SkyscraperCity banner

1321 - 1340 of 1409 Posts

·
Registered
190 Posts
^^Najbardziej żenujące jest to, że zostawili przejazd kolejowy, na którym już nic nie pojedzie. Zresztą tory z obu stron są zasypane :D
Najbardziej irytujące jest to, że zarządcy torów na etapie projektowania upierali się, że tory są potrzebne, a jak budowa już się rozpoczęła to jednak stwierdzono, że nie będą już eksploatowane.... Gdyby te decyzje zapadły wcześniej to można byłoby zaoszczędzić nie tylko na wiaduktach, ale i niwelecie trasy głównej i nasypach, bo specjalnie dla skrajni kolejowej są one tak wysokie...

·
aka Lynx21
420 Posts
^^ W śladzie starych linii kolejowych często buduje się ścieżki rowerowe, może kiedyś ten most jeszcze komuś posłuży, czego nie można powiedzieć o Giszowcu :p

·
Registered
1,645 Posts
Tak wyglądają tory kolejowe, 650 metrów od skrzyżowania Kolista / Karolinki. Nie wiem po co stawiano większy wiadukt uwzględniający przejazd kolejowy:
View attachment 1162675
Zapewne koleje nie udzieliły odpowiedzi w zakresie korytarza kolejowego. Bo tak to już jest, że w sprawach istotnych milczenie jest złotem.

·
Registered
27 Posts
^^ W śladzie starych linii kolejowych często buduje się ścieżki rowerowe, może kiedyś ten most jeszcze komuś posłuży, czego nie można powiedzieć o Giszowcu :p
Jeżeli chodzi o nasyp w okolicach ul. Bocheńskiego to jest on już w 50% rozebrany. Na terenie osiedla Witosa jest właśnie w trakcje zabudowy. W pobliżu autostrady został wykupiony przez BD Inwestor Sp. z o.o. więc marne szanse, że posłuży pod budowę ścieżki rowerowej :(

·
Registered
1,197 Posts
Ja pamiętam jeszcze jak raz tam pociągiem na Tychy jechałem jak napadało strasznie i kompletnie zalało tory na Brynowie chyba w 2009 w wakacje. Od kiedy tam już nic nie jeździ?

·
Registered
720 Posts
A czy przypadkiem kopania nie wykorzystuje tego torowiska? Bynajmniej tyle pamiętam z początku budowy gdy sam zapytałem o zasadność jego utrzymywania.

·
Registered
271 Posts
A czy przypadkiem kopania nie wykorzystuje tego torowiska? Bynajmniej tyle pamiętam z początku budowy gdy sam zapytałem o zasadność jego utrzymywania.
1. Bynajmniej =/= przynajmniej. Nie korzystajmy ze słów, których znaczenia nie rozumiemy.
2. Torowisko przed rozpoczęciem budowy było dość często wykorzystywane. Pociągi jeździły kilka razy dziennie, często w godzinach szczytu.

·
Registered
54 Posts
Nie do końca, nad A4 jakieś pociągi jeździły. Natomiast tutaj budujemy nową infrastrukturę kiedy już nie ma żadnego uzasadnienia jej budowy. Pytanie czy przez przytoczony przeze mnie wiadukt w Jaworznie kiedykolwiek pociąg się przetaczał?
Tak, po różowym wiadukcie nad A4 sporo pociągów przejechało. Skandal, żal i wstyd, że rozwalono taki fajny ciąg komunikacyjny - z Wirku, Batorego, Witosa, Tysiąclecia można było dostać się bezkolizyjnie na Muchowiec i Trzy Stawy.
Nad obwodnicą Jaworzna pociągi też jeździły, ale krótko. To ten sam tor, co przecinał w poziomie ul. Wojska Polskiego (koło skrzyżowania z Martyniaków). Jeśli dobrze pamiętam, to najpierw wybudowano obwodnicę Dąbrowy Narodowej i wiadukt, potem zmieniła się koncepcja obsługi elektrowni i to kolizyjne rozwiązanie było już projektowane jako tymczasowe.

Ja pamiętam jeszcze jak raz tam pociągiem na Tychy jechałem jak napadało strasznie i kompletnie zalało tory na Brynowie chyba w 2009 w wakacje. Od kiedy tam już nic nie jeździ?
Dokładnie tamtędy to raczej nie mogłeś jechać, bo wszystkie linie, o których tutaj mowa to tzw. koleje piaskowe, należące kiedyś do PMP PW, teraz do Infra Silesia będącej własnością kolei niemieckich (DB). Obecnie ich infrastruktura jest w szybkim tempie likwidowana.

·
Registered
24,146 Posts

·
Registered
297 Posts
Porobili schody na mosty, to może jakoś da się przejść na kierunku Giszowiec - 3 Stawy. Kiedyś też trzeba było przechodzić po moście W1, tylko schodów nie było.

·
Registered
337 Posts
Dawno nie było niczego z Piotrowic.
Budowa się kończy, trwają prace wykończeniowe. Poszerzono chodnik w dwóch miejscach i zamontowano doświetlenie przejść dla pieszych (w części zamontowano je na istniejących latarniach, a w reszcie na nowych, niskich słupach). Sygnalizacja świetlna na ulicy Małachowskiego jest czynna, ale straż jej nie wykorzystuje, przez mały ruch. Mam kilka przemyśleń o węźle, ale je, wraz z szczegółową fotorelacją oraz testem i porównanie doświetlenia przejść postaram się wrzucić w najbliższym tygodniu.
Kilka poglądowych fotek doświetlenia z dziś (dzisiaj je zamontowano).
VideoCapture_20210320-180121.jpg
VideoCapture_20210320-180128.jpg
VideoCapture_20210320-180113.jpg

1321 - 1340 of 1409 Posts