ronda Maczka 40-45 min. Niezależnie czy będę czekał do września 2020 czy października 2021. Mi to wystarczy

·
Registered
5,610 Posts
Przejechałem się dwa dni temu Grunwaldzką od ul. Nad Torem do granic miasta, i dalej (na budowę S5). Trasa wygląda imponująco, do tego co było wcześniej. Taka (prawie) prawdziwa droga wylotowa z miasta. W niektórych miejscach jeszcze na jezdniach są słupki wykonawcy.
Zdjęcia pod słońce i z brudną szybą.

1. Grunwaldzka - odcinek leśny

2.

3. Wszyscy trzymali się przepisów, co do prędkości. Może oglądali trasę, tak jak ja ;)

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10. Granica miasta

To wszystko. Na Google Maps Grunwaldzka jeszcze jeszcze jednojezdniowa.

Fotorelacja wstawiona Fotorelacjonuszem.

·
Registered
1,345 Posts
Ach, jak się cieszą z trasy mieszkańcy wyburzonych budynków. A jeszcze bardziej tych pozostałych, z hałasem pod oknem. Bo właśnie tak się buduje miasto, przez wyburzanie budynków mieszkalnych pod WYLOTówki z niego...

·
Registered
23 Posts
Ach, jak się cieszą z trasy mieszkańcy wyburzonych budynków. A jeszcze bardziej tych pozostałych, z hałasem pod oknem. Bo właśnie tak się buduje miasto, przez wyburzanie budynków mieszkalnych pod WYLOTówki z niego...
jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził

·
Registered
1,345 Posts
Dlatego jest istotne co jest (naj)ważniejsze dla miasta - kilkuset wieloletnich mieszkańców czy kilkanaście tysięcy samochodów...

301 - 320 of 320 Posts