SkyscraperCity banner

1 - 20 of 13202 Posts

·
Advanced user
668 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
Znajomi (Niemcy) jadą do Mielna, oczywiście drogi nie europejskiego standardu, co polecacie?:
1. A4 - Legnica - Gorzów Wlkp - kOSZALIN
2. A4 - Legnica - Zielona góra - Poznań - koszlin.....
3. GOP - A4 - Opole - Kluczbork - Kępno - Ostrów wielkopolski - Kalisz - Konin - Strzelno - Inowrocław - Bydgoszcz - Człuchów - Biały Bór - Koszalin
ALBO COŚ INNEGO?

·
Moderator
72,174 Posts
Najszybciej(mam to sprawdzone)
Katowice-Częstochowa(1)-Łódź(1)-Włocławek(1)-Toruń(1)-Świecie(1)-Tuchola(240)-
Chojnice(22)-Człuchów(22/25)-Biały Bór(25)-Bobolice(11/25)-Koszalin.Czasowo jest o wiele szybciej niż przez Poznań lub Konin

·
Techno culture
597 Posts
RuffRyders1 said:
Olesno, Kluczbork, Kepno, Ostrow Wlkp, Jarocin, Poznan, Pila, Koszalin----> taka trasa zawsze jezdze.. :)

To jest dobra trasa, droga jest w naprawdę dobrym stanie. przynajmniej od Piły jest odremontowana.

·
MrBlackMagicHimself
3,255 Posts
Najlepsza droga 3M/Wawa-Brema

Witam,
pytanie do podróżujących po EU: do niedawna jedyną najszybszą trasą z Polski do Bremy (bliżej z Wawy, niż z 3M) była droga przez Berlinerring i albo na Hannover i na północ A27, albo od razu z Berlina na NNE A24 na Hamburg i na SE na A1 na Bremen.
Zastanawiam się, czy orientujecie się, czy nie krócej byłoby teraz jechać z 3M na Szczecin A6->A11 na północ w nowopowstałą A20 przez Rostock, Wiesmar, Lubekę, Hamburg i A1 na Bremę.
Dla mnie bez znaczenia, czy jadę z 3M czy z Wawy.
Ktoś ma jakieś przemyślenia?
Wielkie dzięki!!!
A

·
Registered Abuser
2,379 Posts
^^^^ Gdybym jechał z 3M w kierunku Hamburga, Flensburga, Lubeki czy Kilonii, to bym pojechał autobaną nr 20. jednak jeśli chodzi o Bremę, to po mojemu zbytnie nadkładanie drogi na północ, skoro miasto to położone jest na pd zach od HH i ma dobre połaczenie autostradowe z Hanowerem i A2. Nowa A20 odbija ostro od Autobahnkreuz Ueckermark/Prenzlau na Neubrandenburg-Greifswald-Rostock-Wismar. Poza tym jeszcze Hamburg nie ma ringu, więc istnieje ryzyko korków i straty czasu przy przebijaniu się przez miasto. Tak więc do Bremy jechałbym dotychczasową trasą na Berliner Ring => A2: Magdeburg, Braunschweig, Hanower => A7/A27

·
MrBlackMagicHimself
3,255 Posts
Wygląda na to, że to najlepsze wyjście - a że będę chyba w takim razie jechał z Wawy (jeszcze bliżej) i to w okolicach 1 czerwca, kto wie, może A2 będzie bliżej Wawy już? Pytanie czy i o ile:)
Wielkie dzięki za odpowiedź.
Serdeczności!

·
Super Expert
3,675 Posts
[Polska] Jak dojechać z ... do ...

Witam,

Jeśli chodzi o miejsca położone przy autostradzie, albo chociaż główniejszych drogach krajowych - to wiadomo - jedzie się stosunkowo prosto i łatwo (co najwyżej omijając dziury).

Ale jak w polskich warunkach łatwo/szybko/przyjemnie przejechać między miastami niepołączonymi bezpośrednio?

No ja mam taki prosty przypadek, który mnie nurtuje i zacznę ten wątek właśnie takim zapytaniem:

Którędy z Krakowa do Lublina?

·
Super Expert
3,675 Posts
jester said:
Polecam http://www.viamichelin.com/viamichelin/gbr/tpl/hme/MaHomePage.htm
Sprawdza się również w polskich warunkach.
Wbrew pozorom, nie chodzi mi o takie oczywistości. :)

Chodzi o porozmawianie o tym, kto jaką trasę wybrałby, dlaczego tamtędy a nie np. taką trasą którą właśnie viamichelin pokazuje, i gdzie oczywiście winno sie jakiś kawałek wybudować, żeby było lepiej.

·
Super Expert
3,675 Posts
Zyzio said:
Wbrew pozorom, nie chodzi mi o takie oczywistości. :)
Zresztą nawet viamichelin potrafi strzelić byka...
Np. w tej relacji najszybszą trasę pokazuje... przez Radom.
A najkrótszą przez Igołomię/Dwikozy - czyli w sumie drogami gorszej klasy, ale różnica w czasie przejazdu to jest kilka minut! (nawet nie wiem czy nie dwie).

No i? ViaMichelin nie powie Ci gdzie robią remont, gdzie zrobili, gdzie lubia stać "niebiescy", itp...

·
jester
2,344 Posts
Racja, ale wiele razy póbowalem "go" ( via michelin) przechytrzyć i marne skutki to przynosiło. A co do trasy Kraków-Lublin to dziś chyba wariant DK7/DK12. Ale jak oddadzą A4 Kraków- Tarnów to pewnie: Tarnów/Mielec/Tarnobrzeg/Lublin. A kilka lat później może A4/S19, no ale wtedy powinna być gotowa S7 i może kawałek S12 więc zabawa z wyborem trasy zacznie się od nowa. No ale to za kilka lat.

·
Super Expert
3,675 Posts
jester said:
Racja, ale wiele razy póbowalem "go" ( via michelin) przechytrzyć i marne skutki to przynosiło. A co do trasy Kraków-Lublin to dziś chyba wariant DK7/DK12.
Planuję taki wypad gdzieś wiosną tego roku, widać pasuje mi w jedną stronę jechać jedną trasą - a z powrotem drugą - oczywiście zrobić foty i opisać wrażenia "po" - ale nie obiecuję. ;)

Aha, jeśli się znajdzie jeszcze ktoś co ma do doania co do tej relacji (a także innych) to chętnie przeczytam.

·
Super Expert
3,675 Posts
fairhair26 said:
Ja bym jechał DK79, DK74, DK19 - najbliżej,
O, liczyłem na Ciebie! :)
Nie wiem co robisz, ale na pewno kupę km po kraju. Dzieki!

·
MrBlackMagicHimself
3,255 Posts
Tylko małe 2gr ode mnie: viamichelin może było fajne kilka lat temu, teraz ma bardzo niewiele wspólnego z rzeczywistością. Nie ma tam ani A4 pod GOPem ani chyba A2 do Tomyśla (choć za to 2gie nie dam sobie nic uciąć ).
I tak jak napisaliście - nie uwzględnia kompletnie warunków w danym momencie - remontów, radarów, złych nawierzchni, które 'lekko' korygują prędkość przelotową itd itp....
Serdeczności

·
PrzestrzenGdyni.pl
1,049 Posts
jester said:
Polecam http://www.viamichelin.com/viamichelin/gbr/tpl/hme/MaHomePage.htm
Sprawdza się również w polskich warunkach.
Fajny program, ale chyba nie uwzglęnia jakości polskich dróg.
Mnie najbardziej interesuje przejazd na trasie Gdynia - Białystok.
najszybciej jest niby przez Mazury (Olsztyn- Grajewo), lecz droga jest tam kręta i niebezpieczna, ja wole jeździć przez Mławę.

W ogóle przejechać z Pomorza na wschód przez Mazury to jest koszmar:

Wszystko przez ten lodowiec :) ;)

·
Registered
657 Posts
Swego czasu często za PRL-u jeździliśmy z Płocka do Piszu (Mazury). Wariantów dróg było kilka:
1. Wariant "handlowy". wariant ten zakładał zatrzymywanie się w każdym większym mieście w celu polowania na trudnodostępne towary luksusowe (papier toaletowy itp.). Przebiegał trasą: Płock - Ciechanów - Różan - Ostrołęka - Łomża - Pisz. Z tamtych czasów pamiętam różową kostkę miedzy Ciechanowem a Różanem. Ten wariant był do wykorzystania również zimą.
2. Wariant "opłotkowy" zakładał omijanie większych miast ;-) gdyż syrenka miała problemy z wolnymi obrotami i nie chciała sie odpalać po przypadkowym zgaśnięciu. Wariant jak przystało na opłotki, biegł nie tylko drogami krajowymi, ale i wojewódzkimi, a nawet gminnymi: Płock - Ciechanów - Przasnysz - Myszyniec - Pisz. tutaj był odcinek gruntowy między wioskami Karpa i Łączki. Ten wariant był najkrótszy, ale wymagał dobrej mapy.
3. Wariant "ekspresowy". Syrenka umarła, pojawił się fiat 126p i to nie za stary, więc można było pomyśleć także o prędkości: Płock - Glinojeck - Nidzica - Szczytno - Pisz. Ten wariant po jednokrotnym przejechaniu syrenką został zaszufladkowany jako niebezpieczny z uwagi na ostre zakręty pomiędzy Szczytnem na Rucianem-Nidą i został odkurzony dopiero po zmianie auta. Jechałem tamtędy po wielu latach i o mało nie wypadłem z takiego zakrętu. To jest niby droga krajowa teraz (58) ale profile zakrętów są tak ciasne, że przejechanie z prędkością > 60-70 km/h (fiat seicento) jest bardzo niebezpieczne. To jedno z niewielu miejsc, gdzie znaki ograniczające prędkość do 50 mają głeboki sens.

W dzisiejszych czasach zmieniło się tyle, że jest wyremontowana na całej prawie długości DK 61. W każdym razie ja polecam wariant 3, również z uwagi na malownicze widoki...

·
Registered
352 Posts
ZielonyGP said:
Mnie najbardziej interesuje przejazd na trasie Gdynia - Białystok.
najszybciej jest niby przez Mazury (Olsztyn- Grajewo), lecz droga jest tam kręta i niebezpieczna, ja wole jeździć przez Mławę.

W ogóle przejechać z Pomorza na wschód przez Mazury to jest koszmar:
Ja w jedną stronę jechałem przez Olsztyn-Szczytno-Ostrołeka, a wracałem Ostorłęka-Szczytno-Olsztynek. Tak naprawdę to najgorszy jest odcinek Szczytno-Olsztynek lub Szczytno-Olsztyn-DK7, reszta do przeżycia.

Pozdrawiam

1 - 20 of 13202 Posts