SkyscraperCity banner

11921 - 11940 of 12051 Posts

·
Registered
924 Posts
Dostawa urządzeń SRK i łączności bezprzewodowej w zakresie wyeksploatowanych urządzeń na posterunkach Krzewina Zgorzelecka linia kolejowa 290 i Międzylesie linia kolejowa 276
@Exelcior tyle razy Cię już tu wszyscy chyba prosili, żebyś nie zaśmiecał forum tego typu informacjami. To nawet nie jest przetarg, tylko zapytanie ofertowe na wymianę części (np. monitorów)!
Chodzi Ci o nabijanie postów, czy o co?
No chyba, że jesteś botem, to nie ma tematu... ;)

·
Registered
186 Posts
Trochę ironiczne, że mamy zupełnie niepotrzebny post, prośbę żeby takich postów nie wstawiać i znowu spam. To się robi męczące...

Pytanie z mojej strony, czy w bliższych lub dalszych planach jest remont lk 274 na odcinku Wałbrzyskim? Zwłaszcza w okolicach Fabrycznego jedzie się zdecydowanie wolniej niż na reszcie odcinka między Wrocławiem a Jelenią Górą.

·
td2.info.pl <- zapraszam
1,294 Posts
@Exelcior tyle razy Cię już tu wszyscy chyba prosili, żebyś nie zaśmiecał forum tego typu informacjami. To nawet nie jest przetarg, tylko zapytanie ofertowe na wymianę części (np. monitorów)!
Chodzi Ci o nabijanie postów, czy o co?
No chyba, że jesteś botem, to nie ma tematu... ;)
Polecam listę ignorowanych.

·
Moderator
74,291 Posts

·
Registered
Dzień dobry!
11,277 Posts
Nie odbudowy, tylko budowy, bo drugiego toru tam nigdy nie było. Nie wiem skąd autor artykułu wytrzasnął te bzdury o rabunku przez Sowietów.

·
Registered
7,412 Posts
Właśnie, polecam przejechać się odcinkiem Strzelin - Kamieniec Z. i poobserwować nasypy i obiekty

·
Banned
1,374 Posts
Tu sytuacja jest zagadkowa bo ja wiele razy szukałem jakiś zdjęć z okresu do 1945 roku na którym to by było widać dwa tory no i oczywiście nic nie ma co by jednoznacznie pokazywało jak było.
Jedyne co udało mi się znaleźć to Ziębice, w prawo Kamieniec w lewo po 500 metrach stacja Ziębice:

Ale tu nic nie widać.

·
Lefebvrysta
14,124 Posts
A nie do Starczowa? Z Kłodzka do Krosnowic Górnych bodaj były 2 tory, po likwidacji Krosnowic Górnych jako stacji bodaj skrócono dwutor do Krosnowic Kłodzkich. Z tego co pamiętam rezerwa na 2 tor jest aż do Bystrzycy Kłodzkiej Przedmieście.

·
Registered
349 Posts
W rozkładach jazdy sprzed 1945 występują pociągi, które mijają się na szlakach na odcinku Strzelin-Ziębice. Przykładowo z rozkładu jazdy 1944/45:
Poc. nr 2222 Biały Kościół odj. 17:16 Henryków przyj. 17:27 i poc. 2211 Henryków odj. 17:06 Biały Kościół przyj. 17:18
Nie doszukałem się w żadnym rozkładzie mijanki na odcinku Ziębice-Kamieniec Ząbkowicki. Obiekty inżynieryjne bez wątpienia były przygotowane pod dwa tory, ale to nie oznacza, że drugi tor został położony. Fajnie jakby udało się całkowicie wyjaśnić ten temat.

·
Moderator
74,291 Posts
Linia kolejowa 303

·
Registered
Dzień dobry!
11,277 Posts
Właśnie, polecam przejechać się odcinkiem Strzelin - Kamieniec Z. i poobserwować nasypy i obiekty
Cała linia aż do Międzylesia była przygotowana pod dwa tory, łącznie z tunelami w Bardzie i Długopolu, ale na odcinkach Strzelin - Kamieniec oraz Krosnowice - Międzylesie drugiego toru nigdy nie ułożono.

·
November Rain
730 Posts
A gdyby teraz mieli odbudowywać drugi tor za Kłodzkiem, to w tym długopolskim tunelu starczyłoby skrajni?

11921 - 11940 of 12051 Posts