SkyscraperCity banner

41 - 56 of 56 Posts

·
Registered
3,503 Posts
Discussion Starter #41
15 min je potrebno da se obidju sve uske uličice u starom dijelu grada

dosta toga je zimi zatvoreno no i vise nego dovoljno lokala je radilo

zidine sa druge strane

·
Registered
3,503 Posts
Discussion Starter #42
u cijelom starom gradu dubrovnika sam naisao na 1 klimu, ovdje na jednoj slici ih ima 10 :D

valjda ce i to s vremenom pocet micat

u pocetku uličice naprazne, kasnije se dosta zagužvalo

takodjer puno oglasa je povjesano gdje se traze radnici u turizmu

vracamo se na špicu i preko pijeska idemo na drugu stranu podno litica

na špici je jako lijepo no prejaka glazba ubija malo dozivljaj, pogotovo sto je jos prijepodne. mozda je bilo tako jer je silvestrovo

·
Moderator
9,868 Posts
Meni je osobno baš ružno to šta rade od Budve, tako malenog povijesnog naselja koje je površinom manje od npr. grada Korčule, posebno nabijanje zgradurina uz same zidine... no dobro. Ekonomija diktira što i kako I guess.

·
Registered
3,503 Posts
Discussion Starter #44
Meni je osobno baš ružno to šta rade od Budve, tako malenog povijesnog naselja koje je površinom manje od npr. grada Korčule, posebno nabijanje zgradurina uz same zidine... no dobro. Ekonomija diktira što i kako I guess.

meni je to čak ok, daje neki štimung drugaciji. budvin stari dio je mal i dodje ko bonus na ove staklenjake okolo. dok recimo dubrovniku koji ima puno vecu staru jezgru išta stakleno bude kao šaka u oku.

kak si rekao, ekonomija budve se mora na drugaciji nacin izborit da dodje na svjetlo pokraj recimo jednog dubrovnika.

i mislim da im ide cisto ok.

je, vidi se tu naravno da ima jos puno posla. imas dva monaco style nebodera no izmedju njih blato jer nema sredjenog nogostupa. no to je valjda posljedica ubrzane izgradnje di poprati dio ne ide jednakom brzinom

·
Registered
3,503 Posts
Discussion Starter #45

s druge strane se nalazi zgodna plaza, najpoznatija u budvi

spomenik balerini, legendi o tome kako je jedna djevojka cekala i cekala svog mornara i nije ga docekala nego su ju nasli mrtvu na stijenama.

·
Registered
3,503 Posts
Discussion Starter #46
kave 4.40 €
gableci 18 €

oko 14 je sati, polako se pocinju stvarat guzve

masa ljudi je dosla na jednodnevan izlet u budvu pa su se stvorile i guzve na šetnici uz more.

dolazilo je puno buseva nakon rucka, ljudi su obilazili grad a navece na novogodisnji koncert zdravka colica. budva je iskeširala 100 000 € za njega

·
Registered
3,503 Posts
Discussion Starter #47
visoki hotel u daljini nam je kazalo kada trebamo skrenu u unutrasnjost i nastavit do naseg hotela

sredjene cure spremne za docek se naslikavaju za instagram

uvijek se nadju 2 3 budalaša za kupanje

preko puta se nalazi resort sa 5 zvjezdica koji se nastanio na cijelom brdascu

·
Registered
3,503 Posts
Discussion Starter #48 (Edited)

cesta koja vodi do glavne "zile" koja ide kroz grad

glavna cesta koju pratimo do hotela. snalazenje u budvi nije tesko, internet za snalazenje ne dolazi u obzir jer su cijene skoro pa duplo vece nego da koristis mobitel u bih, ako negdje zapne ljudi su ljubazni, susretljivi i pomoc ce

·
Registered
3,503 Posts
Discussion Starter #49
cekanje vatrometa

nije se štedilo. 8 minuta je tutnjalo

·
Registered
3,503 Posts
Discussion Starter #50
sutradan kuc i usput u mostar

opet koristimo brod za prečac kod boke kotorske

vjetar je poprilican pa ostajemo u busu

polako se udaljavamo od obale i putujemo prema granicnom prijelazu sa bih

iducih nekoliko sati voznje prizori iz busa su ovaki

·
Registered
3,503 Posts
Discussion Starter #51

1 grad, 2 vjere. bitno je pokazat tko ima veceg. s ovolikim tornjem i krizem na brdu tko je pobjednik se odmah zna :lol:

·
Registered
3,503 Posts
Discussion Starter #52
nedaleko od crkve se nalazi stari dio grada. turista je poprilicno. puno talijana poljaka i turaka. ali ima i dosta azijata

·
Registered
3,503 Posts
Discussion Starter #53
most je zna se, kompletno nov, krivac se otrovo nakon presude

·
Registered
3,503 Posts
Discussion Starter #54

·
Registered
3,503 Posts
Discussion Starter #55

pogled sa terase restorana

pogled je bio bolji od klope. 9 maraka velika porcija, iskreno nisam ocekivao mecdonalds pomfri na tanjuru kada sam narucio cevape

·
Registered
3,503 Posts
Discussion Starter #56
grad je zbilja ostavio lijep dojam, barem sto se tice ove turisticke jezgre

nazalost put uz neretvu do kuce je bio previse mracan za slikanje no evo barem jedna slika.

takodjer od sarajeva do zenice je bila gusta magla sto je rezultiralo uzasnim smradom u busu. jedno je citat podatke po forumu o zagadjenju gradova dok ti ipak drugacije to bude kada osobno osjetis

dok na svim granicnim prijelazima nije bilo vecih stajanja i pregleda, carinici uvijek ugodni i raspolozeni. po ulasku iz bih u hr su nam komplet vanjski dio busa pregledali. nedavno su ispod poklopca motora turistickog autobusa nasli ekonomske prebjege pa su kontrole rigorozne

toliko od reportaze. malo nas je na forumu pa nisam iso u detalje nego vise ovako sto mi padne na pamet

41 - 56 of 56 Posts