SkyscraperCity banner

5101 - 5120 of 5162 Posts

·
Registered
394 Posts
No, to teraz zjecie sobie te złomy.. postawicie na TV albo w ogródku kurczaki będą mieszkać.. 👍👍👍

• Like
Reactions: skamil

·
Registered
997 Posts
Czy ktoś kiedyś pokusił się o zrobienie zestawienia najdłuższych odcinków dróg klasy A/S trzypasmowych (3+3) i więcej niż trzypasmowych? (oczywiście tylko w głównym kierunku, bez pasów włączania/wyłączania, dróg zbiorczych).

Myślę, że 3 pasmowe to A4 Gliwice-Katowice, A2 Konotopa-Puławska, S8 Konotopa-(?) w Warszawie, A2 w Poznaniu, A4 Kraków Łagiewniki - Bieżanów i coś jeszcze?
3+ to zapewne S86 na Śląsku.

Jeśli już była już kiedyś dyskusja to przepraszam za zaśmiecanie, nie znalazłem.

·
Registered
846 Posts
Czy ktoś kiedyś pokusił się o zrobienie zestawienia najdłuższych odcinków dróg klasy A/S trzypasmowych (3+3) i więcej niż trzypasmowych? (oczywiście tylko w głównym kierunku, bez pasów włączania/wyłączania, dróg zbiorczych).

Myślę, że 3 pasmowe to A4 Gliwice-Katowice, A2 Konotopa-Puławska, S8 Konotopa-(?) w Warszawie, A2 w Poznaniu, A4 Kraków Łagiewniki - Bieżanów i coś jeszcze?
3+ to zapewne S86 na Śląsku.

Jeśli już była już kiedyś dyskusja to przepraszam za zaśmiecanie, nie znalazłem.
Kolega Rusonaldo zrobił filmik na ten temat. Możesz obejrzeć na Jego kanale na YT:

·
Registered
445 Posts
Mega to wygląda. Na dole jeszcze tramwaje.
W Londynie jest podobne miejsce, bardziej urokliwe, ale mniej spektakularne: na dole wylot z tunelu i linia kolejowa Overground, potem droga, a na górze wiadukt po dawnej linii kolejowej. Mapy Google
Również Londyn tylko inny układ: linia kolejowa, kanał, droga

·
Registered
1,304 Posts
Wybudowany zresztą przez słynnego XIX-wiecznego inżyniera Isambarda Kingdom Brunela (1806-1859), znanego z takich osiągnięć, jak most wiszący w Bristolu, pierwszy na świecie tunel podwodny pod Tamizą, itd. Linia kolejowa niestety już zaledwie o statusie bocznicy ze względu na odcięcie przez drogę A4 portowej stacji nad Tamizą, do której prowadziła. Kiedyś był tu nawet ruch pasażerski.

·
Moderator
74,158 Posts
^^ Na Discovery był nawet program o tym tunelu pod Tamizą :)

·
Autostrady Polska
9,034 Posts
Zacząłęm zbierać materiały do 3 i kolejnych części ciekawostek. Wszystko wklepałem w exela i przeniosłem do mapy google (fajne opcja) Co ciekawe wrzuciłem na próbę na mój na kanał na YT do społeczności czy jest ktoś chętny pomóc mi zebrać dae (fotki + film). Po 2 dniach mam już 80-90% zaklepanych rzeczy które inni ludzie chcą sfotografować. Tak więc nieźle. Chcę robić od teraz że w jednym odcinku tylko jedna ciekawostka z jednego woj. Ale powstał problem. Np mnóstwo mam ciekawostek z Mazowieckiego i Śląskiego.
Ale np nie mam nic z Warmińsko Mazurskiego oraz tylko jeden ze Świętokrzyskiego. Może Wam coś przyjdzie do głowy ?
Poza tym - ma ktoś materiał z trójstyku koło Bogtayni ? Teraz granice zamknięte i nikt mi nie może nic nagrać

·
WUNGIEL
2,235 Posts
Zacząłęm zbierać materiały do 3 i kolejnych części ciekawostek.
Masz sporo błędów w opisach i linkach w Warszawie ale nie tylko.
Jak dajesz drzewo w Zwierzyńcu to możesz dać i warszawskie :)

56 [link] to mistrzostwo świata w zakresie przejazdów kolejowo-drogowych, ale to na bocznicy.
W nawiązaniu do powyższego oraz poniższego
Ale np nie mam nic z Warmińsko Mazurskiego
Pozwolę sobie przypomnieć przejazd który miałem okazję modernizować, też idzie niemal środkiem skrzyżowania - ale to linia Olsztyn - Elbląg-Gdańsk, a nie bocznica. Trzeba by kogoś wysłać w teren bo ja mam zdjęcia ze stycznia tuż przed odpaleniem, znaki pozasłaniane i wszystko pod śniegiem :)
Pierwszeństwo idzie teraz w lewo w ślepą ulicę ;)
najlepsze co znalazłem, niewiele widać ale widać od tyłu nowy znak D-1 sklejony z B-36, stare jeszcze stoją.
759782

·
Autostrady Polska
9,034 Posts
@Luki_SL W Waszym woj. mam tego najwięcej. Nie wszystko jest nawet na mapie. A co do materiałów to naprawdę fajnie ludzie tam u Was mieszkają. Jeden z kolegów podesłał mi to z Dąbrowy i z Sosnowca zrobione dronem. Więc materiał do 3 i 4 części będzie m.in z Waszych okolic bardzo dobry.
Tak potrzebuję te szlabany oraz przejście w Tychach.
@Lombat - większość byków jest zrobiona przeze mnie specjalnie. Jak ktoś chce mi pomóc to piszą do mnie a ja im daje dalsze instrukcje. Nie chcę przed publikacją filmu wszystkiego ujawnić. Ale są 2,3 miejsca które nie potrafię naprawić. Np w Warszawie wyskakuje miejsce koło Augustowa mimo że link mam wklejony dobrze. Nie wiem z czego to wynika

·
Moderator
17,228 Posts
Ale np nie mam nic z Warmińsko Mazurskiego oraz tylko jeden ze Świętokrzyskiego. Może Wam coś przyjdzie do głowy ?
na siłę można coś znaleźć :)
W świętokrzyskim występują "przejścia dla zwierząt w poziomie terenu".

Objawia się to tym, że na niczym się nie wyróżniającym odcinku drogi przechodzącym przez las jest ograniczenie prędkości do 50 km/h, tablice ostrzegawcze o "szlaku migracji zwierząt" i grubowarstwowa ostrzegawcza "tarka" poprzeczna na jezdni.

Tutaj w 4:49

Dalej na DW786 jest to jeszcze w jednym miejscu. Na innych zmodernizowanych DW w okolicy chyba też się zdarza.

_

W Kielcach zbudowali estakadę tylko dla autobusów:

Chyba to miało jakiś związek z finansowaniem tej inswestycji z jakichś funduszy na rozwój transportu zbiorowego. Bo nie ma żadnego uzasadnienia, dlaczego by tu nie mogły jeździć zwykłe samochody.

·
Autostrady Polska
9,034 Posts
O tych zwierzakach nie słyszałem - to jest ciekawe. Na tym znaku jest napisane to Ty napisałeś w czudzysłowie ? Bo nie mogę doczytać ?

Planuję teraz robić zamiennie serie - raz ciekawostki i raz kretynizmy. Ta estakada bardziej pasuje to 2 części. W komentarzach pod dwoma filmami ludzie mi napisali tyle rzeczy że szkoda by było zmarnować taki potencjał. Np że w Brodnicy wybudowano centrum przesiadkowe gdzie zatrzymuje się .... jednia linia autobusowa :)

·
Moderator
17,228 Posts
O tych zwierzakach nie słyszałem - to jest ciekawe. Na tym znaku jest napisane to Ty napisałeś w czudzysłowie ? Bo nie mogę doczytać ?
Znalazłem fotorelację:

Z tym "korytarzem migracji" to coś pomieszałem, bo na tablicy jest tylko

UWAGA
KIEROWCO ZWOLNIJ
DZIKIE ZWIERZĘTA NA DŁUGOŚCI x KM

ale jestem przekonany, że gdzieś widziałem tablicę z "korytarzem migracji", nie potrafię tylko ustalić gdzie :)

PS
Te "przejścia dla zwierząt" są tak opisane w projekcie.

Tutaj wycinek projektu dla innej drogi - DW728

·
Autostopowicz
675 Posts

·
Registered
1,381 Posts
I patelnie w Walimiu, święte miejsce kibiców rajdów samochodowych

Można by także wspomnieć o anomaliach grawitacyjnych na drogach:

Najsłynniejszym miejscem w Polsce jest Karpacz. Wiele osób będąc w tym niewielkim górskim mieście chce specjalnie wybrać się na ulicę Strażacką, by tam podejrzeć podjeżdżające pod górę samochody. Podobnie jest w Wałczu, gdzie miejsce to nazywa się Czarodziejską Górką. W Otominie nieopodal Gdańska punkt to owiany jest nutką grozy za sprawą nazwy, jednak Piekielna Górka nie odstrasza turystów.
Jeszcze jest takie miejsce na Górze Żar koło Żywca

5101 - 5120 of 5162 Posts