SkyscraperCity banner

781 - 799 of 799 Posts

·
Registered
Joined
·
446 Posts
Dopłacać tyle do SA139 się nie opłaca, bo wątpię by PESA zaproponowała coś innego. :)
Co ciekawe parę lat temu rekina sprzedawali za 14 milionów a teraz 21 za jeden. Z czego one są? Ze złota? Toż skok cenowy jest po prostu nie możliwy...
 

·
Registered
Dzień dobry!
Joined
·
11,146 Posts
Chodzi o to, by samorządowymi pieniędzmi ratować upadającą państwową spółkę. Wcale się nie zdziwię, jak UMWD ofertę zaakceptuje...
 

·
Registered
Joined
·
1,103 Posts
21 milionów złotych za sztukę 😬

Nie jest możliwe budowanie sensownej kolei przy takich cenach taboru. Muszą unieważnić ten przetarg, bo to nie ma sensu.
A ma ktoś jakieś dokładniejsze informacje na co składa się tak wysoka cena za dwuczłonoweogo SZT.
 

·
Registered
Dzień dobry!
Joined
·
11,146 Posts
Normy TSI, które musi spełniać pojazd. W tym wypadku jeszcze dochodzi małe zamówienie, nikomu nie opłaca się produkować całych dwóch sztuk i stąd zaporowa cena. Gdyby zamówienie obejmowało tak z 20 sztuk, to pewnie i chętnych by było więcej, i cena odpowiednio niższa.
 

·
Registered
Joined
·
1,120 Posts
Czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć czy REGIO Wilczka prowadzi wagon do przewozu rowerów? Jeżeli nie, gdzie mam go trzymać w składzie wagonowym?
 

·
Registered
Joined
·
2,866 Posts
Bavarian Oberlandbahn GmbH będzie wymieniać flotę 17 pojazdów Integral S5D95 na nowoczesne Linty od Alstomu.


Ktoś z KD powinien się zainteresować tym, co będzie dalej z tymi pojazdami robione, bo pewnie pójdą na sprzedaż. To jest taka "delikatna" robota - trzeba posprawdzać co jest do zrobienia przy nich, popytać po mniejszych warsztatach czy i po ile są wstanie dostarczyć części do nich, ile będzie kosztować homologacja itp. Nie mówię żeby kupować - chodzi o to, żeby sprawdzić czy warto. Tu potrzebny jest dobry team doświadczonych inżynierów.

Te pojazdy są stosunkowo młode, mają lekko ponad 20 lat. I właściwie od tych 20 lat nie ma ich producenta. Ale mimo wszystko BOB robi na nich rocznie:
-3,1mln kilometrów(średnio 500km dziennie na jednostkę)
-60 tysięcy operacji łączenia składów (164 dziennie) - "podwójne skrzydło" - zapewnia to takt godzinny bezpośrednich połączeń do Monachium aż z 3 różnych kierunków
-przewożą średnio 35 tysięcy pasażerów dziennie

Mają vmax 140km/h i 200 miejsc siedząych

Generalnie cały czas są elektryfikowane trasy za granicą, więc trochę taboru spalinowego z pewnością się zwolni. Zdaję sobie sprawę, że kupno używki to rzecz znacznie trudniejsza niż rozpisanie przetargu na nowe - ale imo nie warto nowych kupować. To są zbyt kosmiczne kwoty. Trzeba znaleźć okazję.
 

·
Registered
Joined
·
7,400 Posts
W takie rzeczy to się mogą bawić prywaciarze, samorządy w to nie pójdą, bo zaraz NIK, CBA. Po co sobie robić kłopoty?
Jak ktoś kupi za swoje, to się nikt go czepiał nie będzie i może z nich korzystać. Przy czym ja na razie nie widzę miejsca dla prywatnego przewoźnika, wszyscy ciągną albo do swoich spółek, albo Polregio.
 

·
Registered
Joined
·
775 Posts
Przecież polskie miasta ściągają używany tabor tramwajowy i autobusowy na potęgę z Niemiec i nie ma z tym najmniejszego problemu, to jaki byłby problem z pociągami?
 

·
Lefebvrysta
Joined
·
13,603 Posts
Może zejdzie z ceną SPS ASO. Ostatnio zbroi się Modertrans i Seluch więc typowałbym również tych 2 modernizatorów.
 
781 - 799 of 799 Posts
Top