SkyscraperCity banner

841 - 860 of 890 Posts

·
Registered
Joined
·
1,889 Posts
Zobaczcie co dziś wrocławscy kolejarze podstawili na pociąg do Zielonej Góry.
Czy we Wrocławiu nie ma już jednostek, które miałyby chociaż czyste okna? Stan wrocławskich (i tylko wrocławskich! Inne zakłady PR jakoś potrafią dbać o swój tabor) SPOTów woła o pomstę do nieba. Ale już nawet zmodernizowane asynchrony zaczynają być malowane.

To jest jakaś masakra. Jesteśmy drugim najbogatszym województwem w Polsce. Graniczymy z Czechami, Niemcami a utrzymanie taboru jest na poziomie niewyobrażalnym nawet na wschodzie Polski.

919286
 

·
Registered
Joined
·
25,052 Posts

Prezes KD mówi, że rozmawiają z kilkoma bankami i jak dojdą do porozumienia to kupią kolejnych 8 EZTów(ELfy2) z prawa opcji na 20 pojazdów.
 

·
Registered
Joined
·
73 Posts
Ja myśle że Głogów bo już tam jeżdżą przez Lubin i aglo do Oleśnicy i Jelcza.O Kluczbork to może się będą starać jak PLK wspaniałomyślnie zacznie i skończy rewitalizacje tej linii od Oleśnicy do Kluczborka.Tak prawde mówiąc na Oleśnice to by się "hybrydy" przydały żeby wydłużyć do Kepna/Wielunia kilka par.
 

·
Registered
Joined
·
107 Posts
Ciekawe czy potencjalne nowe EZT poszłyby na Głogów, Kluczbork, Ostrów czy wzmocnienie obecnych linii...
Przejęcie linii do Ostrowa to byłoby coś. Ale na niej potrzebne byłyby 2 składy bo to prawie 100 km i ponad 20 przystanków/ stacji po drodze. Gdyby w Ostrowie skomunikować te kursy z kursami do Poznania i łódzkimi Stadlerami ŁKA to byłoby idealnie.
 

·
Lefebvrysta
Joined
·
14,688 Posts
Jeśli KD miałoby przejmować Ostrów to jednak warto by w nim nie kończyć biegu ze względu na potoki do Kalisza lecz w Kaliszu. Pociągi PR z Kalisza do Wrocławia potrafiły mieć całkiem niezłe potoki i zawsze były skomunikowane z tymi z Łodzi. Może nawet warto pokusić się o 5-7 pociąg KD z Wrocławia Głównego do Łodzi Fabrycznej. Warto by też dogadać się z KW na poziomie UMWD/UMWW by pociągi KW dojeżdżały do Oleśnicy a nie kończyły bieg w stosunkowo małym Odolanowie. Podobnie Krotoszyn - tu przydałoby się więcej pociągów Poznań - Milicz i Wrocław - Krotoszyn oraz weekendowy Poznań - Wrocław przez Krotoszyn czy Wrocław - Gniezno przez Jarocin, Miłosław (takie pociągi kiedyś kursowały i cieszyły się wzięciem). Na początku jednak warto by się postarać o przejęcie najbardziej prestiżowej trasy czyli E59. @Brutus46 Nadodrzanka może poczekać - priorytetem KD powinno być przejęcie pociągów do Leszna i uruchomienie we współpracy z Kolejami Wielkopolskimi (które mogłyby kończyć bieg w Żmigrodzie ze skomunikowaniem na KD) weekendowych wymiennych pociągów Poznań - Wrocław (i dalej do Szklarskiej czy Międzylesia).
 

·
Dolny Śląsk
Joined
·
279 Posts
Jak sobie to wyobrażasz? Pierwszy wariant czyli czyli KD do Głogowa nadodrzanką a dodatkowo po tej samej trasie ale aż do Zielonej PR? To totalny bezsens i dublowanie oferty, dodatkowo znacznie zmniejszający takt dla wiosek w dolnośląskim za Głogowem.

Drugi wariant, KD do Głogowa, a od Głogowa do Zielonej PR (ewentualnie dodatkowo raz na kilka godzin bezpośredni PR z Wrocławia do Zielonej PR?) . A co z wioskami za Głogowem jeszcze w województwie dolnośląskim? Wiadomo że raczej tamci mieszkańcy podróżują w większości do Głogowa a nie do Wrocławia. To już ma większy sens. Pociąg z Legnicy na Głogów, po zmianie czoła, mógłby wracać na Wrocław Nadodrzanką i vice versa.

Już teraz czas z Głogowa do Wrocławia jest porównywalny nadorzanką i przez Legnicę (tylko cena przez Legnicę większa, co mogłoby komplikować np cenę biletów miesięcznych)
 

·
Registered
Joined
·
2,142 Posts
Trochę przesadzasz. KW jeździ z Poznania do Gniezna i rzadziej do Mogilna, pierwszej stacji w kuj-pomie, a PR chyba z 8 razy dziennie dodatkowo między Poznaniem a Toruniem i Bydgoszczą. I funkcjonuje to bardzo przyzwoicie.
 

·
Registered
Dzień dobry!
Joined
·
11,484 Posts
Jak sobie to wyobrażasz? Pierwszy wariant czyli czyli KD do Głogowa nadodrzanką a dodatkowo po tej samej trasie ale aż do Zielonej PR? To totalny bezsens i dublowanie oferty, dodatkowo znacznie zmniejszający takt dla wiosek w dolnośląskim za Głogowem.
Że co??? Pociągi w relacji Wrocław - Zielona Góra kursowałyby tak jak obecnie pod banderą Polregio, a pociągi kończące bieg w Wołowie, Ścinawie i Głogowie obsługiwałyby KD. Dla pasażera nie byłoby żadnej różnicy, poza taborem oczywiście.
 

·
Registered
Joined
·
1,689 Posts
To samo dzieje się przecież na połączeniach w kierunku Poznania. Pociągi do Rawicza obsługują KD, a bezpośrednie do Leszna i Poznania – PR.
 

·
Dolny Śląsk
Joined
·
279 Posts
Ok, byłem przekonany że jakieś 60% kursów nadodrzanką to stacja docelowa Zielona Góra, a reszta to Głogów. A w rzeczywistości Ścinawa, Głogów i Zielona Góra to mniej więcej po 30% stacji docelowych (nieco więcej jest Zielonej Góry i czasami jest też Wołów). Zakładając, że średnio stacją docelową jest Ścinawa gdzie przejazd to ok 1:10 i takt miałby być w miarę ok, to potrzeba jakiś 3-4 EZT na trasie plus z 2 w rezerwie samych KD. Plus kursy PR do Zielonej.

A teraz pytanie, gdy na danej trasie jest dwóch przewoźników z tą samą taryfą (tak jak jeżdżą na Kłodzko, PR i KD), i kupuję bilet w KD, a jadę PR (honorują bilety), to kto ostatecznie dostaje kasę za bilety? Ten u którego kupiłem, czy ten u którego został bilet zeskanowany?
 

·
Registered
Dzień dobry!
Joined
·
11,484 Posts
Wiele by wyjaśnił opis przedmiotu zamówienia, ale KD postanowiły go utajnić (trzeba się zgłosić do przetargu). To jest w ogóle zgodne z prawem w przypadku przetargu nieograniczonego?
 

·
Registered
Joined
·
475 Posts
Według tego artykułu: Koleje Dolnośląskie starają się dofinansowanie zakupu 40. autonomicznych pojazdów! - Portal Kolejowy NaKolei.pl (dzisiejsza aktualizacja) województwo dolnośląskie stara się o dofinansowanie w ramach Krajowego Planu Odbudowy na:
  • 20 EZT
  • 12 "wysokoefektywnych elektrycznych pojazdów kolejowych" (co to oznacza?)
  • 8 dwuczłonowych SZT
  • 2 trójczłonowych HZT (elektryczno-spalinowe) - czyli wykorzystanie całości opcji od Newagu, jak mniemam
  • 40 autonomicznych pojazdów elektrycznych (pewnie busiki, które miałyby dowozić do przystanków kolejowych)
Bardzo spore apetyty - i bardzo dobrze :)
 
841 - 860 of 890 Posts
Top