SkyscraperCity banner
1 - 17 of 17 Posts

·
Homo Skyscraperus
22,125 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Władze emiratu Dubaju ogłosiły w poniedziałek plany zbudowania gigantycznego kompleksu rekreacyjno- hotelowego. Koszt inwestycji oszacowano na 27,23 miliardów dolarów.

Na terenie kompleksu Bawadi pod miastem Dubaj ma powstać sieć obejmująca ponad 29 tysięcy pokoi hotelowych. 6 500 luksusowych pokoi znajdzie się w hotelu "Asia Asia", który będzie największym hotelem na świecie - podaje agencja Reutera. Realizacja całej inwestycji potrwa około dziesięciu lat.

·
Hong Kong lover
563 Posts
Pokazano projekt. Przygotujcie się na niezły szok. Na kompleks hotelowy mają się składać repliki najwyższych wieżowców na świecie, w tym Taipei 101, Petronas Towers, Shanghai Pearl Oriental Tower, Bank of China oraz.... Burj Dubai!!!! Co najlepsze? W dodatku wcale nie jest pewne że nie zrobią tego w skali... 1:1. Bez komentarza. Tym szejkom już chyba totalnie odwaliło! Jeśli to żart to wyjątkowo kiepski.

Awantury odbywają się w tych wątkach:
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=345241
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=345304

Żeby było zabawniej. W Dubaju są właśnie budowane dwie repliki Taj Mahal oraz Big Bena. Dwie obu budynków!!! A zgadnijcie co będzie w tym nowym kompleksie hotelowym? Replika Big Bena oraz Taj Mahal... Podsumuwując, 3 Big Beny oraz 3 Taj Mahal. Nie wiem nawet co powiedzieć

·
Registered
389 Posts
Hmm po co budować dwa razy Burj Dubai i to każdy w innym miejscu.. bezsensu:/ w ogóle podziwiam projekty w tym mieście, jestem nimi wręcz zachwycony ale to już chyba przesada :eek:

·
Registered
6,796 Posts
Ropa im do głowy uderzyła. Ostatnio odpalili kilka 300 metrowych hoteli i jeszcze widzą potrzeby. Chyba nie dla przyjezdnych te bajery bo ci przez wysokie ceny surowców zostaną wcześniej wydutkani z kasy i o wczasach w Dubaju będą tylko mogli marzyć.

·
Registered
389 Posts
Ta.. chociaż podobno w Dubaju ropy się juz nie wydobywa.. a jak wydobywa to zostaly jedynie resztki.. ja rozumiem, oni sie zabezpieczaja jakos, maja ku temu pewne szanse, ze wzgledu na atrakcyjne polozenie Dubaju. Ale to co tutaj zostalo przedstawione to kicha.. czyli staje sie to juz powoli Las Vegas, skoro planuja sobie budowe najbardziej znanych budowli na swiecie.. z tym wyjatkiem, ze tu w Dubaju w skali 1:1 .... A niech powstanie ten kompleks, jestem za, bardzo lubie sledzic poczynania inwestycyjne tego regionu, ale po jakiego czorta budowac cos co juz istnieje:\ wolałbym aby powstało tam cos zupelnie innego, nowego, zaskakujacego.

·
jester
2,345 Posts
Przykre, jeśli rzeczywiście będą to repliki już istniejących budynków. Choć jeśli będą budować w tym tempie to pewnie i PKiN sobie sprawią :)

·
Registered
4,029 Posts
Duopolis said:
Pokazano projekt. Przygotujcie się na niezły szok. Na kompleks hotelowy mają się składać repliki najwyższych wieżowców na świecie, w tym Taipei 101, Petronas Towers, Shanghai Pearl Oriental Tower, Bank of China oraz.... Burj Dubai!!!!
:eek2: :eek2: Replikę najwyższego wieżowca świata który stoi "obok" :lol: to juz nie jest normalne to się przeradza w jakąś chorą pasje...

·
Registered
79 Posts
wydaje mi sie ze budowanie replik w skali 1:1 ma sluzyc zwiekszeniu ilosci turystow. nie bedziesz musial odwiedzic 5 krajow by zobaczyc slawne budynki wystarczy przyjechac do dubaju :). dziwne to troche moze i tandetne ale i tak kiedys pojade to wszystko zobaczyc na wlasne oczy.

·
Homo Skyscraperus
22,125 Posts
Discussion Starter · #11 ·
:) Kopiuj wklej... obok postawią drugi Dubai w skali 6 do 1 :) To będzie jazda :p

·
Kapitan Paleta
165 Posts
az chce sie zadac pytanie: "Dla kogo to wszystko jest?"

bo chyba raczej nie dla zwyklego ludu... :p

nie dosc, ze strasznie drogie i duze, to jeszcze kiczowate. ogolnie Dubaj jest strasznie kiczowaty. :(

·
Registered
389 Posts
Dla Europejczyków Dubai będzie kiczowaty, ale dla mieszkańców Azji... tu jest inna kultura i tam także inna.. dla mnie nie wszystko w Dubaju jest kiczowate.. sztuczne wyspy uważam za arcydzieło, choć są inwestycje beznadziejne :)

·
Registered
3,225 Posts
^^ Europejczycy tez tam mieszkaja i pewnie bedzie ich co raz wiecej. Prominentnym przykladam moze byc obecny wicemistrz świata w snookerze (zapraszam do do oficjalnego watka:D ) i mistrz z 2002 roku Peter Ebdon z rodzina. Pomyślcie: nieograniczone mozliwości rozwoju, swietne szkoły. Bogatych to przyciąga

·
Registered
1,369 Posts
ciekawe co nastepnego wymysla? pewnie replike wenecji, paryza czy amsterdamu?
nie wiem czy to dobry pomysl, zeby nie przedobrzyli

·
Homo Skyscraperus
22,125 Posts
Discussion Starter · #16 ·
^^

Zrobią replikę Ziemi w skali 2 do 1 :) będzie stała na małym pręcie zaraz obok :p

Na Discovery podawali koszt budowy bazy na Ksiezycu... mniej wiecej tyle ile 4 wypasione hotele w Las Vegas... skrzyknie sie 2-3 i tam polecą

G

·
Generalnie Dubai mi się podoba,maja mase swietnych inwestycji ale to jest przesada. Nie lubię takiego kopiowania wszystkiego, jakoś się przyzwyczaiłem że Las Vegas to jest w sumie coś pomiędzy miastem a wielkim parkiem rozrywki i tam mi to nie przeszkadza, ale wszędzie gdzieindziej na świecie mi się coś tkaieog nie podoba. Jak swego czasu w Korei Płd mieli budowac wieżowiec wyglądajacy jak wieksza wieża Eifla to też mi się nie podobało. A Dubaj buduje sobie cały świat w jednym kompleksie, no kutwa mać. To jakiś objaw udaru słonecznego czy co. Pomysłu postawienia obok drugiego Burj Dubai nawet nie skomentuję :lol:

Mają kase na wynajęcie dobrych architektów, zresztą jak widać po obecnych inwestycjach to pomysły dobre też maja więc po co robić z miasta taki cyrk?

1 - 17 of 17 Posts