SkyscraperCity banner
1 - 20 of 30 Posts

·
Super Moderator
19,107 Posts
i mene zanima :)
tko god je bio, slobodno neka napiše i neko svoje mišljenje i viđenje :)

·
Registrirani korisnik
1,346 Posts
Discussion Starter · #6 ·
kad sam napisa "grad budućnosti" mislija sam na urbanizam i arhitekturu, a ne na političku i gospodarsku moć. oće li dubai u bliskoj ili malo daljoj budućnosti propast, ne znam, al znam da je on danas po mnogo čemu isprid svog vrimena. od najvišeg nebodera, do najšire avenije... a one umjetne otoke, potoke i jezera da i ne spominjem...

a šta se parade kiča tiče, može se to nekome sviđat ili ne, al to je jednostavno njihov stil i dubai ne bi bija dubai bez tog kiča. može se tamo nać i pokoji dobar primjer minimalističke arhitekture, bez tih đinđa-minđa, al takve se zgrade tu jednostavno ne uklapaju...

ulazak u grad:

·
Registrirani korisnik
1,346 Posts
Discussion Starter · #11 · (Edited)
prvi pokušaj slikanja burj khalife:

mora sam se popet na ovaj mostić, ulaz u address hotel, da ga čitavog uvatim...

...i ništa :D

napokon :bow:

·
Super Moderator
19,107 Posts
fora je.
jedino što mi se zbilja ne sviđa jest to što mješaju stilove. od arapske kićene arhitekture, preko ultra modernog minimalizma, pa do loših kopija nekih znamenitosti iz drugih zemalja (Chrysler building, Big Ben...) :hammer:

·
L'enfant terrible
2,287 Posts
Slažem se s Troopchinom, Hong Kong i Tokyo mi djeluju daleko, daleko "bolje" nego Dubai.

·
Registrirani korisnik
1,346 Posts
Discussion Starter · #17 ·
fora je.
jedino što mi se zbilja ne sviđa jest to što mješaju stilove. od arapske kićene arhitekture, preko ultra modernog minimalizma, pa do loših kopija nekih znamenitosti iz drugih zemalja (Chrysler building, Big Ben...) :hammer:
viruj mi, nema mi ništa mrže od kiča i kopiranja tuđih znamenitosti, al u dubaiju jedino šta mi smeta su te moderne minimalističke zgrade, koje se tamo nikako ne uklapaju... isto ka šta bi bila šaka u oko u europi sagradit nešto tipa al yaqoub tower, tako su i tamo te minimalističke građevine :lol:

Sve jako lijepo i uredno ali jednostavno nema dušu :dunno:
pa ni new york nije ima dušu početkom prošlog stoljeća :dunno:
to je ko kad se napravi novi stadion i onda neki dođu i kažu kako taj stadion nema dušu. duša dolazi s vrimenom... kad sam dolazija u dubai i iz aviona vidija one nebodere u pustinji, ima sam osjećaj ka da slijećem na drugi planet. cili grad izgleda nestvarno, ko jedna velika kulisa za neki sf film i ne može se usporedit s ničim na zemlji. ni sa tokyom, ni sa hong kongom, niti sa bilo kojim trećim gradom..

Slažem se s Troopchinom, Hong Kong i Tokyo mi djeluju daleko, daleko "bolje" nego Dubai.
u svakom slučaju, bolji je od londona :naughty:

·
Registered
3,333 Posts
pa ni new york nije ima dušu početkom prošlog stoljeća :dunno:
to je ko kad se napravi novi stadion i onda neki dođu i kažu kako taj stadion nema dušu. duša dolazi s vrimenom...
Nebi se baš složio s primjerom New Yorka koji je rastao organski kroz dug period za razliku od Dubaia koji se izgradio u kratkom vremenu ali se slažem načelno da je vrijeme bitan faktor i da će s vremenom i taj Dubai izgledat manje plastičan i bezličan

nadam se da imaš još slika? :cheers:

·
Registrirani korisnik
1,346 Posts
Discussion Starter · #19 ·
ima, ima... a kad ja ispucam svoje, insider je reka da će metnit svoje. nadam se da ćemo te oduševit dubaijem :D

i dalje se vrtim oko dubai malla...

1 - 20 of 30 Posts