SkyscraperCity banner

2221 - 2240 of 2257 Posts

·
Registered
Joined
·
858 Posts
^^ Podobnie jeśli chodzi o woj. mazowieckie - zapowiedziana została obwodnica Skaryszewa w ciągu drogi krajowej nr 9:
  • Stan prac przygotowawczych: Dla inwestycji nie były prowadzone prace przygotowawcze.
  • Planowana data ogłoszenia przetargu: I kw. 2024 r.
  • Cel realizacji inwestycji: Podstawowym celem budowy obwodnicy Skaryszewa jest wyprowadzenie ruchu tranzytowego, który obecnie odbywa się drogą krajową nr 9 z Radomia, w kierunku południowym. Jest ważny szlak komunikacyjny w kierunku Ostrowca Świętokrzyskiego, Opatowa i dalej Rzeszowa.
Dzięki temu nastąpi poprawa bezpieczeństwa mieszkańców, odciążenie układu komunikacyjnego i zwiększenie przepustowości w Skaryszewie. Inwestycja poprawi również warunki i bezpieczeństwo przejazdu dla ruchu dalekobieżnego i regionalnego. Obwodnica będzie stanowiła uzupełnienie oraz element rozprowadzający ruch z planowanej drogi ekspresowej S12 oraz węzła znajdującego się przy Radomiu.

Jednocześnie zachowane zostaną najwyższe wymogi ochrony środowiska, zdrowia i życia mieszkańców oraz zrównoważonego rozwoju.
Jak widać przetarg na budowę planowany też na 2024 rok, a rok temu GDDKiA zapowiadała, że w 2019 roku zostaną ogłoszone przetargi na opracowanie STEŚ-R albo KP na wszystkie odcinki DK9 na terenie woj. mazowieckiego, nie tylko obwodnicę Skaryszewa:
Jak widać, żaden z tych przetargów nie został na razie ogłoszony. W przypadku gdy budowa się opóźni to będzie kolejny w okolicy węzeł w polu (jak na węźle S7 Radom-Zachód), bo obwodnica Skaryszewa ma zaczynać się na planowanej S12 i iść dalej w kierunku południowym:

 

·
Registered
Joined
·
374 Posts
DK9 i Ostrowiec

i znowu biedny Ostrowiec został pominięty w planach rządu .. miała być 27 km dwujezdniowa droga klasy GP od obwodnicy Opatowa wraz z obwodnicą Ostrowca właczająca się w obwodnicę Starachowic i Wąchocka (które akurat zostały przez rząd zaplanowane)

czyż nie byłaby to super droga dla wielu ?

notabene uważam że to wreszcie jakieś oficjalne pomysły na podniesienie tej jakże zaniedbanej w planach rozbudowy ważnej drogi krajowej

(przecież wiele wojewódzkich ma dzisiaj lepszy standard niż DK9 całymi ciągami prowadzona przez wioski i miasteczka )

mam nadzieję że obwodnica Kolbuszowej będzie wraz z Widełką a obwodnica Nowej Dęby koniecznie z Majdanem bo inaczej nie ma sensu !
 

·
Registered
Joined
·
4,867 Posts
Obwieszczenie o wydaniu decyzji znak: N-VIII.7820.1.25.2019, z dnia 10 lutego 2020 r. o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej pn.: „Rozbudowa drogi krajowej nr 9 w km 188+475 ÷ 188+915 w m. Rudna Mała”
https://bip.rzeszow.uw.gov.pl/pozostale-informacje/udzial-spoleczenstwa-w-podejmowaniu-decyzji/obwieszczenie-o-wydaniu-decyzji-znak-n-viii-7820-1-25-2019-z-dnia-10-lutego-2020-r-o-zezwoleniu-na-realizacje-inwestycji-drogowej-pn-rozbudowa-drogi-krajowej-nr-9-w-km-188475-÷-18/
 

·
Registered
Joined
·
4,867 Posts
Kilometraż wskazuje na aktualne miejsce prac, może jest to jakiś ZnRID zamienny np. na rozszerzenie prac, tam ma jeszcze powstać chodnik i ścieżka rowerowa.
 

·
Registered
Joined
·
931 Posts
Tempo realizacji tej inwestycji nie powala na kolana, wystarczy porównać np. z prowadzoną obecnie budową odcinka trasy ekspresowej S7 za Grójcem.
 

·
Moderator
Joined
·
69,799 Posts
^^Zważ na to, że DK9 przebudowywana jest w mieście, co powoduje konieczność zgrania kilkunastu rzeczy na raz. Szczególnie jeśli chodzi i przebudowę kolidujących (bardzo licznie) sieci podziemnych.
 
2221 - 2240 of 2257 Posts
Top