Skyscraper City Forum banner
1 - 6 of 6 Posts

·
Architektura
9 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Nie znalazłem aktywnego wątku na ten temat, więc zakładam nowy.

Zachód Europy stara się rozwijać koncepcje ekologicznych domów, dzielnic a nawet miast od dłuższego czasu, co opisuje choćby ten artykuł:

http://www.cafebabel.pl/article/21540/moda-na-ekologiczne-domy.html

Zastanawia mnie jak ten temat będzie rozwijał się w Polsce. Dom ekologiczny jest opłacalny na dłuższą metę - jednak wymaga większych nakładów przy budowie, co może skutecznie ograniczyć jego popularność w naszym kraju.

Jak myślicie? Przyszła eko - moda i minie jak każda inna? Czy za 20 lat dom ekologiczny będzie normą?

·
bezrobotny
7,180 Posts

·
Registered
11 Posts
ale, ale juz tam sie nie rozwinal- jeszcze sie nie rozwinal.
tu prosze taki link to Findhorn Ecovillage http://www.findhorn.org/aboutus/ecovillage/ecovillage-at-findhorn/
cale zalozenie pionierskie- od 1985 sie rozwija i na nim jak studium sie opieraja wschodzace gwiazdy architektury ekologicznej
a tu

domki-prebabrykaty, produkowane przez Gale & Snowden- wg mnie bardzo przyjemne a co najwazniejsze eko!
Wiecej przykladow podam w najblizszym czasie. Jak jade do roboty to mijam bardzo oku przyjemne nowe osiedle- wszystkie bloki maja panele solarne ( nie wiem jak se ma sprawa zinnymi ekologicznymi aspektami zalozenia, jednak przypuszczam, ze musi tego nieco byc, bo jest to na topie)

·
Registered
11 Posts
a jeszcze jedno- osiedle planowane w 3miescie- 'Stoki Moreny' pokazywane w tym watku trojmiejskim (sorry nie wiem jak wkleic bezposredni link..ale jest tu[Trójmiasto] Inwestycje - nowości i zapowiedzi (II wątek))
wyglada jak bezposrednie nawiazanie do prac Petera Vetscha (choc nie tak ladne)

·
Registered
1,286 Posts
W Polsce w tym temacie też coś się dzieje. Przykładem może być Lumina House. Gotowy projekt energooszczędnego domu. Jest eko i przy tym architektonicznie nie jest taki ostatni.

·
Registered
1,286 Posts
W Polsce w tym temacie też coś się dzieje. Przykładem może być Lumina House. Gotowy projekt energooszczędnego domu. Jest eko i przy tym architektonicznie nie jest taki ostatni.

1 - 6 of 6 Posts