SkyscraperCity banner

Twoja ocena =

1 - 20 of 26 Posts

·
Registered
2,815 Posts
Nie widzę związku plakatu pana Bajtlika który jest jednym z lepszych jego prac do samej treści zdjęcia. Kompletnie.

Plakat - genialny. Pomysł na wykorzystanie go w zdjęciu ulicznym również... ale tutaj jest bez pomysłu, po prostu plakat załapał się "przypadkiem". :|

·
Registered
2,815 Posts
Tematem konkursu na ten plakat był szeroko pojęty temat tego że dzieci potrzebują troski opieki etc - najlepiej w rodzinie - jeśli nie biologicznej to zastępczej.

Słowo "dom" mocno współgra z emocjami właśnie troski, opieki, bliskości, rodziny... z kolei "dom dziecka" ma diametralnie inne nacechowanie. Skreślenie tego jednego słowa - zmienia kompletnie odbiór emocjonalny całości i zwraca uwagę na konkretny "problem" że żaden substytut nie zastąpi normalnego prawdziwego domu. Ot moja interpretacja. Co do "zwykłego napisu z przekreśleniem" to wiesz... żyjemy w czasach gdzie w aktualnej modzie projektowania architektury/designu jest prostota. To się sprawdza i trafia do odbiorcy, nie jest przegadane formą i zarazem niesie moim zdaniem gigantyczny bagaż emocji.

Zresztą to jest plakat który wygrał konkurs gdzie było ponad 500 innych prac więc nie tylko ja uważam go za genialny zapewne :)

tu kampania nawiązująca do tego plakatu

·
2,186 Posts
Nie tyle istotne czemu ten plakat tylko dlaczego to zdjęcie? Poza tym, że zdecydowanie brakuje ostrości to co ma nas zainteresować? Ta "wiosna" z plecakiem na pierwszym? Obroń to jakoś.

·
City & Colour
13,275 Posts
Discussion Starter · #6 ·
^^ U mnie nie brakuje ostrości. I nie będę niczego bronił. Przekaz jest ewidentny i bardzo prosty, niepatetyczny.

Nie widzę związku plakatu pana Bajtlika który jest jednym z lepszych jego prac do samej treści zdjęcia. Kompletnie.

Plakat - genialny. Pomysł na wykorzystanie go w zdjęciu ulicznym również... ale tutaj jest bez pomysłu, po prostu plakat załapał się "przypadkiem". :|
Chętnie się dowiem co (jaka osoba, sytuacja...), Twoim zdaniem, powinno się znaleźć na zdjęciu, żeby miało związek z tym plakatem.

·
Zjadam dzieci, polecam !
8,721 Posts
Tematem konkursu na ten plakat był szeroko pojęty temat tego że dzieci potrzebują troski opieki etc - najlepiej w rodzinie - jeśli nie biologicznej to zastępczej.

Słowo "dom" mocno współgra z emocjami właśnie troski, opieki, bliskości, rodziny... z kolei "dom dziecka" ma diametralnie inne nacechowanie. Skreślenie tego jednego słowa - zmienia kompletnie odbiór emocjonalny całości i zwraca uwagę na konkretny "problem" że żaden substytut nie zastąpi normalnego prawdziwego domu. Ot moja interpretacja. Co do "zwykłego napisu z przekreśleniem" to wiesz... żyjemy w czasach gdzie w aktualnej modzie projektowania architektury/designu jest prostota. To się sprawdza i trafia do odbiorcy, nie jest przegadane formą i zarazem niesie moim zdaniem gigantyczny bagaż emocji.

Zresztą to jest plakat który wygrał konkurs gdzie było ponad 500 innych prac więc nie tylko ja uważam go za genialny zapewne :)

tu kampania nawiązująca do tego plakatu
Dzieki za odpowiedź. Nie znałem sensu kampanii. Teraz już rozumiem. :)

Twoja interpretacja podoba mi się.

·
Registered
2,815 Posts
^^ U mnie nie brakuje ostrości. I nie będę niczego bronił. Przekaz jest ewidentny i bardzo prosty, niepatetyczny.

Chętnie się dowiem co (jaka osoba, sytuacja...), Twoim zdaniem, powinno się znaleźć na zdjęciu, żeby miało związek z tym plakatem.

Coś z dzieckiem, około tematu konkursu na plakat, coś gdzie bohaterem będzie plakat + dziecko + jakieś ew elementy poboczne. Na pewno jakbym chciał nawiązywać do tego plakatu nie marginalizowałbym go do faktu że stanowi 5% zdjęcia, jeśli jest tytułowy to niech będzie głównym bohaterem. Nie podam Ci dokładnego przykładu. To trzeba wyczuć chwile, zaplanować na miejscu w konkretnym otoczeniu. Przyczaić się przy takim plakacie i koczować godzinę aż jakiś dzieciak wykona jakąś, mine, poze, scenkę w okolicy plakatu i to uwiecznić. Ciężki temat - weź upoluj coś takiego.... ale pomysł zacny.

Teraz sobie tak myślę że jakaś kłótnia partnerska byłaby dobra a plakat gdzieś z boku się majaczący... albo para rozmawiająca razem a wózek z dzieckiem zostawili stojący sam 2m dalej .... Cokolwiek. Trzeba byłoby to wyczuć na miejscu.

Na Twoim zdjęciu nie widzę przekazu niestety - mimo że mówisz że jest ewidentny.
Ps. nie uważam swojej interpretacji plakatu za patetyczną.

·
2,186 Posts
Ja rozumiem,ze możesz być porażony tym ewidentnym i niepatetycznym ;) przekazem, ale powinieneś być bardziej wyrozumiały dla odbiorcy z tak słabym wzrokiem i wąskim horyzontem jak ja :) Dlatego proszę, wytłumacz mi.

·
City & Colour
13,275 Posts
Discussion Starter · #10 ·
^^ Jeżeli tak odczytałeś to, co napisałem, to wiedz, że nie miałem tego na myśli :)
Może ktoś inny Ci wytłumaczy.

@grzechool: ależ tematem tego zdjęcia jest dziecko! W 100%!

Koniec, zmykam stąd i pogrążam się w smutku i poczuciu niezrozumienia. Zupełnie jak taka jedna forumowiczka... ;)

PS Mam nadzieję, że widzicie całe zdjęcie (kwadrat), a nie tylko część :hahano:

·
Registered
2,815 Posts
Szukam, szukam i znaleźć nie mogę... może ta babka jest w ciąży ? Pisze może bo nie wygląda jakby była... po prostu może mieć taką "figurę" :)
...ale jeśli o to by chodziło to tak słabo mi pasuje do kontekstu plakatu:)

Generalnie słabo jeśli trzeba się tak głowić aby odnaleźć przesłanie większość odbiorców już dawno olałaby sprawę i poszła dalej ;-)

·
Registered
2,815 Posts
abstrahując od wszystkiego, osobistych gustów, zachowań etc to to co tutaj uprawiacie w tej chwili jest jest zwyczajną chamówą. Generalnie nie tylko tutaj, dość popularny stał się to motyw na upc, ok - rozumiem że można kogoś "nie lubić" czy coś ale co jak co pisząc na forum wypowiadacie się publicznie i odrobinę przyzwoitości i szacunku wypadałaby zachować. Dyskusja dyskusją lecz tutaj jest już parter ;)

ot moje odczucie i interpretacja tej rozmowy.
generalnie sam dałem nogę z upc ( oprócz zeszłego tygodnia) bo zeszło trochę 'na psy' ostatnio :( (z małymi wyjątkami )

·
Ewa
1,098 Posts
grzechool, wyjaśnij mi proszę, gdzie ja uprawiam chamówę ??

"chamówa", "odrobina przyzwoitości", "szacunek", "parter".... rany! czy Tobie się wątki pomyliły, czy może ja jestem na prochach i czegoś nie widzę..??

Litości! widzę tu często zdecydowanie bardziej chamskie wypowiedzi i jakoś nie zauważyłam, byś wtedy reagował!

I sorry - teraz to moje odczucie. Czekam na wskazanie mojego chamstwa.

1 - 20 of 26 Posts