SkyscraperCity banner

801 - 820 of 856 Posts

·
Registered
1,988 Posts
^^
Many,many.

Kilkanaście dni przed otwarciem mostu,rozmawiałem z anonimowym inspektorem budowy.Na moje pytanie, ile kosztowała inwestycja,odpowiedział mi pytaniem.Pwiedziałem 400 mln. Odpowiedź,z okładem.
Do tej pory trwa czyszczenie wnętrzności estakad , mostu,rekultywacja terenu pod estakadami oraz oczyszczanie z resztek podpór i udrożnienie koryta Wisły.Trwają prace higieniczno-koserwacyjne lewej strony mostu oraz estakad.Po prawej stronie, pozostały prace związane z małą architekturą.Humus,trawka, krzewy i drzewka.

Skoro wartość kontraktu wynosiła niecałe 306 milionów plus niecałe 8 milionów za nadzór, to kto zapłacił te brakujące 100 milionów?

·
Registered
27 Posts
^^
Jak inspektor sobie zakpił,biorę to na siebie.Niech udowodnią.
Byłem fanem budowy stadionów na E 2012.Na SSC wchodziłem kilka razy dziennie.Efekt finansowy znamy.To tak, jak z budową autostrad,im gorsze,to droższe jak u sąsiadów na zachodzie.I jak tu nie pić.:cheers:

·
Moderator
22,249 Posts
To tak, jak z budową autostrad,im gorsze,to droższe jak u sąsiadów na zachodzie.I jak tu nie pić.:cheers:
Człowieku, jesteś tu trzy lata, a wszystko było wyjaśniane wiele razy - co ile kosztuje, dlaczego tak drogo, co z czym porównywano itd.

Nie powielaj bezkrytycznie bzdur z faktu i onetu.

·
Registered
42 Posts
Lepiej napiszcie, kiedy centrum magazynowo-logistyczne NETTO startuje w Kopytkowie i co z budową elektrowni w Rajkowach.
Kwidzyn już śmiga autostradą do Trójmiasta, czy może starą "jedynką"? A którędy jeżdżą mieszkańcy Iławy i Prabut?

·
Registered
10 Posts
Lepiej napiszcie, kiedy centrum magazynowo-logistyczne NETTO startuje w Kopytkowie i co z budową elektrowni w Rajkowach.
Kwidzyn już śmiga autostradą do Trójmiasta, czy może starą "jedynką"? A którędy jeżdżą mieszkańcy Iławy i Prabut?
Jako mieszkaniec prawie Susza mogę opowiedzieć ze swojej perspektywy .

Autostradą każą sobie dużo płacić
a na starej 1 co kilka km radar :)

Niedługo znów wybieram się do Gdańska i pojade tak jak zawsze:
Malbork --> Nowy dwór gdański --> Gdańsk

Choć znajomy jeździ:
Małdyty i dalej 7'ką do Gdańska
mówi że droga jest leprza

·
Registered
1,988 Posts
^^ Ale mimo wszystko masz alternatywę.

·
Registered
42 Posts
Jako mieszkaniec prawie Susza mogę opowiedzieć ze swojej perspektywy .

Autostradą każą sobie dużo płacić
a na starej 1 co kilka km radar :)

Niedługo znów wybieram się do Gdańska i pojade tak jak zawsze:
Malbork --> Nowy dwór gdański --> Gdańsk

Choć znajomy jeździ:
Małdyty i dalej 7'ką do Gdańska
mówi że droga jest leprza
Zgadzam się, przejazd autostradą do najtańszych nie należy albo inaczej, większość z nas w portfelach ma za mało pieniędzy w stosunku do cen, czy też w porównaniu do np. Niemców, Francuzów, czy Włochów ... itd. Bardzo dobrze, że ten most powstał, a jeszcze lepiej będzie, kiedy przeciętny Polak zarobi 2000 EURO, a nie 2000 PLN, wtedy przejazd autostradą będzie czymś zwyczajnym, a nie wyjątkowym.

·
Registered
4 Posts
Powiem tak: jak ktoś jeździ raz na miesiąc, a może i rzadziej to te 11,30 zł za przejazd do Trójmiasta z Kopytkowa wcale nie jest tak drogo. W niedzielę wracałem z Gdyni Oksywia do Kwidzyna autostradą i w domu byłem w 1h 15min i jechałem zgodnie z przepisami. Wiadomo że jak ktoś musi jeździć co kilka dni to już jest o czym myśleć ale jak raz na jakiś czas to warto wydać te ~10zł!!

Pozdrawiam

·
Registered
41 Posts
Patryk said:
Kwidzyn już śmiga autostradą do Trójmiasta, czy może starą "jedynką"?
Kwidzyn śmiga do Gdańska skręcając w lokalną drogę na Nicponie zaraz po zjeździe z estakady mostu zamiast dojeżdżać do skrzyżowania DK90 z DK91 ;)

Druga sprawa. Sygnalizacja na skrzyżowaniu DK90 z DK91 jest do bani. Tam się czeka po kilka minut na zielone światło do skrętu. Światła w godzinach wieczornym i nocnych powinny być zmieniane na mrugające żółte, bo stoi się jak głupi, o północy nie ma tam żadnego ruchu.

Wydaje mi się, że jest tam niby jakieś inteligentne sterowanie sygnalizacją, wisi sporo kamer, czekając ostatnio około godziny 22 na skręt z DK90 na DK91 w kierunku południowym, aż 4 razy zapalało się zielone dla skręcających z DK91(z kierunku północnego) w DK90, w tym raz, gdy dopiero co zapaliło się czerwone, ale podjechał samochód, a z przeciwnego kierunku nic nie jechało. Ja dalej stałem. Byłem motocyklem, a za mną nikogo, może ten inteligentny system nie zauważył, że czekam.

·
Registered
1,988 Posts
^^ Pętle indukcyjne nie "łapią" motocykli. Mam ten sam problem. Wtedy albo jadę prosto i zawracam, albo łamię przepisy i skręcam na czerwonym.

·
Registered
27 Posts
Witam.:)

Jest piątek,16 sierpnia 2013.

Odleciałem i doleciałem do A1,czyli węzła w Kopytkowie.
Przed chwileczką wróciłem (22.15).
Patryk 123, interesuje się budową magazynów Netto.Też będzie kilka fotek.

A1 w kierunku na południe.Po lewej węzeł w Kopytkowie.

Z wiaduktu nad A1.

Wyjazd z A1.

Rower,tablica,a dalej magazyny Netto.

Trochę magazynowych ujęć.

W grudniu 2012,było tak.

Trwają prace wykończeniowe,a planowane oddanie inwestycji,to październik tego roku.

·
Registered
42 Posts
Amator48 dziękuję bardzo za pamięć o mnie i za zdjęcia :cheers1: Kiedyś trafiłem w necie na info, że po oddaniu do użytku mostu sporo będzie się działo na linii Starogard Gdański-Kwidzyn, podobno południowa część województwa pomorskiego ma zacząć intensywnie się rozwijać za sprawą kwidzyńskich firm, a także inwestorów z Trójmiasta i nie tylko. Pozdrawiam :cheers:

·
Registered
27 Posts
Witam.:)

Ciąg dalszy piątkowej wyprawy.

Jestem w Kolonii Ostrowickiej.Kierunek na Gdańsk.

Stary wiadukt kolejowy linii Smętowo Gr.-Opalenie-most (rozebrany i przeniesiony do Torunia,a jedno przęsło jest w Koninie).
Trochę więcej:http://jerzykosacz.pl/index.php/archives/2240

Jestem przed zjazdem na starą DK90.

Ta informacja,to chyba dla jasnowidzów.:nuts::nuts::nuts:

Stara DK90.Raj dla rowerzystów (turystów).Nowiutki asfalcik,las i mały ruch.W Opaleniu w lewo i na Aplinki.

Bramka dla "mistrzów"kierownicy.Dużo tego jest,bramek i "mistrzów",ciężarowych też.

Widoczek na południe.

Jez.Rakowieckie.Nowe miejsce odpoczynku kwidzyniaków i nie tylko.

Kąpielisko (strzeżone),a obok zajazd Zbyszko.Po tej stronie Wisły,nawet kleszcze są bardziej przyjazne,bo jest bardzo mało powikłań zdrowotnych.

Dotarłem do nowej DK90.

·
Registered
27 Posts
^^
Mały przerywnik :cheers: i dalszy ciąg rowerowej wyprawy.

Krzyżówka w Aplinkach.

Estakada i zanikające słoneczko.Do jutra.

Z jednej i drugiej strony Wisły,społeczność walczyła o most.Nawet blokowali starą 1.

Cóż z tego,bo znaleźli się też osobnicy z blokadą umysłową

Tej "twórczości" jest więcej.

Może to oświetli ich umysł? (naiwny jestem)

·
Registered
4,139 Posts
Z tym zajazdem "Gniewko" to miałem kiedyś śmieszną historię. Jechałem z Gdyni w niedzielny poranek, głodny jak pies, bo po drodze wszystko było jeszcze zamknięte. Zatrzymałem się, bez większych nadziei, że się załapię, bo było zarezerwowane na imprezę weselną i goście dosypiali, a pierwsze niedobitki snuły się nad jeziorkiem. Ale sympatyczny kelner powiedział "Chodźcie, przecież oni do południa się nie podniosą, a kuchnia już otwarta". Zamówiliśmy dla 2 osób jajecznicę i półmisek wędlin, a dostaliśmy chyba wszystko, co było przygotowane na poprawiny, doskonałe wędliny, pieczywo, sałatkę i jeszcze pyszną kawę. Po takim śniadanku do wieczora nic nie jadłem. Mam nadzieję, że goście weselni przeze mnie nie głodowali.
(wpis raczej do mapy gastronomicznej, ale tak mi się przypomniało, jak popatrzyłem na zdjęcie)

801 - 820 of 856 Posts