SkyscraperCity banner

21 - 40 of 787 Posts

·
Registered
Joined
·
1,663 Posts
Przecież na własne uszy widziałem na tej jednostce w miejscu gdzie jest opisany właściciel napis "Województwo Dolnośląskie". Czyżby z powrotem sprzedali do PR-u :) ?
 

·
Registered
Dzień dobry!
Joined
·
11,035 Posts
^^ Napis jest, ale UMWD nigdy go nie kupił. Nie było żadnego przetargu. W 2012 r. w umowie na przewozy pasażerskie jako załącznik był wykaz użyczanych pojazdów. Wśród nich żadnego EN71 nie było. Oprócz tego napisu nie ma żadnych dowodów na kupno tej jednostki przez UMWD. Na pewno gdyby była własnością samorządu, jeździłaby już w KD.
 

·
Registered
Joined
·
472 Posts
Jedynie tym z E30 coś nie pasuje.
Tak to jest jak się przyzwyczaja ludzi do luksusu jaki jest Impuls a potem każe im się przesiąść do zwykłego kibla ;)

A co do tego "lekkiego liftingu" to wstawienie okien których otworzenie praktycznie nic nie daje, przy braku klimatyzacji jest delikatnie mówiąc kiepskim pomysłem :|
 

·
td2.info.pl <- zapraszam
Joined
·
1,284 Posts
Discussion Starter #24
Dziś w nocy zaplanowany jest przejazd 36WE z Nowego Sącza do Legnicy. Nie wiem czy to nie jest czasem błąd czy zamówieniu trasy na RJ i w rzeczywistości pojedzie 31WE wracający z przeglądu czy może jednak to będzie już pierwszy dostarczony 36WE.
 

·
Registered
Dzień dobry!
Joined
·
11,035 Posts
Te drzwi niestety są szare - ot taki wymysł KD. A była też propozycja czerwonych drzwi, na szczęście przepadła w głosowaniu na fejsbuku.
 

·
Registered
Joined
·
641 Posts
Te drzwi niestety są szare - ot taki wymysł KD. A była też propozycja czerwonych drzwi, na szczęście przepadła w głosowaniu na fejsbuku.
Te drzwi niestety są czarne - ot taki wymysł UTK. A była też propozycja czerwonych drzwi, na szczęście przepadła w głosowaniu na fejsbuku.

A pierwszy 36 przyjedzie jutro.
 

·
Registered
Dzień dobry!
Joined
·
11,035 Posts
Info w sprawie 5 nowych czteroczłonowych Impulsów:
http://www.rynek-kolejowy.pl/53917/kiedy_do_kolei_dolnoslaskich_dojedzie_5_impulsow_wszystko_zalezy_od_samorzadowcow.htm

Kiedy do Kolei Dolnośląskich dojedzie 5 Impulsów? Wszystko zależy od samorządowców

Rozstrzygnięcie ubiegłorocznego zamówienia na 11 Impulsów coraz bliżej. Umowa na 6 ezt już została podpisana, być może niebawem to samo się stanie z kontraktem na 5 pociągów.

Od listopada 2013 r. przeciąga się procedura zakupu 11 pociągów dla Kolei Dolnośląskich. Kontrakt na 6 pociągów już został zawarty z Newagiem, ale wciąż ważą się losy umowy na 5 ezt.

– Podpisanie uzależnione jest od następujących czynników: przyjęcia przez samorząd województwa „Planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla Województwa Dolnośląskiego”, a następnie podpisania umowy z Centrum Unijnych Projektów Transportowych – informuje Justyna Stachniewicz z biura prasowego przewoźnika.

Koleje Dolnośląskie zapewniają też, że mają przygotowane rozwiązanie alternatywne, gdyby samorządowcy nie uchwalili planu transportowego, a także, że opóźnień w dostawach nie będzie.

– Jesteśmy w stałym kontakcie z producentem pojazdów, a termin realizacji projektu przypada na druga połowę przyszłego roku, nie ma więc obaw, co do dotrzymania terminów, realizacji projektu – dodaje Stachniewicz.

Koleje Dolnośląskie wybrały ofertę Newagu w przetargu na dostawę jedenastu pociągów w listopadzie 2013 r. Oferta Pesy została odrzucona – według przewoźnika, była ona rażąco niska. Newag zaproponował (brutto) 81,4 mln zł za 6 ezt 3-członowych i 95,9 mln zł za 5 ezt 4-członowych. Oferta Pesy opiewała na odpowiednio 72,8 i 79,2 mln złotych. Bydgoski producent dwukrotnie odwołał się od wykluczenia go z przetargu. Jednak Izba przyznała rację zamawiającemu.
 
21 - 40 of 787 Posts
Top