SkyscraperCity banner

1281 - 1300 of 1317 Posts

·
Moderator
76,011 Posts
Discussion Starter #1,281
^^Znika ta w kierunku KWK Staszic, LK171 pozostaje jako jeden z głównych ciągów towarowych.

·
Registered
2,096 Posts
W Piotrowicach trwają prace nadal. Zakończono już prace nad szlabanami. Trwają prace przy szalunkach nowych betonów na rondzie, przy wyjeździe na Mikołów coś kopią i koło miejsca w którym stoi czasami policja, budują nowy chodnik w kierunku ogródków działkowych. View attachment 953790 View attachment 953791 View attachment 953793
Te betony nie są dobrym rozwiązaniem. Jechałem już parę razy tym rondem i za każdym razem mam wrażenie, że widoczność w tym miejscu jest tragiczna.

·
Registered
77 Posts
Informacja z UM - "Dziś (środa 13.01) o godzinie 10:00 zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu na ul. 73 Pułku Piechoty (DK81) w Giszowcu, polegająca na zawężeniu wlotu na skrzyżowanie z ul. Karolinki i ul. Kolistą. Ruch pojazdów będzie odbywał się w obu kierunkach wylotem ze skrzyżowania na ul. 73-go Pułku Piechoty. Informujemy też, że rozpoczęła się przebudowa przejścia podziemnego w rejonie „Jump World”. Dla pieszych dostępne jest przejście podziemne w rejonie przystanku "Giszowiec Osiedle"."

·
Registered
242 Posts
Te betony nie są dobrym rozwiązaniem. Jechałem już parę razy tym rondem i za każdym razem mam wrażenie, że widoczność w tym miejscu jest tragiczna.
Też mam taki samo zdanie. Jechałem kilka razy z perspektywy kierowcy i widoczność jest dramatyczna. Jeszcze gorzej było jak betonowali te przy rondzie i szalunki załaniały prawie 100% widoczności.

·
Registered
242 Posts
W Piotrowicach rozpoczęto dziś montaż barierek na murach oporowych! Również trwają prace przy okablowaniu.

Niestety jest inny problem. Korki na nowym skrzyżowaniu! O ile ruch w kierunku Katowice-Mikołów i Mikołów-Katowice jest bezproblemy, mimo tego, że czynny jest tylko jeden pas. Problemy są na rondzie W godzinach szczytu popołudniowego od strony centrum korek stoi na wysokośc stacji benzynowej, a od strony Ligoty jest aż pod Biedronkę! Tak było przed przebudową! Problem polega na tym ze samochody jadące od centrum w kierunku Piotrowice mogą jechać do ronda tylko lewym pasem, dalej wjeżdżają na rondo i ich pas zaraz staje się prawym i blokuje ruch od Ligota i Mikołowa, bo ciężko jest się przedostać na lewy, oczywiście korki stoi za rondem, aż do skrzyżowania w Piotrowicach. Również niestety niektóre łuki są zaciasne, przez co ciężarówki jeżdżą po trawnikach. Dodam, że wybudowano dojscia do miejsc dla niepełnosprawnych.

Fotki z dzisiejszego wieczora i wczorajszego popołudnia. Schemat korków na rondzie własnej roboty (czerwone-główny ruch, pomarańczowy inny ruch stojący w tą samą stronę, żólty inne kierunki stojące przez ten ruch, niebieski-pozostałe kierunki).
Screenshot_20210120-225041_Samsung Notes.jpg
20210120_191342.jpg
20210120_190948.jpg
20210120_191030.jpg
20210119_155552.jpg
20210119_155559.jpg
20210119_160950.jpg
20210119_155228.jpg
20210119_155550.jpg
20210120_230945.jpg

·
Registered
77 Posts
Faktycznie, coś tu poszło nie tak. Rondo miało poprawić drożność a nie ją 'dobić'. Co prawda kierunek Centrum-Mikołów idzie dużo sprawniej poprzez wybudowanie wykopu ale u góry może ta turbina nie była jednak takim dobrym pomysłem patrząc na sytuacje na zdjęciach.

·
Registered
3,266 Posts
Potwierdzam te korki na tym rondzie. Szczególnie od strony Ligoty. O dziwo przez to że tworzy się zator za rondem w Piotrowicach. Po za tym ten pas wewnętrzny jest martwy.
Wydaje mi się że jest za dużo samochodów jak na rondo. A w ogóle jest nie wygodny przez fatalną widoczność szczególnie wjezdzając na nie od DK81. Skończy się na światłach.

·
Registered
2,141 Posts
W Piotrowicach problemem są światła na skrzyżowaniu z Jankego. Od otwarcia węzła i P&R zmieniły się nawyki kierowców i naturalna droga na południe wiedzie przez Kościuszki, dlatego też pomyślałbym nad zmianą organizacji ruchu na w/w skrzyżowaniu. Jankego powoli traci na znaczeniu, a po otwarciu węzła na Giszowcu spodziewam się, że ruch na tej ulicy będzie znacznie spokojniejszy więc miasto musi zmienić priorytety.

·
Registered
3,266 Posts
Dopiero z lotu ptaka naszła mi taka możliwość jeśli idzie o te powietrzne rondo w Piotrowicach. Na kierunku Ligota - Kostuchna można przecież wykorzystać dwa pasy dojazdowe do ronda. Ten właściwy ze strzałką na prosto. Ale też ten pas ze skrętem w kierunku centrum. Jadąc nim można okrążyć rondo i znaleźć się na pasie rondowym w kierunku na Kostuchnę.

1281 - 1300 of 1317 Posts