SkyscraperCity banner

1 - 20 of 2973 Posts

·
Banned
4,029 Posts
Trasa górna :
Koszt około 130 mln zł
4-5 km
Inwestycja zaplanowana 2012-2013

Może uda się skleić w jedną całość

Będzie to nowa droga w sieci dróg publicznych Miasta, łącząca istniejącą Al. Jana Pawła II z ul. Rzgowską, tworząc nowy odcinek drogi krajowej Nr 1. Inwestycja ta znacząco skróci przebieg drogi krajowej przez Miasto, wyprowadzając dużą część ruchu ciężkich pojazdów z południowej części jego centrum. Inwestycja podzielona została na dwa etapy: etap I - obejmie 2 km odcinek od ul. Paradnej do ul. Rzgowskiej, a etap II 2,4 km odcinek od ul. Pabianickiej do ul. Paradnej, przy czy oba etapy realizowane będą jednocześnie.

W ramach inwestycji zbudowane zostaną jezdnie o łącznej powierzchni ok. 174.000 m2, z czego 136 000 m2 stanowić będą jezdnie główne. Powstanie również kilka dużych obiektów inżynierskich tworzących m.in. trójpoziomowe skrzyżowanie Trasy Górna z ul. Rzgowską oraz dwupoziomowe skrzyżowania Trasy Górna z ul. Pabianicką, przebiegającą w pobliżu linią kolejową oraz projektowaną w przyszłości Trasą Śląską.

Trójpoziomowe skrzyżowanie Trasy Górna z ul. Rzgowską tworzyć będą: przebiegający na poziomie -1 główny ślad Trasy Górna, która w przyszłości skierowana zostanie do planowanego węzła autostrady A1, zlokalizowane na poziomie 0, w znacznej części na wiaduktach drogowych, skrzyżowanie ul. Rzgowskiej z Trasą Górna, oraz przebiegająca na poziomie +1 estakada łączącą ul. Rzgowską z Trasą Górna. Przebieg Trasy pod skrzyżowaniem z ul. Rzgowską będzie posiadał dwie jezdnie, po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Estakada na poziomie +1 prowadzić będzie jedną jezdnię o dwóch pasach ruchu.

Zaprojektowane jako dwupoziomowe skrzyżowanie Trasy Górna z ul. Pabianicką tworzą: główny ślad ciągu al. Włókniarzy - Trasa Górna, zlokalizowany na poziomie -1 pod wiaduktami w ciągu ul. Pabianickiej, oraz skrzyżowanie ul. Pabianickiej z Trasą Górna, będące na poziomie 0, gdzie również odbywać się będzie całość ruchu rowerowego i pieszego. Parametry Trasy Górna pod ul. Pabianicką to dwie jezdnie szerokości po 7 m, dla dwóch pasów ruchu w każdym kierunku.

Trasa Górna przeprowadzona zostanie również pod wiaduktami w ciągu linii kolejowej oraz pod wiaduktami projektowanej Trasy Śląskiej. Przebieg Trasy zaprojektowany został w tym miejscu jako czterojezdniowy, z czego dwie wewnętrzne stanowić będą jezdnie główne. Przewidziano również włączenie Trasy Śląskiej w Trasę Górną.

Całość inwestycji, poza jezdniami z chodnikami i ścieżkami rowerowymi oraz obiektami inżynierskimi, to również ogromny zakres robót ziemnych, przebudowa kilkuset kolizji z infrastrukturą podziemną, rozbiórka istniejących budynków i obiektów, budowa infrastruktury kanalizacyjnej, oświetleniowej, budowa pętli autobusowej, budowa sygnalizacji świetlnych, ekranów akustycznych i innych elementów bezpieczeństwa ruchu oraz wyposażenia drogi.

Koszt całej inwestycji to 425,2 mln zł. Z uwagi na to, że projekt znalazł się na liście projektów kluczowych przyznane zostały na jego realizacje fundusze unijne w wysokości blisko 50 procent wartości inwestycji. Środki unijne pochodzą z Ministerstwa Infrastruktury - w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi - w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego.

http://zdit.uml.lodz.pl/pl/strona/Trsa_Gorna/202
Przebieg Trasy Górna
Strona kontraktu

Początek Ulica Włókniarzy ,Estakada nad Pabianicką

Tory kolejowe :

Demokratyczna ,planowana trasa

Skrzyżowanie z Rzgowska

Przybliżenia poszczególnych obiektów i infrastruktury.

Skrzyżowanie z Pabianicką

SKrzyżowanie z koleją i ulicą śląską (planowaną)
Nad torami 4 osobne estakady
^^

·
Moderator
11,865 Posts
^^ Oooo, wiadomo kiedy dokładnie zaczynamy?

Do moderatorów - będzie to największa inwestycja drogowa powstająca w Łodzi od wielu,wielu lat. Proszę, niech ma osobny wątek:)

Na modłe innych wątków proponuję zmienić nazwę na [DK1] Łódź (Trasa Górna) :)

·
Infrastrukturnik drogowy
12,397 Posts
^^ przydałoby się dokładniejsze info co do lokalizacji, parametry trasy, czy będzie to nowy przebieg, itd. Z map nie-Łodzianom chyba trudno się połapać.

edit: PLH mnie uprzedził, ale i tak trochę niewyraźnie ;)

·
Optimist trotzdem
2,836 Posts
będę entuzjastycznie kibicował. Łódź leży na trasie mych przejażdżek Kraków-Gdynia i te ok. 14 km w mieście potrafi zabrać w zależności od dnia tygodnia i pory sporo czasu. Próbowałem też objazdów, przez znajomków z Łodzi zalecanych. Nic lepiej.

Tak dotychczasowa droga (na tej trasie) wygląda w mieście - błękitna linia

jakby ktoś lepiej znający Łódź dokleił do tego maluneczku przebieg nowej trasy byłbym wdzięczny

edytka: uuu, już widzę z postów wyżej, że mnie ta trasa dużo nie pomoże :(

·
Banned
4,029 Posts
Discussion Starter · #12 ·
Zamieszczam :

Trasa konstytucyjna jest od dawna na papierkach ale jeszcze sporo będzie jej brakowało do wybudowania , staram się niemówić wiecej mogą być silne protesty ech..

Co do Górnej to Trasa da duzo dziś zamiast świateł na:
Rzgowskiej:paradna,Kosynierów,Kurczaki,Paderewskiego
Paderewskiego Tuszynska,ciołkowskiego
Aleja Włókniarzy.
Zamiast 7 świateł zostają 2 (pryncypalna ,Demokratyczna)
więc ? duzo zyskujemy jezeli jedziemy ciągiem .

·
Moderator
11,865 Posts
Na jakim etapie znajduje się obecnie Trasa Górna? Projekt? Pozwolenie na budowę? Decyzja środowiskowa?
Oraz, na ile realne jest rozpoczęcie budowy w I połowie tego roku?

·
Banned
4,029 Posts
Discussion Starter · #14 ·
Na jakim etapie znajduje się obecnie Trasa Górna? Projekt? Pozwolenie na budowę? Decyzja środowiskowa?
Oraz, na ile realne jest rozpoczęcie budowy w I połowie tego roku?
Etap projektowania w II kwartale roku ma zostać zakonczony i rozpocznie sie przetarg na zbudowanie trasy pierwszy etap w Latach nastepnych budowa kolejnego odcinka.
w I połowie roku daje szanse marne.Niezapominajmy o nawiedzonych mieszkancach okolic Ustronnej zapytajcie się Miszcza pewnie wie wiecej :) Zrobili stowarzyszenie przeciwko budowie drogi .Zupełnie nie zrozumiałe...

·
Łodzianin
1,015 Posts
Niezapominajmy o nawiedzonych mieszkancach okolic Ustronnej zapytajcie się Miszcza pewnie wie wiecej :) Zrobili stowarzyszenie przeciwko budowie drogi .Zupełnie nie zrozumiałe...

Chyba jednak pomyliłeś adresata tego pytania. Nie wiadomo mi nic więcej niż to, co pojawiało się w mediach.
A swoją drogą mam nadzieję, że inwestycja ruszy jak najszybciej.

·
Banned
4,029 Posts
Discussion Starter · #16 ·
Myslałem ze mieszkasz koło CZMP :)

·
Moderator
77,828 Posts
Niezły pomysł z tą trasą, choć tak szczerze to powinna ona powstać już dobre 10lat temu.

·
Banned
13,010 Posts
ta trasa jest mało ważna ..natomiast węzełasy grnej z trasą śląską(planowaną)..bardzo mnie cieszy..prawdziwa południowa wewnętrzna obwodnica miasta wtedy się zamknie..ciekawe kiedy się przejade skręcając z pabianickiej w śląską i dojade do rokicińskiej:):)

·
Moderator
19,490 Posts
Niezły pomysł z tą trasą, choć tak szczerze to powinna ona powstać już dobre 10lat temu.
Dla pozałodzian może i jest spóźniona, skoro w tym samym czasie ma powstać A1. Ale znaczenie lokalne ma ogromne.

·
search in Lodz
Right Here Right Now
1,621 Posts
licze na to że bezkolizyjnie zrobią całość a ewentualne przejścia będa dołem
taki kawałek a 15-20 min w kieszeni http://www.skyscrapercity.com/images/smilies/cool2.gif
:cool: jak dla mnie to chyba 1 prawdziwa inwestycja drogowa w naszym mieście która znacząco poprawi warunki jazdy i mam nadzieje ze reszta niebawem się rozkręci konstytucyjna, obw. nowosolnej, al. o.t. 11 w. no i s14

1 - 20 of 2973 Posts