Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 705 Posts

·
...
12,226 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
W Dubaju powstaje ( jak zresztą pewnie większość z Was wie) potężna inwestycja, a dokładniej mówiąc
to aż trzy potężne inwestycje porównywane do Wielkiego Muru, który
tak jak one widoczny jest z kosmosu. Są to "Palm Jumeirah","Palm, Jebel Ali" i "World".

Pierwszą sztuczną wyspę, która swoim krztałtem miała przypominać palmę jest Palm Jumeirah.
Budowa zaczęła się w 2001, a skończy się wg planów na początku 2006.

Pochłoneła 80 milionów metrów sześciennych kamieni i piasku
Składać się bedzie z 40 luksusowych hoteli i 3,000 willi i apartamentów

Koszt: ok 1,5 mld USD

Na początku render. Widać że na końcu palmy będzie wieżowiec (ma być chyba(!) 3 co do wysokości wieżowcem na świecie ok 800m)

Zdjęcie zrobione na początku 2005 roku
by Seonnecken

Przy okazji okolice PJ. Widok na budowę "Jumeirah Lake Towers" gdzie powstanie 78 wież. ( Co to dla Dubaju ;) )

Kolejne rendery

No i najlepsze zdjęcia
by Alt-Tab

Wspomniana już przeze mnie inwestycja "Jumeirah Lake Towers"

to na razie tyle, na mnie o wiele większe wrażenie robi "WORLD", ale o tym później ;)

więcej o inwestycjach tu

SSC
o projektach w Dubaju tu
o budowanych wieżach w Dubaju tu

·
Banned
5,314 Posts
Łooo Jezuu ile dzwigow :nuts:
Rozmach tych inwestycji powala :eek:

·
Everything is real
5,128 Posts
Robi wrazenie,tylko zeby potem nie plakali jak to zabierze woda :D

·
...
12,226 Posts
Discussion Starter · #4 ·
Kilka (!) przykładowych inwestycji w Dubaju :)
Park tematyczny "Dubailand" -5 mld $
Kolej miejska- 545 mln $
Dubai Festival City-1,5 mld $
Chess City -3 mld $
Dubai Health Care City -2 mld $
Jumeirah Beach Residence (ok 50 wieżowców)- 1,4 mld $
Dubai Marina- 10 mld$
Dubai Airport-2,5 mld $
Palm Islands (Palm Jumeirah,Palm, Jebel Ali)-4 mld $
The World - 6 mld $

ps. Dubai Marina- inwestycja o wartości 10 mld. (!!!!) dolarów amerykańskich, która została rozpoczęta w 2000 roku i będzie wg planów ukończona w 2020 roku. Pierwszą fazą było wykopanie na pustyni 3,5 kilometrowego kanału i mariny połączonej z morzem. Drugą fazą projektu będzie wybudowanie 6 prestiżowych wież - apartamentowców z ponad 1200 mieszkaniami i willami z widokiem na morze. (łał :eek:mg: )

·
arm aber sexy
1,317 Posts
jestem ciekawy jak sobie to wszytsko poradzi kiedy mina zlote czasy ropy naftowej..moim zdaniem przetrwa wsyztsko bo pieniadze sa dobrze inwestowane w banki instytucje finansowe i takei tam:)
jakie jest wasze zdanie?

co do watq to jedyne co mi sie nadsuwa na mysl to O JA PI**OLE!!!!!!!!!!!! :OMG:

·
...
12,226 Posts
Discussion Starter · #8 ·
Dubai sobie poradzi, ogromna kasa inwestowana jest w turystyke (a jak widomo zyski z niej są ogromne) w nauke, w rozrywke (patrz: Dubailand wart 5 mld), nawet medycyne (patrz: Dubai Health Care City wart 2 mld gdzie znajdować się bedą najnowocześniejsze szpitale na świecie, laboratoria itp.) przemysł itd.
Już niedługo miasto nie bedzie się rozwijać dzieki ropie tylko dzieki temu co teraz powstaje...takie moje zdanie

Osobiście coraz bardziej marze o tym żeby kiedyś tam pojechać i to wszystko zobaczyć ;]

·
Registered
6,390 Posts
Cholera toż to istne Star Wars :eek2: Gdzieś na forum międzynarodowym czytałem o projekcie budowy ponad 300 wież obok nowego lotniska :eek2:

:eek2: :eek2: :eek2: :eek2: :eek2: :eek2: :eek2: :eek2: :eek2:

·
Registered
6,978 Posts
Ropa za 20-50 lat straci swoje znaczenie lub wyczerpie się. Państwa zatoki perskiej do tego momentu muszą znaleść alternatywną metodę zarabiania pieniędzy aby nie spaść do roli pariasów. Myslę, że ZEA przesadzają i to nie jest droga do sukcesu. owszem tworzenie atrakcji turystycznych może rozwinąć turystykę, ale ewetualny przychód jest niewspółmierny do zysków

·
Banned
5,314 Posts
No pewnie chodzi o to ze w te bajeczne wysepki i hotele wladuja tyle kasy ze trzeba czekac kilka pokolen zeby to sie zwrocilo,
IMO sam nie wiem, dla nas jest to moze i chore, ale oni juz sa chyba najatrakcyjniejszym obszarem w tej czesci swiata, a arabow nie jest tak malo sami sobie potrafia popyt stworzyc. Oby tylko jak juz to czarne zloto sie wyczerpie nie dotknal ich jakis kataklizm bo wtedy to moze byc kiepsko z ewentualna odbudowa.

·
Registered
6,978 Posts
Jaki jest koszt owych inwestycji?????
Czy gigantyczna inwestycja będzie generowała zyski czy przynisiła straty????
Nie sztuka jest budować dużo (jak pokazuje przykłąd Chin), sztuka jest aby to się zwróciło:)

·
POZnan*
231 Posts
Osobliwy pomysł. Nie sądziłem że bogaci szejkowie maja az tak wielką fantazje (w wydawaniu pieniędzy na pewno :) ) Ale troche zbyt bajkowo to wygląda. Pozatym pomysł balansuje na granicy ryzyka, wielkiego ryzyka. W inwestowaniu powinno sie byc przewidywalnym, a droczenie sie z natura bezpieczne nie jest :bash:
Do miast budowanych gwałtownie i od podstaw mam sceptyczne pojęcie, kojazą mi sie z jakims ogromnym sterylnym osiedlem, gdzie nawet chwasty maja wyznaczone miejsce do rośniecia. :eek:hno: :runaway:

·
The Ratizator™
4,503 Posts
Powiem Wam tyle: oprocz tego, ze w lecie nie da sie wytrzymac, bo jest 48 stopni w cieniu to Dubai jest dla mnie rajem na Ziemi! Bylem tam trzy razy i nigdy nie chcialem wracac z powrotem :cry:

Jesli chodzi o sens inwestycji - jestem pewien, ze kazda z nich zwroci sie szybko i zacznie generowac zyski. Zobaczycie, ze niedlugo tam bedzie centrum swiatowej turystyki i biznesu. Aha, jeszcze jedno. Emirat Dubai ma nieporownywalnie mniej ropy naftowej, niz Abu Dhabi. Oni czerpia zyski z innych zrodel, anizeli z resztek szybow naftowych. To jest wlasnie ich fenomen.

·
Freie Stadt Danzig
1,776 Posts
Raine said:
Dubai sobie poradzi, ogromna kasa inwestowana jest w turystyke (a jak widomo zyski z niej są ogromne) w nauke, w rozrywke (patrz: Dubailand wart 5 mld), nawet medycyne (patrz: Dubai Health Care City wart 2 mld gdzie znajdować się bedą najnowocześniejsze szpitale na świecie, laboratoria itp.) przemysł itd.
Już niedługo miasto nie bedzie się rozwijać dzieki ropie tylko dzieki temu co teraz powstaje...takie moje zdanie

Osobiście coraz bardziej marze o tym żeby kiedyś tam pojechać i to wszystko zobaczyć ;]

Oni budują przyszłość "poza ropową". Bo jak wiadomo kiedyś skończy się ten czarny skarb...

Pozdrawiam

·
Registered
4,779 Posts
Dubajowi ropy starczy maksymalnie na 15 lat, stąd teraz te inwestycje, to jest szykowanie się na przyszłość po ropie. Tylko co z tego jeśli będą jedynym krajem regionu który się na to przygotuje, u wszystkich sąsiadów jak się skończy ropa to się zacznie rewolucja i turyści do Dubaju i tak nie przyjadą.

Co do raju na ziemii to się zgadzam z WuMikiem. Z tym że byłem w lutym no i było znośnie, ledwo koło 30-tu stopni ;)

1 - 20 of 705 Posts