Ale per km pozostają nadal takie same.Pociąg Poznań-Wągrowiec ma do przejechania łącznie 57 km z czego jakieś 6,5 pod drutem.
W przypadku Trzebnicy mamy 33 km z czego 14 pod drutem. Dodatkowo w Pasikurowicach 200 może 300 m od torów jest podstacja energetyczna (chyba) 400 kV więc koszty elektryfikacji maleją.
Teraz to raczej hybrydy,które tanie nie są no.Newag za 3-czlonowy za 28 mln brutto a w tej cenie był tańszy w eksploatacji 5-czlonowy Elf2.No i mamy szybszy, bardziej pojemny i ekologicznejszy transport.No ale po co ściągać "szrot"? Jak przedstawia się koszt spalinowego Impulsa vs. do elekrycznego? Lub ile kosztowała trójczłonowa PESA dla DB?
W połowie roku, po 21 latach przerwy, pociągi pasażerskie powrócą na trasę Jelcz Miłoszyce - Wrocław Swojczyce. W ramach inwestycji realizowanej przez PKP PLK, której wartość to 78 mln zł, na remontowanej linii powstaje m.in. pięć nowych przystanków.
Prace remontowe prowadzone są obecnie przede wszystkim na odcinku Wrocław Swojczyce - Wrocław Sołtysowice. Na całej długości linii Jelcz Miłoszyce - Wrocław Swojczyce powstają nowe perony - w miejscowościach: Dobrzykowice Wrocławskie, Chrząstawa Mała, Nadolice Wielkie, oraz w obrębie Wrocławia: na Wojnowie, Strachocinie, Swojczycach i Kowalach.
Siemieniec poinformował, że pociągi pasażerskie powrócą, po 21 latach przerwy, na remontowaną linię w połowie roku. "Podróż odnowioną linią będzie możliwa z prędkością do 100 km/h. Dla podniesienia bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych instalowane są nowe urządzenia zabezpieczające. W rogatki zostaną wyposażone m.in. ruchliwe przejazdy na ul. Strachocińskiej oraz dwa przejazdy w Dobrzykowicach i przejazd za Chrząstawą na drodze w kierunku Jelcza" - dodał rzecznik.
PKP PLK realizuje tę inwestycję w ramach umowy partnerskiej z gminami: Wrocław, Czernica i Jelcz Laskowice. Samorządy odpowiedzialne są za infrastrukturę związaną z dojściem do przystanków i parkingi.
Wartość projektu: "Rewitalizacja linii kolejowej 292 na odcinku Jelcz Miłoszyce - Wrocław Sołtysowice w celu przywrócenia przewozów pasażerskich we WrOF" (Wrocławskim Obszarze Funkcjonalnym)
O to już tylko 100 a nie 120? Może do czasu otwarcia linii zejdziemy do 80 ?"Podróż odnowioną linią będzie możliwa z prędkością do 100 km/h.
Planowana jest wymiana torów, rozjazdów, urządzeń sterowania ruchem kolejowym oraz elementów sieci trakcyjnej. Wykonane prace torowe pozwolą na prowadzenie ruchu pociągów pasażerskich z prędkością do 120 km/h.
Nie są. KD policzyło kiedyś ile więcej kosztuje przejazd SZT wobec EZT (nie pamiętam dokładnych liczb, strzelał nie będę). I nie chodzi tu tylko o koszty energii, ale przede wszystkim o koszty obsługi SZT, które są o wiele wyższe niż EZT. W tym przypadku jest to tym bardziej zauważalne, że zelektryfikowane mamy już ponad 40% trasy. W długoterminowym rozrachunku to się opłaci, zwłaszcza że potencjał jest tutaj na takt 30-minutowy.Ale per km pozostają nadal takie same.
Nie chodziło o porównanie szt vs ezt a koszt elektryfikacji 1 km linii.Nie są. KD policzyło kiedyś ile więcej kosztuje przejazd SZT wobec EZT (nie pamiętam dokładnych liczb, strzelał nie będę).
Mijanka w Siedlcu w zupełności wystarczy by zrobić dwie pary na godzinę. Dodatkowo przy elektryfikacji która może urwie dwie minuty przejazdu będzie jeszcze łatwiej.Nie chodziło o porównanie szt vs ezt a koszt elektryfikacji 1 km linii.
Jeżeli chodzi o zwiększenie przepustowości to elektryfikacja wpłynie na to w minimalnym stopniu. Nadal będzie jeden pociąg na odcinku. Dopiero budowa mijanki i odbudowa Trzebnicy jako stacji technicznej radyklanie zwiększy przepustowość - możliwość taktu nawet co 20 - 30 minut.
Abstrahując od zasadności elektryfikacji linii do Trzebnicy, to mijanki w Siedlcu już nie ma (zlikwidowany rozjazd od strony Wrocławia), a gdy była to i tak nie było peronu przy drugim torze.Mijanka w Siedlcu w zupełności wystarczy by zrobić dwie pary na godzinę. Dodatkowo przy elektryfikacji która może urwie dwie minuty przejazdu będzie jeszcze łatwiej.
W linku są zdjęcia mapy.Czy ktos uprzejmy moglby podac proponowana trase z Bogatyni do Zgorzelca i dodatkowo, czy jest mozliwosc podlaczenia Bogatynii do Liberca?
Zakładam, że elektryfikacja byłaby częścią większej przebudowy, która zakładałaby powyższe elementy. To jest zbyt ważna linia dla aglomeracji, by miała dalej funkcjonować jako bocznica.Dopiero budowa mijanki i odbudowa Trzebnicy jako stacji technicznej radyklanie zwiększy przepustowość - możliwość taktu nawet co 20 - 30 minut.
No nie ma co, najważniejsze linie w regionie...Rewitalizacja linii kolejowej nr 303 na odcinku Duninów - Chocianów, projekt i roboty budowlane,
koncepcja rewitalizacji linii kolejowej nr 318 Bielawa Zachodnia - Srebrna Góra wraz z niezbędnymi decyzjami.
Z Bogatyni, teoretycznie, można mieć połączenie z Libercem ale tylko przez Żytawe... I to dość pogmatwane.Czy ktos uprzejmy moglby podac proponowana trase z Bogatyni do Zgorzelca i dodatkowo, czy jest mozliwosc podlaczenia Bogatynii do Liberca?
Moje typyCzy ktos uprzejmy moglby podac proponowana trase z Bogatyni do Zgorzelca i dodatkowo, czy jest mozliwosc podlaczenia Bogatynii do Liberca?