Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 1006 Posts

·
td2.info.pl <- zapraszam
Joined
·
1,311 Posts
Discussion Starter · #1 ·

NEWAG S.A. podpisał umowę na dostawę 6 nowoczesnych Impulsów

W dniu 21 maja 2014 roku, we Wrocławiu, przedstawiciele Kolei Dolnośląskich i spółki NEWAG S.A. podpisali umowę na dostawę 6 nowoczesnych elektrycznych zespołów trakcyjnych. Umowa opiewa na ponad 80 mln zł i w części jest współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Projekt zakupu 6 nowych EZT jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007–2013. Całkowita wartość projektu to 81 486 270, 00 PLN brutto, wkład Unii Europejskiej to 56 306 975,00 PLN brutto.

Nowoczesne Impulsy, które wyjadą na tory w barwach Kolei Dolnośląskich, to trzyczłonowe elektryczne zespoły trakcyjne o wysokim standardzie wykończenia wnętrz. Zamówione składy będą miały 165 miejsc siedzących w układzie otwartym. Każdy z pojazdów wyposażony będzie w klimatyzację, wi-fi, indywidualne gniazdka elektryczne, system informacji pasażerskiej na zewnątrz i wewnątrz składu, oraz intercom.
Dla pasażerów przewidziano szereg udogodnień.
Duży nacisk położono na wygodę podróżowania osób niepełnosprawnych. Oprócz specjalnie przystosowanych miejsc dla pasażerów poruszających się na wózkach inwalidzkich, do dyspozycji będą urządzenia ułatwiające wjazd do pociągu, wysuwane stopnie zakrywające szczelinę między pojazdem a peronem, oraz specjalnie przystosowane toalety. Dla osób podróżujących z małymi dziećmi dostępny będzie przewijak.

“Cieszymy się, że to nasza oferta wybrana została jako najkorzystniejsza. Do pięciu czteroczłonowych Impulsów będących już w posiadaniu Kolei Dolnośląskich dołączy kolejne 6 sztuk, zapewniając pasażerom komfortową podróż po Dolnym Śląsku” – powiedział Zbigniew Konieczek, Prezes NEWAG S.A..

Pociągi będą mogły rozwijać prędkość do 160 km/h. Na tory Dolnego Śląska wyjadą w grudniu bieżącego roku i zostaną włączone do obsługi pasażerów na liniach: Wrocław — Wałbrzych, Wrocław – Jelenia Góra oraz Szklarska Poręba Górna — Wrocław, Wałbrzych, Jelenia Góra. Łącznie obsługiwały będą 26 połączeń dziennie.

http://www.newag.pl/newag-s-podpisal-umowe-na-dostawe-6-nowoczesnych-impulsow/

-----------------------------
Proponuję aby tutaj przenieść dyskusję o taborze z wątku infrastrukturalnego.
 

·
Registered
Joined
·
7,990 Posts
Pytanie czy w sprawach taborowych w województwie dzieje się na tyle dużo żeby podtrzymać wątek przy życiu? Ja niestety wątpię.
 

·
Czytam PHP dla beki
Joined
·
3,672 Posts
Może jeszcze zróbmy osobny wątek dla rozkładów w każdym województwie i osobny dla wszystkich kolei marszałkowskich.
 

·
Registered
Dzień dobry!
Joined
·
11,684 Posts
Tyle że w przeciwieństwie do lubuskiego dyskusji na temat dolnośląskiego taboru praktycznie nie ma. Osobiście uważam ten wątek za zbędny.
 

·
td2.info.pl <- zapraszam
Joined
·
1,311 Posts
Discussion Starter · #7 ·
Dzis rano w Trzebnicy wykoleil sie SA134-025:

Prawdopodobnie maszynista zasłabł podczas wjazdu w perony.
 

·
td2.info.pl <- zapraszam
Joined
·
1,311 Posts
Discussion Starter · #10 ·
SA134-025 przyjechał właśnie o własnych siłach z Psiego Pola na Główny więc jest szansa, że obyło się bez poważniejszych uszkodzeń.
 

·
td2.info.pl <- zapraszam
Joined
·
1,311 Posts
Discussion Starter · #12 ·
Jako że szyny się poskładały pod ciężarem szynobusu to tor wygląda obecnie tak jak na obrazku:
 

·
td2.info.pl <- zapraszam
Joined
·
1,311 Posts
Discussion Starter · #13 ·
SA134-025 o własnych siłach właśnie wyjechał z Wrocławia w stronę Bydgoszczy.
 

·
Registered
Joined
·
466 Posts
Dolnośląskie chce kupić jednego EZT-a EN57

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego ogłosił przetarg na dostawę jednego elektrycznego zespołu trakcyjnego serii EN57. Urząd szacuje, że wyda na ten cel 1 mln zł netto.
http://www.kurierkolejowy.eu/aktualnosci/20690/Dolnoslaskie-chce-kupic-jednego-EZT-a-EN57.html

Ktoś wie po co im kolejny złom do kolekcji. Już mają jednego niezmodernizowanego kibla w którym jazda w środku lata zapewnia niezapomniane wrażenia :| A może mają zamiar go modernizować? Tylko czy nie lepiej te pieniądze przeznaczyć na zakup nowych jednostek?
 

·
Registered
Joined
·
2,202 Posts
A wie ktoś jakie są plany względem EN71-027 ? Kibel ten należy również do UMWD - również mógłby zostać zasynchronizowany.
 

·
Registered
Joined
·
2,202 Posts
EN57-815. Ale ten kibel nie należy do KD tylko do Przewozów Regionalnych i jest jedynie wypożyczany. Poza tym jednostka ta jest po lekkim liftingu, na innych trasach pasażerowie nawet się cieszą jak coś takiego podstawiają a nie plastiki. Jedynie tym z E30 coś nie pasuje.

(zdjęcia użytkownika szogun000 z flickr)

W każdym razie wydaje mi się dość dziwne wypożyczanie (zapewne za grube tysiące) od PR-ów ich kibla, skoro w PR-ach jeździ EN71-027 który należy do UMWD i chyba mógłby być od ręki wypożyczony do KD.
 
1 - 20 of 1006 Posts
Top