SkyscraperCity banner

3421 - 3440 of 3481 Posts

·
TANNED
4,412 Posts
Czytałeś wg. ten wyrok?
Nie, za długi był. Natomiast skorygowałem KrzychaEP, który źle zrozumiał zdanie które sam zacytował. Zdanie dotyczyło istniejących zjazdów. Dla wyjaśnienia tobie: istniejące to takie co istnieją.

Gdy bez zgody właściciela, za pomocą specustawy wywłaszczeniowej ingeruje się w działkę właściciela. I wtedy instytucja, która zaburza dotychczasowy ład, niszczy strukturę pierwotnej działki,
Naginasz fakty na swoją korzyść. Jeśli ład polega na tym, że właściciel nie posiada zjazdu, to nie ma czego odtwarzać. Struktura, która obejmowała brak zjazdu, zostanie odtworzona wyłącznie poprzez brak budowy zjazdu. Nie ma najmniejszego powodu by skarb państwa sponsorował mu cokolwiek.

sama ma obowiązek aby po swojej inwestycji, zapewnić dostęp poprzez dojazd do działki po drodze utwardzonej. Sam wjazd/wyjazd z działki (jeśli jest zlokalizowany na działce instytucji która ład zniszczyła, też powinien zostać wykonany przez daną instytucję.
O czym ty teraz gadasz? To ma zjazd czy nie ma? Kiedyś, przez chwilę, wydawało mi się że masz coś wspólnego z branżą budowlaną, ale teraz - gdy mylisz dostęp do drogi z obecnością zjazdu - zaczynam w to wątpić. Dostęp to nie to samo co zjazd, więc bądź łaskaw nie mylić tych dwóch rzeczy.
Nikt nie ma obowiązku odtwarzania czegoś, czego nie ma. Nie ma zjazdu, nie ma konieczności jego odtwarzania.

·
Obywatel Świata
7,687 Posts
Nie, za długi był. Natomiast skorygowałem KrzychaEP, który źle zrozumiał zdanie które sam zacytował. Zdanie dotyczyło istniejących zjazdów. Dla wyjaśnienia tobie: istniejące to takie co istnieją.
Aha. I korektę przeprowadziłeś na podstawie przytoczenia wyroku ze sprawy sądowej, dotyczącej zupełnie innej sytuacji, gdzie gość chciał mieć możliwość wjazdu/zjazdu bezpośrednio na DROGĘ EKSPRESOWĄ :lol:

Sam sobie zaprzeczasz tym przykładem, bo GDDKiA wykonała dojazd wjazd/zjazd za pośrednictwem drogi zbiorczo-rozprowadzającej. Tak samo jak w wielu miejscach na S8 :)

Naginasz fakty na swoją korzyść. Jeśli ład polega na tym, że właściciel nie posiada zjazdu, to nie ma czego odtwarzać. Struktura, która obejmowała brak zjazdu, zostanie odtworzona wyłącznie poprzez brak budowy zjazdu. Nie ma najmniejszego powodu by skarb państwa sponsorował mu cokolwiek.
Ciągle jak formułkę wypowiadasz słowo "nie miał zjazdu". Na poprzedniej stronie próbowałem ci wytłumaczyć że są różne formy uzgadniania dojazdów do działek które (przed rozpoczęciem inwestycji) nie mają bezpośrednich zjazdów z dróg utwardzonych. Zupełnie pomijasz to w swoich rozważaniach, i skupiasz się stwierdzeniu "nie miał zjazdu"

Skoro w taki prosty sposób podchodzisz do sprawy, no to wczesniej "nie miał rozdzielonej na pół działki", więc po inwestycji też ma tak mieć. Szach mat.

O czym ty teraz gadasz? To ma zjazd czy nie ma? Kiedyś, przez chwilę, wydawało mi się że masz coś wspólnego z branżą budowlaną, ale teraz - gdy mylisz dostęp do drogi z obecnością zjazdu - zaczynam w to wątpić. Dostęp to nie to samo co zjazd, więc bądź łaskaw nie mylić tych dwóch rzeczy.

Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Wyraznie zaznaczyłem że chodziło o dojazd a także wjazd/zjazd do działki właściciela, zaprojektowany podczas inwestycji, i zlokalizowany na działce skarbu państwa. Dopowiem że wszystko to podczas realizowania inwestycji która właścicielowi dzieli jedną działkę na dwie części.

A tego co ci się wydawało, to pozwól, że nie skomentuję.

Nikt nie ma obowiązku odtwarzania czegoś, czego nie ma. Nie ma zjazdu, nie ma konieczności jego odtwarzania.
To po co budowana jest droga jak jej tam nie było ?!?! Idąc Twoim tokiem myślenia, to nie ma drogi więc nie ma konieczności jej odtwarzania.

Sorry ale podziękuję za dyskusję z Tobą. Argumenty typu "nie było zjazdu to nie będzie" , podczas gdy wchodzi się z butami na nie swoją działkę wywłaszczając właściciela i rozczłonkowując jego działki, jednak do mnie nie trafiają :)

·
TANNED
4,412 Posts
Aha. I korektę przeprowadziłeś na podstawie przytoczenia wyroku ze sprawy sądowej, dotyczącej zupełnie innej sytuacji,
Sąd w tamtym fragmencie wyroku akurat przytaczał aktualny stan prawny, który się nie zmienia w zależności od sytuacji. Uważasz, że przepisy się zmieniają w zależnosci od sytuacji? :nuts:

Sam sobie zaprzeczasz tym przykładem, bo GDDKiA wykonała dojazd wjazd/zjazd za pośrednictwem drogi zbiorczo-rozprowadzającej.
:bash: Znów, mylisz pojęcia. GDDKiA zapewniła dostęp do działek wykonując drogę zbiorczo-rozprowadzającą, a następnie wybudowała kilka zjazdów z tej drogi...

Ciągle jak formułkę wypowiadasz słowo "nie miał zjazdu". Na poprzedniej stronie próbowałem ci wytłumaczyć że są różne formy uzgadniania dojazdów do działek które (przed rozpoczęciem inwestycji) nie mają bezpośrednich zjazdów z dróg utwardzonych.
A ja ci cały czas próbuję wytłumaczyć, że są różne formy zapewniania dojazdów do działek:
- miał zjazd - zjazd mu się należy
- nie miał zjazdu - niech sobie dalej dojeżdża tak jak dojeżdżał, bez zjazdu.

To po co budowana jest droga jak jej tam nie było ?!?!
Dla odtworzenia dostępu, który BYŁ, na przykład.

wchodzi się z butami na nie swoją działkę wywłaszczając właściciela i rozczłonkowując jego działki, jednak do mnie nie trafiają :)
Dura lex, sed lex. Interes publiczny zawsze jest ważniejszy od interesu jednostki. Zawsze.

·
Użytkownik chory na głowe
5,346 Posts
Sam sobie zaprzeczasz tym przykładem, bo GDDKiA wykonała dojazd wjazd/zjazd za pośrednictwem drogi zbiorczo-rozprowadzającej. Tak samo jak w wielu miejscach na S8 :)
:bash: Znów, mylisz pojęcia. GDDKiA zapewniła dostęp do działek wykonując drogę zbiorczo-rozprowadzającą, a następnie wybudowała kilka zjazdów z tej drogi...
Obaj mylicie pojęcia.
Drogą zbiorczo-rozprowadzającą jest to, a nie to.

·
Obywatel Świata
7,687 Posts
Dura lex, sed lex. Interes publiczny zawsze jest ważniejszy od interesu jednostki. Zawsze.
Obyś kiedyś zrozumiał, że brednie które powielasz, mogą dotknąć osobiście Ciebie.

·
TANNED
4,412 Posts
Mam nadzieję, że nie będę musiał nigdy zmuszony nikomu "odtwarzać" rzeczy, której ten nigdy nie miał.

·
Registered
631 Posts
To najpierw moje osobiste zdanie, skoro wywołujesz tę kwestię insynuując jakoby "dla mnie i tak były ważniejsze" inne drogi. Więc moje (prywatne!) zdanie jest takie że:
  • Najważniejszym odcinkiem A/S w Polsce który nie jest jeszcze w przetargu jest Lublin – Lubartów.
  • Drugim w Polsce jest Piotrków – Sulejów.
  • Trzecim jest Czosnów – Warszawa (przy czym dopiero wraz z nim powinien być w tym samym czasie robiony odc. Płońsk – Czosnów).
Widziałbym jeszcze takie pozycje jak (kolejność przypadkowa):
  • ZOP - Oborniki z ich obwodnicą - S11;
  • Bydgoszcz-Toruń - S10'
  • obw. Tarnowskich Gór - S11
  • wylot z B-B w kier. Kęt, Andrychowa i Wadowic - S52;
Tak, myślę że ta lista jest mniej więcej zgodna co bym napisał gdybym podał tam więcej niż 3 pozycje. Ale zaryzykowałbym stwierdzenie że pozycja 1 jako S19 Lublin – Lubartów i pozycja 2 jako S12 Piotrków – Sulejów są mimo wszystko stricte wyżej niż wszystkie pozostałe. Odnośnie Czosnów – Warszawa można by faktycznie podyskutować czy jest to wyższa czy niższa pozycja niż Oborniki, bo tam jednak jest dwupasmówka nawet jeśli bardzo zakorkowana.

Wydaje mi się że osobiście spróbowałbym uporządkować to w takiej kolejności:
  1. Lubartów,
  2. Sulejów,
  3. {Czosnów; Oborniki; BB–Kęty–Andrychów}.
Bydgoszcz-Toruń i Tarnowskie Góry choć bardzo ważne to chyba nie wymieniłbym ich aż z tymi powyżej. I raczej jako kolejną dwójkę po powyższych bym chyba dał {S74 koło Kielc; Bydgoszcz-Toruń}.

·
Registered
Stan Trybunału
9,126 Posts
Dzisiaj wracałem z weekendu drogą znaną mi od dzieciństwa - DK15. Odcinek Gniezno-Toruń znam na pamięć, jeździłem tędy jeszcze jako małolat obok ojca, a później przez prawie 30 lat mojej kariery kierowcy. I tak sobie myślę, że to jest najgorsza droga, jaką znam.

Wąska, wiecznie zatłoczona, dziurawa, niewiele ulepszona przez te lata.

Ostatnio powstała obwodnica Inowrocławia, w 2005 wybudowano obwodnicę Gniezna w ciągu DK 15 (wcześniej jechało się przez środek Gniezna - Żwirki i Wigury, Roosevelta oraz przez Jankowo), gdzieś w połowie lat 90. po południowej stronie torów kolejowych dobudowano 3 km drogi między Trzemesznem i zjazdem na drogę do Mogilna (dzięki czemu są 2 przejazdy kolejowe mniej), rondo na skrzyżowaniu z DW262, rondo w Gniewkowie, gruntownie został też zmodernizowany odcinek Gniezno-Trzemeszno, dzięki czemu wyprzedzanie jest bardzo utrudnione, a wcześniej tam trup ścielił się gęsto. No i na tym odcinku znajduje się tragiczne Strzelno wciąż bez obwodnicy, za to z krzyżującym się ruchem z DK15 i DK25.

A wy jaką macie najgorszą drogę krajową

·
Registered
732 Posts
Dla mnie najgorsza droga to autostrada A4. Ogromny ruch, kroki, chore opłaty za przejazd na odcinku Stalexportu i wieczne remonty. Jak pomiędzy Krakowem, a Katowicami, bez remontu w lato ostatnio jechało się chyba w czasie światowych dni młodzieży. A na Dolnym Śląsku to ta autostrada nie ma pewnie standardu drogi klasy GP. A do tego nasi kierowcy nie pomagają w spokojnej jeździe.

·
aka Lynx21
257 Posts
Ktoś tu chyba nie jechał starą drogą krajową na Zwardoń:

·
Zgierzątko z Pawianic
#Lewandowski2025
2,366 Posts
Stara siedemnastka w piątkowe popołudnie, tak gdzieś do Kołbieli - jakaś żyła wodna odcinająca kierowcom dopływ krwi do mózgu. Sam miód.

• Like
Reactions: Kirt93

·
Registered
631 Posts
Ktoś tu chyba nie jechał starą drogą krajową na Zwardoń:
Wśród DK z mniejszym ruchem ale nie licujących z godnością drogi krajowej, to myślę że zwycięzca przebijający starą DK69 jest tutaj
DK35, Google Maps

A tu też szału nie ma (zaś od kiedy została zakwalifikowana jako DK to zakaz tranzytu ciężkiego zaczął być przez wielu traktowany jako luźna sugestia)
DK75, Google Maps

·
Registered
72 Posts
Dla mnie zdecydowanie stara "Piątka" między Wrocławiem a Trzebnicą. Wieczny korek przez Widawę i Psary oraz światła w Krynicznie, a w wakacje przejazd tego odcinka zajmował czasem prawie tyle, ile przejazd między Gnieznem a Trzebnicą.

3421 - 3440 of 3481 Posts