Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 62 Posts

·
HELOŁ OFKORS:)
171 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Witam wszystkich. Jak mniewam chyba nie bylo jeszcze zdjec Dublina wiec postanowilem to troszku nadrobic:) jak ktos ma inne zdjecia moze przy bardziej sprzyjacej aurze to zapraszam do dodania swoich fotek. No to zaczynamy na poczatek nie za wiele ale daje to pocztkowy obraz miasta:

to tyle na dzis, pogoda byla do bani. jak zrobie cos nowego to dodam;)

·
Registered
10,671 Posts
Ilekroć bym nie patrzył na tytuł tego wątku wydaje mi się, że brzmi on: "Dubai - spacer po miescie" :D Dublin wygląda na tych zdjęciach tak jak zawsze wyobrażałem sobie Wielką Brytanię i Irlandię..szczególnie ta pogoda :D

·
ɔıɔıɯʞ ʎuz&#596
1,639 Posts
fajny set, ale zdecydowanie mało ;)
mam nadzieje że jeszcze coś dorzucisz

pozdrowienia!

·
171 Posts
Discussion Starter · #7 · (Edited)
fajny set, ale zdecydowanie mało ;)
mam nadzieje że jeszcze coś dorzucisz

pozdrowienia!
postaram sie w weekend bo teraz za bardzo nie mam czasu na bieganie po miescie... takze prosze o cierpliwosc i bedzie wam dane zobaczyc wiecej:) i moze w sloncu bo ostatnio jakas anomalia pogodowa jest i swieci slonce:) hehe

pzodrawiam

- poprawilem fotki teraz powinno byc widac wszystko:)

·
un lublinese a milano
1,332 Posts
heh pogoda jak w mediolanie od 2tyg :nuts:

miasto ciekawe, ale chyba nieco depresyjne z ta pogoda.
czy w dublinie jest cos takiego jak rynek?
daj wiecej fot.

·
Registered
713 Posts
Bylem w grudniu w Dublinie na 2 dni i to miasto nie wywarlo na mnie zadnego wrazenia. Dublin mozna porownac do takich polskich miast jak Wrocław czy Poznan, chodzi mi o skale miasta, centrum. Jest jednak bardziej zadbane, maja lepsze chodniki na przyklad :). Lotnisko tez dosc duze. W sumie jedynie kosmiczne ceny za wszystko wywarly wrazenie. Jeszcze podobaly mi sie ladne domy na przedmiesciach, wszystkie takie same.

·
171 Posts
Discussion Starter · #11 ·
Bylem w grudniu w Dublinie na 2 dni i to miasto nie wywarlo na mnie zadnego wrazenia. Dublin mozna porownac do takich polskich miast jak Wrocław czy Poznan, chodzi mi o skale miasta, centrum. Jest jednak bardziej zadbane, maja lepsze chodniki na przyklad :). Lotnisko tez dosc duze. W sumie jedynie kosmiczne ceny za wszystko wywarly wrazenie. Jeszcze podobaly mi sie ladne domy na przedmiesciach, wszystkie takie same.
Rynku nie maja ale w obrebie centrum maja duzo deptaków, a samo miasto fakt nie rozklada na łopatki ale ma cos w sobie ciekawego:) jedyny mankament to ceny. Choc pizza kosztuje tyle co w Milano;) ale wiecej niz w Rzymie:( ale placic 5 euro za kanapke typu Yemmy to juz przegiecie:) coz zawsze sa dwie strony medalu:)
tak jak napisalem w weekend wybiore sie na spacer po miescie postaram sie zrobic wiecej fot i w zdecydowanie lepszej pogodzie:)

·
hipp-E
11,138 Posts
^^ Hehe, ceny cenami, ale oni tam chyba całkiem nieźle zarabiają w porównaniu z Europą kontynentalną, więc pewnie mogą sobie pozwolić na kanapkę za 5 euro. ;)

Kumpel dostał prace w Dublinie i wyjeżdża pod koniec czerwca. Obejrzał te zdjęcia i powiedział. "Wiesz, chyba jednak nie przyjmę tej pracy". :lol:

·
przestrzeń-ludzie-miasto
25,033 Posts
Nie oceniajcie Dublina po tych zdjeciach. To tak naprawde tylko kawalek nabrzeza Liffey, kawalek Temple Bar i pare mniej efektownych ulic. Nie ma najbardziej eleganckiej, poludniowej czesci miasta (okolice Grafton Str., St. Stevens Green), nie ma glownych handlowych ulic, nie ma Dokow, nie ma glownej imprezowni na Temple Bar....Dublin naprawde moze robic wrazenie. :)

·
oj tam, oj tam
2,312 Posts
Kumpel dostał prace w Dublinie i wyjeżdża pod koniec czerwca. Obejrzał te zdjęcia i powiedział. "Wiesz, chyba jednak nie przyjmę tej pracy". :lol:
no chyba bardziej nudno niż w Almere tam być nie może :lol: nie? ;)

·
Registered
1,381 Posts
sam w Dublinie nie bylem ale od znajomych slyszalem sprzeczne opinie. Kolezanka z Polski, ktora tam pracuje raczej narzeka... ze zieleni nie ma, ze brzydko itp no i pogoda jest podobno zawsze kiepska... A znowu moj kolega z Holandii wrecz jest zakochany w Dublinie... W kazdym miescie w jakim bylismy zawsze wyszukiwal Irlandzkiego Pubu ;). Poza tym bardzo chcialby pracowac w Dublinie...

·
Registered
4,030 Posts
Miasto nudne a bez dobrej pogody to trudno czasami funkcjonować, przynajmniej mnie,dlatego wyspy nie są moim wymarzony miejscem, co innego Hiszpania, półwysep, cieple morze, słoneczko :]

Kraj liberalny i "bez wad" ale pogoda to im nie wyszła ;)

·
lublinianin
3,509 Posts
stolica też im za bardzo nie wyszła :p
jeśli to jest największe miasto w tym kraju to nie chcę widzieć jak wyglądają inne :D

ale jeśli to nie cały Dublin, to mimo wszystko czekam na następne foty :)

·
171 Posts
Discussion Starter · #19 ·
no to tak jak obiecalem wklejam fotki z dzis głównie centrum. Pogoda super, sloneczko, wiaterek znad morza:) ludzie wylegli z domow:)

No coz Trawaj zwany tu LUAS'em. Dwie linie, pierwsza zach - centrum, i druga poludnie - centrum nie krzyzuja sie;)

a to juz Smithfield jeden z ciekawszych przykladów orzywiania przemyslowych czesci Dublina poprzez adaptacje budynków na mieszkania i usługi badz całkowicie nowe apartamentowce:

A to juz Christ Church w słońcu:

A to taki ładiutki budyneczek tuz przy wejsciu do Zamku:)

I sam Zamek:)

No i Dame Street:

Jak dobrze pamietam koscioł na ostatnim zdjeciu zostal przemieniny na Centrum Informacji Turystycznej

Trinity Collage:

Pearse Station:

DART czyli SKM wersja Dublińska:

Idac w kierunku Grafton Street:

i sama Grafton Street:

i w kierunku O'Connell:

i sama O'Connell street widziana z mostu:

widoki z mostu O'Connell:

I widok na doki troszku biznesem pachnie:)

i juz O'Connell street:

Budynek Poczty

i na koniec Talbot Street, kolejny deptak w obrebie centrum z Polskimi sklepami:)

no to tyle na dzis:)

1 - 20 of 62 Posts