SkyscraperCity banner

12641 - 12660 of 12718 Posts

·
Registered
928 Posts
Użytkownik ar2r87 w wątku: [S1/DK1] Żywiec - Zwardoń (SK) [inne drogi, OT=brig]
jak sam przynał w poscie https://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=167229376&postcount=6831 który był odpowiedzią na moje pytanie kilka postów wyżej czy post https://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=167166954&postcount=6825 gdzie podlinkował film za który zebrał m.in. mnóstwo likow jest jego autorstwa, przyznał że nie. Wykorzystał czyjąś pracę, nie podając autora i został jeszcze za to wynagrodzony likami. Jest to co najmniej nieuczciwe jak nie niezgodne z netykietą. Proszę Moderatora o stanowcze kroki.

·
Registered
15,176 Posts
Zatem filmik póki co znika. Wrzucanie filmów (nie swoich) bez podawania źródła / zgody jest niestosowne.
LOL. Absurd.

1. Nie da się na forum wrzucić filmu z youtuba tak, żeby nie było widoczne źródło.
2. Autorzy filmów po to je wrzucają na youtube, żeby jak najwięcej osób je obejrzało. Więc z reguły nie mają nic przeciwko, aby inni rozpowszechniali je po zakamarkach internetu.
3. A jeśli z jakiegoś powodu nie życzą sobie, żeby film był rozpowszechniany, to mogą sobie go ustawić jako "prywatny".

·
Obywatel Świata
7,475 Posts
.... lub zaznaczyć możliwość obejrzenia filmu tylko na stronie YT jeśli nie chcą aby można było go odtwarzać np. na tym forum :)

Też uważam decyzję o wyrzuceniu filmu za niewłaściwą.

·
Registered
491 Posts
^^ 4. Autor wrzucający film ma możliwość wyboru czy pozwala embeddować go na stronach trzecich czy też konieczne jest wrzucanie linku do filmu bezpośrednio na stronie YouTube'a.

Jeśli użytkownik forum wrzuca filmik w sposób który jasno i jednoznacznie pokazuje kto jest autorem (jest to autor kanału którego fragment jest embeddowany), a autor filmu sam zaznacza dla swojego filmu możliwość embeddowania go na stronach i forach trzecich, to co jest w którymkolwiek momencie tego procesu niestosownego?

A argument
podlinkował film za który zebrał m.in. mnóstwo likow
jest już w mojej opinii totalną abstrakcją. Składam wniosek żeby wyrzucić wszystkie wiadomości dnia z wątku WD ;) Wyobrażacie sobie że taki na przykład Kemo pewnie ze 30% procent swoich like'ów na tym forum zarobił na postach w których udostępniał informacje GDDKiA czy innych RDOŚ'ów, których autorem on wcale nie był? I zaznaczał to jedynie przez zapewnienie linku do oryginalnego źródła tej wiadomości, tak jak link do oryginalnego źródła filmiku zapewnił ar2r87 korzystając z opcji embeddingu?

·
Registered
928 Posts
Zatem filmik póki co znika. Wrzucanie filmów (nie swoich) bez podawania źródła / zgody jest niestosowne.
Dokładnie, wystarczy dopisać, np: "znalazłem fajny film na youtube" albo cokolwiek podobnego, jeśli podał link bez słowa komentarza, a nazwy usera nie da się powiązać z wrzucającym na youtube - to wygląda to na przywłaszczanie sobie efektów czyjejś pracy.

Jak ktoś linkuje wynik przetargu, to z samych przepisów prawa wynika, kto ten przetarg przeprowadził i ogłosił jego wyniki, więc nie można porównywać.

·
Registered
15,176 Posts
Dokładnie, wystarczy dopisać, np: "znalazłem fajny film na youtube" albo cokolwiek podobnego, jeśli podał link bez słowa komentarza, a nazwy usera nie da się powiązać z wrzucającym na youtube - to wygląda to na przywłaszczanie sobie efektów czyjejś pracy.
Czyli czego konkretnie? Jakich efektów?

·
Registered
928 Posts
Czyli czego konkretnie? Jakich efektów?
Tu na forum jest wiele osób, które niejednokrotnie dzięki swojej ciężkiej pracy tworzą fotorelację i filmiki z różnych budów, za co są odznaczani przez innych forumowiczów "lajkami" bądź głosami w wyborach forumowicza roku. To są efekty ich pracy właśnie, a nie powinno tak być moim zdaniem za linkowanie czyjejś pracy bez słowa komentarza o tym, że to nie moje.

·
Moderator
69,803 Posts

·
Registered
3,934 Posts
Łomatko! a ja wrzucałem zdjęcia których nie zrobiłem, a nie podałem że zrobił je mój telefon lub aparat fotograficzny... wszystko do skasowania z forum! :gaah::wallbash:

12641 - 12660 of 12718 Posts