SkyscraperCity banner

941 - 955 of 955 Posts

·
Użytkownik chory na głowe
5,005 Posts
Nie chcę być marudny, ale skoro wiedzą że ruch ma pójść nitką zachodnią to może zaczęli by w tym samym czasie rozbiórkę wschodniej?

·
Moderator
72,078 Posts
Discussion Starter #950
^^Te tablice odległości i stare tablice kierunkowe powinni przekazać do jakiegoś muzeum drogownictwa :)

·
Moderator
72,078 Posts
Discussion Starter #952
^^ Czasem z poziomu "widza" może się to wydawać na mało skomplikowaną operację ;)

·
5,005 Posts
Zapraszam na budowę ułożyć od nowa harmonogram robót ;)
Czyli co, w nowym harmonogramie który uwzględnia sytuację że ruch po starej jezdni już nie pójdzie i trzeba czym prędzej zbudować nową nikt nie wziął pod uwagę żeby dla nadrobienia czasu zacząć rozbiórkę starej jezdni?

·
Registered
697 Posts
^^ Czasem z poziomu "widza" może się to wydawać na mało skomplikowaną operację ;)
Niestety ale taka jest rzeczywistość.

Czyli co, w nowym harmonogramie który uwzględnia sytuację że ruch po starej jezdni już nie pójdzie i trzeba czym prędzej zbudować nową nikt nie wziął pod uwagę żeby dla nadrobienia czasu zacząć rozbiórkę starej jezdni?
Nie wiem kto, co i jak brał pod uwagę. Jestem na tego typu budowach obecny od kilku lat (w tym na tej byłem przez pierwszy rok jej trwania) i wiem, że tam wszystko jest zaplanowane co do dnia i ma swoją kolejność. Potem zaczyna się budowa, odkrywane są kolejne "kwiatki" i trzeba wszystko zmieniać. Wykonawca wie co i w jakiej kolejności ma wykonać. Komuś z boku wydaje się to bezsensowne ale ten ktoś jest właśnie z boku a nie uczestniczy w budowie.

·
5,005 Posts
[...] wiem, że tam wszystko jest zaplanowane co do dnia i ma swoją kolejność. Potem zaczyna się budowa, odkrywane są kolejne "kwiatki" i trzeba wszystko zmieniać. Wykonawca wie co i w jakiej kolejności ma wykonać. Komuś z boku wydaje się to bezsensowne ale ten ktoś jest właśnie z boku a nie uczestniczy w budowie.
Ja też to wiem, świetnie pamiętam remont torowiska w Bytomiu od Arki Bożka do placu Sikorskiego. Wykonawca miał wykonać prace pod ruchem tramwajowym, zresztą jak prawie wszystkie do tej pory inwestycje tramwajowe w regionie. Zrobiono więc jednotor między przystankami Teatr Tańca Rozbark i Arki Bożka oraz wykorzystano dotychczasowy jednotor w ciągu Katowickiej. Rzeczywistość zweryfikowała rozkopanie Katowickiej i pozostawienie tramwaju na wąskim ziemnym pasku który po kilku ulewach zaczął się rozpływać. Zdecydowano o natychmiastowe zawieszenie ruchu tramwajowego na tym odcinku, co to zmieniło? Wykonawca kontynuował prace po jednym torze między Arki Bożka a Teatrem Tańca ale w między czasie rozpoczął prace od Teatru do placu Sikorskiego na całej szerokości zakresu przebudowy (Zaorano całą Katowicką i rozpoczęto natychmiast prace na nieruszanym dotychczas odcinku między Teatrem a Siemianowicką). W sumie opóźnienie wyniosło rok, jestem pewien że gdyby wykonawca chciał się babrać z wymianą po jednym torze mimo zawieszenia ruchu to byłby w plecy jeszcze bardziej.

Chociaż może faktycznie mam wygórowane wymagania, jeżeli wykonawca ma problemy by spełnić chociaż swoje zapowiedzi o trzyzmianowej pracy na budowie. Albo miał, bo niedawno koledzy coś informowali że po 19 pracowali.

941 - 955 of 955 Posts