SkyscraperCity banner

5081 - 5100 of 5162 Posts

·
Registered
396 Posts
Cześć..
W 0:55 mówisz, ze nie można legalnie przejść do parku.. A przepisy pozwalają na skrzyżowaniu przechodzić przez jezdnię mimo, że nie ma PDP. Może ktoś uściśli, czy się nie mylę.. Przepis był zapewne pisany gdy jeszcze rond w naszym kraju nie było, ale "rondo" jest skrzyzowaniem.
Tutaj też nie ma zadnego przejścia na rondzie - pracownicy stacji benzynowej by nie mogli dojść do pracy..

W 3:48 - dziwnie się nazywa ta droga, bo przecież jest "pod wodą" 😆😆

• Like
Reactions: Luki_SL

·
Registered
396 Posts
Ludzie sie powinni uczyć od zwierzaków.. grzecznie zasuwa po PDP..
🤣🐔🚗

·
Autostrady Polska
9,034 Posts
Myślałem że po puszczeniu 1 serii filmu w drugiej ludzie przestaną pisać komentarze bo miejsc ciekawych już tyle nie znajdą w swojej. Komentarzy mam coraz więcej a miejsca niektóre tak zaskakujące że mi kopara opadła np:
  • prom gdzie trzeba pomóc operatorowi w płynięciu
  • most zbudowany własnoręcznie przez jednego człowieka
  • rolki wzdłuż drogi na poboczu na zakręcie które służą podczas wyścigów samochodowych
  • przejście graniczne na rzece
  • i dziesiątki innych.

Muszę jednak na razie odpocząć od tej serii. Brakuje mi siły i czasu już. Kolejny odcinek będzie o tunelach. Muszę tylko zebrać materiały.

·
WUNGIEL
2,235 Posts
Muszę tylko zebrać materiały.
Pod Trasą Łazienkowską jest techniczny tunel dla pieszych, okrągły drążony o średnicy ok 2-2.2m, wykonany w ramach metra. Łączy stację Politechnika z dawną dyspozytornią, w której coś tam jeszcze funkcjonuje.
Można to nazwać tunelem pod tunelem :)

·
WUNGIEL
2,235 Posts
No i na POW na węźle Ursynów-Wschód też mamy coś co można nazwać "tunelem pod tunelem", idzie tu w poprzek pod skarpą i po prawej zawija przy końcu ściany w betoniarkę.
Na ujęciu z drugiej strony lepiej to widać, ale teraz nie znajdę.

·
Intelekt
1,570 Posts
No i na POW na węźle Ursynów-Wschód też mamy coś co można nazwać "tunelem pod tunelem", idzie tu w poprzek pod skarpą i po prawej zawija przy końcu ściany w betoniarkę.
Na ujęciu z drugiej strony lepiej to widać, ale teraz nie znajdę.
To bardziej "tunel pod wiaduktem". Tunel pod tunelem jest kilometr wcześniej, gdzie tunel S2 przechodzi pod tunelem metra :)

·
aka Lynx21
289 Posts
@Rusonaldo nie wiem czy to dobra ciekawostka, ale w Tychach w okolicy dworca jest przejazd pod torami który jest jednocześnie przechodem, piesi i samochody poruszają się po jednej jezdni, a ruch jest sterowany sygnalizacją świetlną: Google Maps

Również węzeł Świętoszówka na S52 jest węzłem o zjeździe tylko z jednej strony, nie sądzę, że to częste w Polsce:

·
Moderator
17,228 Posts
@Rusonaldo nie wiem czy to dobra ciekawostka, ale w Tychach w okolicy dworca jest przejazd pod torami który jest jednocześnie przechodem, piesi i samochody poruszają się po jednej jezdni, a ruch jest sterowany sygnalizacją świetlną: Google Maps
Ciekawe jest też to, że ten przejazd jest drogą ekspresową
:none163:

·
Moderator
74,158 Posts
^^Muszę przyznać, że jest tam klimat :) Jest to też "nitka" dla wielu tras rowerowych ;)

·
Registered
1,955 Posts
Mega to wygląda. Na dole jeszcze tramwaje.
W Londynie jest podobne miejsce, bardziej urokliwe, ale mniej spektakularne: na dole wylot z tunelu i linia kolejowa Overground, potem droga, a na górze wiadukt po dawnej linii kolejowej. Mapy Google

·
Autostrady Polska
9,034 Posts
Jak już się uporam z filmami które czekają w kolejce do zrobienia (a jest ich około 5 - na każdy potrzebuję około 2 tygodni) to chcę zrobić film o ciekawych obiektach mostowych i wiaduktach. Ten obiekt znam dobrze bo przy Grabiszyńskiej mieszkała żony kuzynka. Mega mi się podobał od zawsze.

p.s. tak w ogóle to chcę coś napisać - 2 odcinki o ciekawostkach wrzuciłem trochę na próbę. Z braku czasu i odpowiedniego sprzętu wiadomo że są bardzo amatorskie. Jednak ich odbiór przeszedł moje oczekiwania. Ilość pozytywnych komentarzy oraz liczba wyświetleń bardzo mnie zaskoczyła. Po raz pierwszy mogę napisać że co nie co YT mi zapłacił. Dalej jednak te wartości są na tyle małe że nie pozwalają na porzucenie dotychczasowej pracy. Uważam jednak że przy dużo większym zaangażowaniu, dokupieniu sprzętu oraz zatrudnieniu 1 - 2 osób, dało by się z tego wyżyć. Brakuje mi jednak jakiegoś kopa albo motywacji żeby spróbować pójść w to na maxa. Pomysłów na filmy mam na około kilkanaście odcinków. Co chwile dodatkowo różni ludzie podsyłają mi inne bardzo ciekawe pomysły. Cały czas jednak filmy robię po godzinach, nocami i jestem przez to mega zmęczony.

Sory za zbyt długi wywód ale jakoś tak mnie naszło. Jeszcze raz dzięki za fajne ciekawostki :)

·
Registered
396 Posts
Niektóre węzły to by sie chyba załapały do wątku o "kretynizmach".. Ale mogę się mylić 😆 😆

• Like
Reactions: sztmbr and sebus
5081 - 5100 of 5162 Posts