Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 35 Posts

·
Registered
庶民サンプル
6,687 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Dniepropietrowsk - Dnipro Stadium (31,003)

Dnipro Stadium
Drużyna: FC Dnipro
Cap: 31k
Czas budowy: 09.2004-20.08.2008
Projektant: ?
Stadion będzie areną UEFA EURO 2012 (3 mecze grupowe)
------------------------------------------
Wizualizacje:

źródło - http://stadiony.net/project.php?p=73
------------------------------------------
Budowa - prace wykończeniowe

·
Registered
3,686 Posts
Ktoś ma więcej zdjęć ? Najlepiej z zewnątrz... generalnie nie podoba mi się ta trybuna po lewej stronie. Te zaplecze mogliby schować w głąb szkieletu, kosztem większej ilości krzesełek.

·
Registered
203 Posts
Ktoś ma więcej zdjęć ? Najlepiej z zewnątrz... generalnie nie podoba mi się ta trybuna po lewej stronie. Te zaplecze mogliby schować w głąb szkieletu, kosztem większej ilości krzesełek.
Ale to są loże dla vip-ów i miejsca dla komentatorów ,studia tv z widokiem na murawę, może jakaś restauracja dla vip-ów. Tego nie da się schować :D Może lepiej rozmieścić ewentualnie.

·
Registered
庶民サンプル
6,687 Posts
Discussion Starter · #9 ·
^^
jasne, Lubin będzie miał 16k, czyli niemal 2x mniejszy

6 z 8 stadionów na tegorocznym EURO było podobnej wielkości, jakoś to uefie nie przeszkadzało...

·
Registered
庶民サンプル
6,687 Posts
Discussion Starter · #11 ·
^^
dokładnie, teraz tylko czekamy na Donieck w 2009r, później 2010 - Kraków, Odessa, Charków, Wrocław, Gdańsk, Poznań, Lwów w 2011r - Warszawa, Kijów, Chorzów
:cheers:

·
Registered
1,103 Posts
Ze strony PL.2012 (www.2012.org.pl)

Wicepremier Ukrainy uprzedził, że UEFA zastrzegła, iż może ograniczyć listę miast-gospodarzy Euro. Wyraził tu zaniepokojenie związane z sytuacją we Lwowie, gdzie budowa stadionu dotychczas nawet nie ruszyła. W tym kontekcie wspomniano również otwarty w połowie września stadion w Dniepropietrowsku.

"Nie spełnia on norm UEFA" - powiedział. Okazało się, że wbrew wcześniejszym informacjom stadion, który powstał za pieniądze jednego z ukraińskich oligarchów, zamiast obiecywanych 30 tysięcy miejsc, posiada tylko 28 tys. miejsc. Według Surkisa właściciele obiektu będą musieli zwiększyć liczbę miejsc na stadionie, gdyż w przeciwnym razie Dniepropietrowsk może wypaść z listy miast-gospodarzy.

·
Richelieu znad zapory
7,144 Posts
uu...dotąd myślałem ,że mi się podoba i że ładniej wygląda z zewnątrz...a tu...

·
Nec temere, nec timide
2,766 Posts
Osobiście uważam, że nie ma się czego wstydzić. Zewnątrz rzeczywiście trąci troszkę latami 80-tymi XXw., ale wewnątrz to już zupełnie przyzwoicie. Podobny (wewnątrz) będzie stadion Jagiellonii (z tym, że będą na nim głównie dwa poziomy trybun). Mam natomiast pytanie, czy na Ukrainie również montują podgrzewane murawy (chodzi o wszystkie stadiony).

·
Banned
2,939 Posts
Nie wiem skąd takie porównanie, na Jadze boczne trybuny będą dwupiętrowe. Podobny stadion będziesz miał we Wrocławiu i masz w Lubinie w odpowiednio większej i mniejszej skali.

1 - 20 of 35 Posts