SkyscraperCity banner

221 - 240 of 856 Posts

·
Infrastrukturnik drogowy
12,325 Posts

·
Siła spokoju
1,119 Posts
Trochę ciekawych rzeczy dzieje się na lewym brzegu. Przede wszystkim jest już prawie gotowa wytwórnia estakady prowadzącej do mostu (według pierwotnych planów miały być dwie części tej estakady E2 i E3, ale wygląda na to, że będzie wykonana tylko z tej wytwórni):

Dalej za wytwórnią, w stronę DK91 widać fragment powstającej estakady E1:

Gotowy rząd podpór w stronę DK91 (pomiędzy podporami głównymi widoczne fundamenty podpór tymczasowych):

...i w stronę Wisły:

Podpora nr 21 - koniec estakady, początek mostu:

Zbrojenia pali - chyba na podporę nr 24 w środku Wisły:

Na czas prac do środkowej podpory doprowadzany jest pomost z barek. W tle, za wałem widoczna powstająca wytwórnia ustroju nośnego mostu (chyba - czy miejscowi forumowicze mogą to sprawdzić dla nas?):

Widok na podporę nr 24 w środku Wisły i widoczne przed nią miejsca, gdzie staną podpory tymczasowe:

Wnętrze podpory nr 23 - widoczne gotowe pale:

Gdyby jeszcze ktoś miał wątpliwości czy powstaje sam most, czy razem z nim droga, to tu widać budowę w stronę skrzyżowania z DK91 (zdjęcie z drogi Opalenie - Gniew):

M

·
Siła spokoju
1,119 Posts
^^ Dzięki!

Jaka to jest technologia budowy?

M

·
Moderator
76,050 Posts
^^Ze zdjęć wynika, że estakada będzie nasuwana na kolejne podpory. Jeśli się myle proszę o poprawkę;)

·
Siła spokoju
1,119 Posts
^^ Widząc to w sobotę z drugiego brzegu też tak myślałem. Ale to mi nie wygląda na zwykłą, stacjonarną wytwórnię. Na stronie poświęconej budowie mostu podają "wykonanie rusztowania przestawnego".

http://www.zbm.home.pl/mostkwidz/?obiekty-mostowe,150

M

·
Registered
211 Posts
Wszystkie domysły wydają się trafne.
Estakada będzie wysuwana ze stanowiska, natomiast część nurtowa będzie wykonywana na deskowaniu przesuwnym.

ciekawi mnie jak się zachowają te podpory tymczasowe w nurcie, gdy nadejdzie wysoka woda..

·
Banned
572 Posts
Koledzy, czy ten wątek jest jeszcze czynny? Może ma ktoś jakieś aktualne fotki, bo jeśli strona kontraktu ma byc źródłem wiedzy o postępie robót, to - zważywszy na aktualność zamieszczanych aktualizacji - ten wątek traci sens. Piotrek73, wrzuć coś choć raz na miesiąc, please.

·
Registered
26 Posts
Widok na nowo budowaną drogę DK90 z drogi DK55 w kierunku rzeki Wisły wszystkie fotki z 23-10-2011

Most nad rzeką Liwą

Ruszt przestawny przesuwany był w 42 tygodniu.

·
Siła spokoju
1,119 Posts
Wiem, że jest forum kwidzyńskie i na nim dużo zdjęć, ale ja postaram się nadal wrzucać co jakiś czas coś na stary Skyscraper.

Jak już wcześniej widzieliśmy na prawym brzegu trwa budowa mostu przy pomocy rusztowania przesuwnego. Nie idzie to jednak zbyt szybko, no ale może taka to już jest technologia. Na dziś jest zdrobione tyle:

W Wiśle trwa budowa kolejnych podpór tymczasowych do budowy mostu, natomiast podpory właściwe (oprócz tej na brawym brzegu Wisły) ciągle nie wyszły poza fundamety:

"Początek" mostu:

Podpora tymczasowa i rusztowanie przesuwne od spodu:

Natomiast budowa estakady dojazdowej na lewym brzegu postępuje zauważalnie szybciej:

M

221 - 240 of 856 Posts