SkyscraperCity banner

3441 - 3460 of 3502 Posts

·
Registered
Stan Trybunału
9,131 Posts
^^

Sam nie raz stałem

Królem jest DK8 między Magnicami a Bardem.
A tak, oczywiście. Znam, jechałem chyba 2 razy. Na szczęście zwykle mam możliwość jej ominięcia.

#typoweósemki

Król może być tylko jeden
Bardzo krótka ta droga, szczególnie biorąc pod uwagę odcinki poza autostradą. Naprawdę te krótkie odcinki są tak tragiczne? Muszę sprawdzić przy okazji.

DK19 między Międzyrzecem, a Siemiatyczami. Są tam np, takie kwiatki:
Iście imponujące.

Ktoś tu chyba nie jechał starą drogą krajową na Zwardoń:
Jechał, jechał. Na szczęście został już tylko kawałek starej drogi.

Echhhh, tyle jeszcze pięknych dróg do przejechania. Żeby mi tylko samochodu starczyło

·
Registered
769 Posts
Dodam od siebie kilka "ulubionych"
10 Nakło - Bydgoszcz i Bydgoszcz - Toruń,
24 i 92 Skwierzyna - Poznań,
48 Białobrzegi - Kozienice, szczególnie środkowy odcinek
74 Piotrków - Sulejów,
A2 Warszawa - Łódź, szczególnie w piątek popołudniu
Po przeciwnej stronie mogę podać DK 79, cały odcinek od Kozienic do Krakowa, przyjemnie się jechało

·
Registered
631 Posts
^^ To ja dodam
  • DK7 przejście przez Słomniki
  • DK52 Bielsko-Biała – Kęty – Andrychów (tak po prawdzie DK52 jest mocno patologiczna na całej długości, ale na wschód od Andrychowa to już powiedzmy do "honorable mention", a do absolutnego "top" kwalifikuje się odcinek do Andrychowa)
  • DK19 Lublin – Niemce
  • DK11 przejście przez Oborniki
  • DK19 Miejsce Piastowe – Rzeszów

·
Registered
Stan Trybunału
9,131 Posts
24 i 92 Skwierzyna - Poznań
92 Pniewy-Poznań to jest hardcore, prawda, chociaż sam często wybieram do Berlina trasę 92-24-22.
Oczywiście ze względu na komfortowy przejazd 24-22 od Skwierzyny do Kostrzyna.

DK11 przejście przez Oborniki
Tak, a rondo na "małej obwodnicy" jeszcze pogorszyło sytuację. Zresztą 11 dalej w stronę Piły też mogłaby startować w wyborach miss hardcoru.

·
Registered
25 Posts
Może trochę oczywiste pytanie, ale jako że się nie znam na budownictwie za bardzo to mnie nurtuje jedna myśl. Dlaczego na przepustach czy przejazdach dołem na autostradzie/drodze ekspresowwej w ciągu drogi głównej układa się asfalt zamiast betonu który jest wylany na reszcie odcinka? Z czego to wynika?

·
Registered
19,581 Posts
Tradycja taka. Na obiektach jest asfalt nawet wtedy, gdy poza obiektami droga jest betonowa.

Za to w USA mają tradycję dokładnie odwrotną: beton na mostach a asfalt poza mostami.

·
Użytkownik chory na głowe
5,353 Posts
Nie ma to żadnego związku z wibracjami czy naprężeniami? Coś na wzór stosowania podkładów drewnianych na obiektach inżynierskich zamiast betonowych

·
5,353 Posts
Powiedzcie mi, kojarzy mi się że kiedyś w Warszawie chyba wyremontowano jakąś drogę przy okazji ją zwężając. Czy kojarzycie inne inwestycje które polegały na czymś podobnym? (Samego pasa ruchu też się liczy)

·
Registered
2,863 Posts
Przebudowa autostrady Berlin - Królewiec (DW142), z dwóch pasów po 3,75m +2,25 awaryjny zrobiono 2x3,5m z poboczami gruntowymi.

·
Nalanolinowana lina
2,939 Posts
Wiele drogowych odcinków lotniskowych (które były wymalowane jako 1x4) zostało pozwężanych do zwykłych 1x2 lub 2+1
Np. tutaj: Google Maps czy tutaj: Google Maps

Coś mi się też kojarzy, że spore odcinki DK94 na wschód od Krakowa (a może Rzeszowa?) zostały pozwężane po otwarciu A4, ale to lepiej żeby potwierdził (i podlinkował) ktoś z tamtych okolic.

·
Moderator
72,955 Posts
^^DW102 Łukęcin- Pobierowo- DOL przebudowano do przekroju 1x2 z poboczem. Place do zawracania oddzielono od jezdni i wydzielono parkingi.

·
Piotrkowianin
5,749 Posts
Bodajże w 2013 remontowano ówczesną DK8 (E67) - obecną DK74 na odcinku Mzurki - Belchatów i Kluki - Szczerców, usuwając asfaltowe pobocza.
Granica remontowanego odcinka w Mzurkach, widok od Piotrkowa Trybunalskiego, czyli od wschodu: Google Maps

·
5,353 Posts
Trochę szkoda prostować bo to całkiem fajne przykłady, ale czy znacie takie przypadki na terenie miast?

·
Piotrkowianin
5,749 Posts
W sumie chyba się nadaje:
Piotrków Trybunalski, ul, Słowackiego i Polskiej Organizacji Wojskowej.
Przed remontem dało się nawet autobusem ominąć korek samochodów stojących przed zamkniętym przejazdem kolejowym na ul. Słowackiego i skręcić w prawo w ul. POW, tak jak jeździło 9 z 11 linii MZK Piotrków Trybunalski.
Podczas remontu zwężono ulicę, wydzielając po jej południowej stronie miejsca postojowe. Skutek - notoryczne korki, smog i wiecznie spóźnione autobusy, ale grunt, że do miejskiej kasy wpada parę gorszy za te parkingi. 😠
Ulicę POW też zwężono, przesuwając jej skrzyżowanie z ul. Słowackiego kilkanaście metrów na wschód. Projektant chyba zapomniał o gabarytach autobusów, które teraz skręcając w lewo z ul. POW w ul. Słowackiego przejeżdżają częściowo po P-21: http://phototrans.pl/14,856728,0.html
Najlepszy myk jest na zachodnim wlocie tego skrzyżowania, gdzie często jadą autobusy PKS skręcające w lewo na dworzec PKS. Zrobiono tam lewoskręt, ale dla osobówek. Skrzyżowanie jest tak ciasne, że miejscowi kierowcy skręcają w lewo z prawego pasa ruchu. Nie wiedział o tym kierowca z PKS-u Radom, który kilka lat temu się zaklinował chcąc skręcić z lewego pasa ruchu. Nie dał rady, a z tylu na zderzaku zaparkowała mu osobówka, uniemożliwiając cofnięcie. Widok skrzyżowania: Google Maps

I jeszcze fotka zrobiona w styczniu 2020:

·
Registered
631 Posts
czy znacie takie przypadki na terenie miast?
W Krakowie aktualnie trwa przebudowa ul. Krakowskiej która na większości przebiegu polega na zwężeniu z przekroju (1 + torowisko + 1) na przekrój w którym ruch kołowy będzie szedł po torowisku, a reszta przestrzeni zostanie zamieniona na chodnik. Prostopadła ul. Dietla jest przebudowywana/remontowana z przekroju 2x2 na przekrój 2x(1 + DDR + miejsca parkingowe).

Generalnie w Krakowie ma ostatnio miejsce dużo zmian polegających bądź to na zwężaniu przekrojów ulic bądź na zwężaniu szerokości istniejących pasów bez zmniejszania ich liczby, ale większość z nich nie ingeruje w sumaryczną szerokość jezdni - dwa powyższe przykłady zmniejszają szerokość jezdni więc myślę że pasują do Twojego pytania. Z bardziej istotnych przykładów "zwężeń" nie zwężających jezdni, kilka lat temu miała miejsce gruntowna przebudowa ciągu Basztowa-Dunajewskiego-Podwale z (1 + torowisko + 1) na jednokierunkową (1 + torowisko + kontrapas rowerowy).

3441 - 3460 of 3502 Posts