SkyscraperCity banner

5121 - 5140 of 5162 Posts

·
Registered
396 Posts
Na tym znaku jest napisane to Ty napisałeś w czudzysłowie ? Bo nie mogę doczytać ?
Przejeżdżam koło podobnego - napisane jest na nim "migracja zwierząt" - wrzuce za dwa trzy dni - jak w dzień tam będe..Na GSV są stare zdjecia i jeszcze nie ma tej tablicy..

co powiesz na serię o zakrętach/serpentynach
To dopisz Słonne na DK28 - Google Maps

• Like
Reactions: Rusonaldo

·
Registered
Użytkownik chory na głowę
6,030 Posts
Jeszcze jest takie miejsce na Górze Żar koło Żywca
Trochę daleko stąd do Żywca, co najwyżej nazwa się pokrywa bo to Międzybrodzie Żywieckie

Ta prosta droga

·
Obywatel Świata
7,819 Posts
Ale np nie mam nic z Warmińsko Mazurskiego oraz tylko jeden ze Świętokrzyskiego. Może Wam coś przyjdzie do głowy ?
Cała część przygraniczna Warmii i Mazur to wiele ciekawych rzeczy :

- drogi na zadupiach z zakazem ruchu pieszego a jednocześnie bez jakiegokolwiek wydzielonego oddzielnego chodnika/traktu dedykowanego dla pieszych (piechotą po prostu nie przejdziesz, samochodem owszem)

- drogi wojewódzkie i krajowe jako ślepe zaułki kończące się przy granicy

- dawne główne drogi , zredukowane do roli asfaltowych ścieżek dla pieszych

- dawne szerokie drogi urywające się na granicy

- wiele dróg z nawierzchnią piaszczystą

- trzypasmowa, bezkolizyjna długa prosta droga w środku całkowitego zadupia z ograniczeniem do 40 km/h

- Berlinka wykorzystująca niemieckie wiadukty po drobnym liftingu

- drogi kamienne

- drogi wojewódzkie na których trudno się wyminąć

- drogi krajowe na których jest ten sam problem (oczko do zdziwionych że na istniejącej DK16 jest mały ruch)

- brukowane drogi krajowe

- poniemiecka betonowa droga

- tonaż zamiast przed mostem zwodzonym to na jego środku

itp. itd.

Może po prostu pogódź się z tym że są to nudne województwa? 🤪
Byczq -1

·
Registered
6,030 Posts
Skoro przy bruku jesteśmy
Krosno Odrzańskie, DK29

Okolice Czarlina, DK22 (Chociaż zdaje mi się że mogła już być podana)

·
WUNGIEL
2,235 Posts
Właśnie mi się przypomniało. Jak łaziłem po torach w Morągu to tam jest dużo wiaduktów nad torami położonych na zadupiach, polach i w lasach. A tam gdzie zabudowa to wszystko w poziomie terenu.

·
Registered
6,030 Posts
Jeszcze jedna poniemiecka nawierzchnia drogowa, trzymająca fason lepiej od niejednego asfaltu w okolicy, Gliwice DK78

·
Moderator
74,158 Posts
^^Od kilku tygodni już niekoniecznie DK78. Jednak te płyty faktycznie wydają się być niezniszczalne:)

·
Autostrady Polska
9,034 Posts
@los77
a.d.1 - Nasz kolega z forum nagrał film z S22 - z filmu wynika że jednak zmienili z 40 na 60 km/h.
9,57 s
a.d 2 - Po tej DK16 gdzie jest tak wąsko mogą jeździć pojazdy ciężarowe ?

@Kemo - z chęcią - jak mi pomożesz zbierać materiały. Pomysłów mam na minimum kilkadziesiąt odcinków ale się po prostu nie wyrabiam.

·
Liberty Gun Beer Tits
1,063 Posts
Jeszcze jedna poniemiecka nawierzchnia drogowa, trzymająca fason lepiej od niejednego asfaltu w okolicy, Gliwice DK78
Ulica w kształcie PRL-owskiego chodnika - widziałem już wszystko. :LOL:

·
Registered
1,304 Posts
56 [link] to mistrzostwo świata w zakresie przejazdów kolejowo-drogowych, ale to na bocznicy.
Może też być przejazd nie w poprzek, a wzdłuż:
Skoro przy bruku jesteśmy
Co województwo to standard nawierzchni (stan co najmniej od 25 lat):
Droga wojewódzka prowadząca przez poligon, zamykana na czas ćwiczeń:

·
Obywatel Świata
7,819 Posts
@los77
a.d.1 - Nasz kolega z forum nagrał film z S22 - z filmu wynika że jednak zmienili z 40 na 60 km/h.
9,57 s
Bardzo dobrze że to poprawiono, utrzymanie prędkości 40km/h graniczyło na tej drodze z cudem ;)

a.d 2 - Po tej DK16 gdzie jest tak wąsko mogą jeździć pojazdy ciężarowe ?
Funkcjonują ograniczenia tonażowe i wysokościowe, zdecydowana większość ciężarówek omija przez to odcinek S16 Mrągowo - Ełk. Ograniczenia wyglądają następująco:

Google Maps

A wiecie, że ruskiej granicy nie wolno fotografować? :)
TAK :) szerzej ten temat poruszałem w TYM POŚCIE (druga jego połowa), ciekawostką że oprócz Warmii i Mazur tylko woj. lubelskie ma podobne obostrzenia związane z fotografowaniem i filmowaniem granicy. Jakby co, to zdjęcia z granicy, które powyżej publikowałem nie są moją własnością, bezdomny mi je do chaty przyniósł.

5121 - 5140 of 5162 Posts