SkyscraperCity banner

641 - 654 of 654 Posts

·
Registered
Joined
·
58 Posts
Cisza w temacie a na Gdyńskiej coś tam się dzieje. Walczą już z nawożeniem ziemi pod nową nitkę. Poza tym od jutra zamykają krzyżówkę z Poznańską w Kozich.

Zamknięta zostanie ulica Poznańska.
Jak już wcześniej informowaliśmy, mieszkańcy Koziegłów muszą się przygotować na utrudnienia. W nocy z poniedziałku na wtorek zamknięta zostanie ulica Poznańska. - Objazd dla mieszkańców ul. Poznańskiej zaplanowano przez ul. Piaskową. Na przebudowywanym odcinku drogi będą ustawione znaki informujące o objeździe - wyjaśniają Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Piesi będą mogli wciąż poruszać się po terenie budowy. Kierowcy natomiast nadal będą korzystać ze zwężonej ulicy Gdyńskiej z ograniczeniem prędkości do 30 km/h. Ulica Poznańska ma być zamknięta dla ruchu kołowego co najmniej przez trzy miesiące. Auta mają tu wrócić w kwietniu.

- Równolegle do inwestycji realizowanej przez Poznańskie Inwestycje Miejskie, swoje prace na dalszym odcinku ul. Poznańskiej, aż do skrzyżowania z ul. Piaskową, prowadzić będzie Zarząd Dróg Powiatowych. Na czas robót dopuszczony będzie ruch samochodowy, jednak z ograniczoną możliwością poruszania się - zaznaczają PIM.

W związku z pracami nieczynne będą dwa przystanki autobusowe "Koziegłowy / Os. Karolin". Osoby jadące autobusem w stronę Kicina powinny korzystać z przystanku "Koziegłowy / Piaskowa Szkoła", a w przeciwnym kierunku - z nowego, tymczasowego przystanku, który zostanie utworzony na ul. Piaskowej, przy skrzyżowaniu z Poznańską.

Ulica Gdyńska na przebudowywanym obecnie odcinku ma być gotowa pod koniec roku. Będą tu dwie jezdnie trasy po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. - Przejazd mają upłynnić dwa ronda: jedno na skrzyżowaniu z ul. Poznańską, a drugie - Piaskową. Między rondami wybudowany zostanie jeszcze dodatkowy pas ruchu, który zapewni bezpieczny dojazd do posesji przy ul. Gdyńskiej. Powstaną także zatoki autobusowe, chodniki i drogi rowerowe, oświetlenie, ekrany akustyczne po stronie zabudowań. Inwestycja obejmuje również budowę kanalizacji deszczowej i sieci wodociągowej, a także przebudowę sieci gazowej, energetycznej i teletechnicznej.
https://epoznan.pl/news-news-101614-kozieglowy_w_nocy_zmienia_organizacje_ruchu_w_rejonie_gdynskiej
 

·
kierownik wodopoju
Joined
·
2,398 Posts
Kilka świeżynek z Gdyńskiej:
 

·
Expat
Delegacja
Joined
·
6,940 Posts
Jak gospodarka wróci do życia po kryzysie. Który, jak wszystko na to wskazuje, będzie głęboki. Obecnie trzeba trzymać kciuki, żeby starczyło pieniędzy na zakontraktowane już inwestycje, a nie rozdawać pieniądze na nowe.
 

·
Registered
Joined
·
136 Posts
W nocy z piątku na sobotę (27 na 28 marca) rozpoczynamy wymianę nawierzchni na części mostu Lecha, która nie była przebudowywana (nitka południowa).
W związku z tym, jak zapowiada Miejski Inżynier Ruchu w nocy z piątku na sobotę 27/28 marca 2020 roku wprowadzone zostaną zmiany organizacji ruchu.
W celu wymiany nawierzchni na południowym obiekcie mostu Lecha wygrodzone zostaną najpierw dwa lewe pasy na południowym moście (ruch prawym pasem), a następnie wygrodzone zostaną dwa prawe (ruch lewym pasem).
Na czas prac ruch na moście w kierunku ul. Bałtyckiej i ul. Hlonda utrzymywany będzie jednym pasem, a prędkość maksymalna pojazdów zostanie ograniczona do 50 km/h.
Ponadto prawy pas ul. Lechickiej przed skrzyżowaniem z ul. Serbską przeznaczony będzie wyłącznie do skrętu w prawo, a skręt w prawo z ul. Serbskiej na most możliwy będzie jedynie z prawego skrajnego pasa.
Nie ulegnie zmianie organizacja ruchu w rejonie skrzyżowania ul. Lechickiej, Bałtyckiej i Hlonda. Zakończenie układania nowej nawierzchni planowane jest w kolejny weekend (uzależnione jest to od warunków pogodowych).
Przepraszamy za zmiany i prosimy o zachowanie ostrożności w rejonie zmienionej organizacji ruchu.
ZDM
 
641 - 654 of 654 Posts
Top