SkyscraperCity banner

3461 - 3471 of 3471 Posts

·
Registered
447 Posts
W Krakowie w Nowej Hucie na ul. Żeromskiego zmieniono malowanie. Wykorzystując dużą szerokość jezdni zwężono pasy ruchu, a na uzyskanym marginesie wymalowano pas do parkowania przy północnej krawędzi. Po południowej nie trzeba było, bo już wcześniej były zatoczki parkingowe. Takie zmiany wprowadzono o ile dobrze kojarzę, na paru innych ulicach w okolicy. Koszt minimalny, a efekt zmiany świetny.

·
aka Lynx21
239 Posts
W Żywcu na Moście Widzyka były kiedyś ciągłe 2 pasy w stronę Podlesia (później S1). Nie tak dawno temu pośrodku mostu zrobili wysepkę i teraz dojeżdżając do obu rond mamy 2 pasy do wyboru. Na Street View nawet widać niezmazaną podwójną linię ciągłą

·
Registered
629 Posts

W ostatnim czasie dwie dwujezdniowe drogi w Tychach na znacznych odcinkach zostały zawężone do jednego pasa. Chodzi o ul. Sikorskiego na Paprocanach i ul. Stoczniowców 70 na Sublach. Pojawiło się na nich stosowne oznakowanie na asfalcie oraz wysepki ze znakami nakazu jazdy z lewej strony. W obu przypadkach na prawych pasach wyznaczono miejsca parkingowe.

Ponadto w mieście w latach poprzednich podobne rozwiązania zastosowano m.in. na ul. Armii Krajowej (odcinek pomiędzy al. Piłsudskiego a ul. Tołstoja), ul. Dąbrowskiego, ul. Grota-Roweckiego (pomiędzy al. Niepodległości a ul. Dąbrowskiego), al. Niepodległości i ul. Harcerskiej. Jak zapewniają urzędnicy, z obserwacji wynika, że takie rozwiązania sprawdziły się i zostały zaakceptowane przez mieszkańców.

·
Registered
258 Posts
Władze miasta wyjaśniają, dlaczego zawężają drogi
Wolałbym, żeby wyjaśnili, dlaczego mówią i piszą "zawężać" zamiast "zwężać".
Wiem, off-top, ale kłuje mnie to w uszy i oczy za każdym razem.

·
Registered
258 Posts
W tym wypadku zgoda, ale ogólnie ten błąd popełniają coraz częściej wszyscy: politycy, rzecznicy prasowi, policjanci, urzędnicy, dziennikarze cytujący i dziennikarze piszący własne słowa.

·
Użytkownik chory na głowe
4,970 Posts
Chyba kiedyś już zadałem to pytanie na forum, ale chętnie je powtórzę. Czy ktoś ma ten dokument? Link który jest w odmętach forum dawno wygasł (Jak każdy inny który znalazłem)

3461 - 3471 of 3471 Posts