SkyscraperCity Forum banner
1 - 16 of 16 Posts

·
Registered
Joined
·
188 Posts
nie wierzę ;) w końcu zrobili tu światła! nie mieszkam na co dzień w Sieradzu, ale stamtąd pochodzę i pamiętam jaki to było newralgiczne miejsce zwłaszcza dla skręcających w lewo z ul. Sarańskiej
Czy inwestycja uwzględnia też przebudowę Sarańskiej do POW?
 

·
Banned
Joined
·
10,366 Posts
Informacja :

http://www.nasze.fm/news,9557

Zrywają asfalt z krajówki
Dzisiaj, 12:14:59Od dziś trzeba się liczyć z utrudnieniami w ruchu na drodze krajowej nr 83 z Sieradza do Warty. Rusza tam kolejny etap modernizacji. Będzie m.in. nowa nawierzchnia jezdni.
Roboty na dobrą sprawę trwają już od tygodnia. Dla kierowców nie były uciążliwe, bo dotyczyły głównie rowów i poboczy. Dziś rozpoczyna się jednak operacja "frezarka" - na prawie dwukilometrowym odcinku trasy z Małkowa przez Duszniki do Warty będą pracowały maszyny zrywające starą nawierzchnię. Uwaga kierowcy - trzeba się tam liczyć z ruchem wahadłowym. W dzień będą nim kierowali ludzie, w nocy będzie zaś pracowała sygnalizacja świetlna. Zwężony odcinek będzie miał 500 m długości.

Na wykonanie tego zadania Drogowcy mają czas do końca sierpnia, ale wg zarządcy drogi dzięki ładnej pogodzie może to być zrobione znacznie szybciej, nawet w granicach dwóch tygodni. Krajowa "83" będzie potem remontowana aż do granicy województwa. W tym roku podobne roboty będą jeszcze na głównym skrzyżowaniu w Łasku oraz na drogach w Zduńskiej Woli.

bp
 

·
Banned
Joined
·
10,366 Posts
...
http://www.nasze.fm/news,9678

Remont krajówki
19 minut temuWracamy do inwestycji drogowych w regionie. Kolejny odcinek ważnego szlaku komunikacyjnego jest od kilku dni w remoncie. Kierowcy muszą się tam liczyć z ruchem wahadłowym.
Chodzi o drogę krajową nr 83, która łączy nasz region z Wielkopolską. Nie tak dawno informowaliśmy o robotach w ciągu tej drogi od Małkowa w kierunku Warty. Tymczasem niemal równolegle ruszył remont prawie półtorakilometrowego odcinka krajówki mniej więcej na wysokości Tądowa Górnego. Ekipa remontowa ściąga tam starą nawierzchnię i układa nową 4 cm warstwę ścieralną asfaltu. Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, prace na obu wspomnianych odcinkach powinny się zakończyć w przyszłym tygodniu. Do tego czasu na drodze 83 trzeba się liczyć z ruchem wahadłowym.

bp
 

·
Registered
Joined
·
177 Posts
^^
Denerwuje mnie jak dziennikarze nie zważają na poprawność rzeczową swoich wypowiedzi. Ten Pan wyżej napisał, że droga łączy nasz region z Wielkopolską. A przepraszam... Sieradz nie leży w Wielkopolsce? Może i jesteśmy w Województwie łódzkim - administracyjnie, ale region geograficzny to Wielkopolska, która notabene rozciąga się pod samą Łódź.
Gdyby jegomość napisał, że droga łączy nasz region z Województwem wielkopolskim - nie czepiałbym się.
Przepraszam , że się czepiam!!!
 

·
Registered
Joined
·
9,042 Posts
Informacja z Biuletynu Zamówień Publicznych:

Poznań: Remont drogi krajowej nr 83 odc. Dąbrowa - gr. woj. od km 19+680 do km 25+668, długość 5,988 km.
Numer ogłoszenia: 276032 - 2013; data zamieszczenia: 15.07.2013

ZAMAWIAJĄCY: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Poznaniu

Szacunkowa wartość zamówienia (bez VAT): 2629812,35 PLN

NAZWA WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:
SKANSKA S.A., Warszawa

Cena wybranej oferty: 2185916,26 PLN
Źródło - www.uzp.gov.pl
 

·
Registered
Joined
·
6,363 Posts
Discussion Starter · #16 ·
1 - 16 of 16 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top