SkyscraperCity banner

861 - 880 of 882 Posts

·
kontrrewolucja
410 Posts
Cześć, rzadko bywam w wątkach drogowych, ale nurtuje mnie jedna rzecz i dlatego chciałbym zadać pytanie bez wertowania całego wątku. Jak to jest, że nitkę zachodnią zamknięto już grubo ponad rok temu, a do dzisiaj nie jest nawet rozebrany stary wiadukt? Nie dało się pogodzić tych prac ziemnych z funkcjonowanie całej trasy, jeśli z wiaduktem po dziś dzień nic nie robią? a jeśli się nie dało, to czemu nie biorą się od razu za wiadukt, byłby chociaż teraz gotowy, na zastępstwo.

To już będzie gruby offtop, ale tak samo nie mogę się nadziwić ilości i częstotliwości remontów na trasie A4 odcinek Brzeczkowice - Murckowska. Gdyby mógł ktoś to mi, laikowi jakoś racjonalnie wytłumaczyć, to zaoszczędzi mi sporo nerwów i zyska moją wdzięczność.

pozdrawiam

·
Registered
139 Posts
Cześć, rzadko bywam w wątkach drogowych, ale nurtuje mnie jedna rzecz i dlatego chciałbym zadać pytanie bez wertowania całego wątku. Jak to jest, że nitkę zachodnią zamknięto już grubo ponad rok temu, a do dzisiaj nie jest nawet rozebrany stary wiadukt? Nie dało się pogodzić tych prac ziemnych z funkcjonowanie całej trasy, jeśli z wiaduktem po dziś dzień nic nie robią? a jeśli się nie dało, to czemu nie biorą się od razu za wiadukt, byłby chociaż teraz gotowy, na zastępstwo.

To już będzie gruby offtop, ale tak samo nie mogę się nadziwić ilości i częstotliwości remontów na trasie A4 odcinek Brzeczkowice - Murckowska. Gdyby mógł ktoś to mi, laikowi jakoś racjonalnie wytłumaczyć, to zaoszczędzi mi sporo nerwów i zyska moją wdzięczność.

pozdrawiam
Stary wiadukt służył do ruchu technologicznego na budowie, dlatego go nie wyburzyli od razu. Poza tym nie było takiej konieczności bo w miejscu starego obiektu budowany jest właśnie pod spodem obiekt z blach falistych.
IMG_20200628_122753.jpg

·
Registered
18 Posts
Czy obiekt z blach falistych nie jest już czasem na ukończeniu? Jeżeli tak to pozostaje rozbiórka starego obiektu, budowa nasypu (być może w kolejności odwrotnej), podbudowy i można ułożyć tymczasową jezdnię po stronie wschodniej?

·
Registered
202 Posts
Obiekt jest gotowy od kilku miesięcy, dlatego od razu pisałem o rozbiórce starego wiaduktu.

EDIT:
Przęsło, które osiadło, jest już w części zdemontowane. Przyczółek mostu od strony Tychów, jest powoli skuwany.

·
Registered
58 Posts
Parę zdjęć z dzisiaj z perspektywy pieszego.

Na wysokości ul. Górniczego Stanu. Spory tu bałagan

Tymczasowa droga z frezu

Widok na Tychy

Tymczasowa droga z frezu

To chyba wodociąg magistralny, ale nie jestem pewien

Zalewisko przed przejściem dla pieszych

Bardziej w lewo

Na wysokości przystanku

C.D.

·
Registered
58 Posts
Bolina

Skrzyżowanie z 73 P.P., Karolinki i Kolistej

Przejazd kolejowy

I w drugą stronę. Pytanie, czy po przebudowie jeszcze przejedzie tu pociąg - w dokumentacji przejazd był, lecz linia za bocznicą w kier. Giszowca jest rozebrana

Ul. 73 P.P.

Wiadukt nad linią kolejową

Widok na ul. Kolistą

Zamknięty zjazd na centrum

KONIEC

·
Registered
693 Posts
I w drugą stronę. Pytanie, czy po przebudowie jeszcze przejedzie tu pociąg - w dokumentacji przejazd był, lecz linia za bocznicą w kier. Giszowca jest rozebrana
Z tego co mi wiadomo to przejazd był wykorzystywany i tak ma pozostać.

·
Registered
776 Posts
^^ Obstawiam, że nie ma szans, żeby doprowadzić go do użytku. Z bliska wygląda to gorzej niż źle - pstryknąłbym więcej zdjęć, ale raz żona mnie ścigała, dwa aparat w telefonie po zmroku nie daje rady ;) Także niech go zrównają z ziemią jak najszybciej i budują już docelowy wiadukt.

·
Registered
776 Posts
^^ Czyli jednak nasyp, zastanawiało mnie to odkąd pojawił się tunel pod istniejącymi wiaduktami. Swoją drogą jeśli mieliby już zacząć robić nasyp i nową drogę w miejsce zawalonego wiaduktu to mogłoby to zmienić mocno harmonogram pracy, natomiast odbudowa tego wiaduktu nie ma najmniejszego sensu. No nic, zostaje nam czekać, a mi poza tym jeszcze wytrzymać nerwowo objazd przez Szopienicką :sneaky:

861 - 880 of 882 Posts