SkyscraperCity Forum banner

Dumankaya İkon | YENİSAHRA | 41fl | 149m | Com

106155 Views 371 Replies 88 Participants Last post by  Edil Ardaİstanbul’un ilk üçüz kulesi satışa çıktı

Krize rağmen peşpeşe Adres 1-2-3 ve Flex adlı yeni konut projelerini satışa çıkaran Dumankaya İnşaat, son projesi olan 300 milyon TL’lik İkon Residence’ı, İstanbul’un ’ikon’larından Galata Kulesi’nde tanıttı.


İkon Residence; ikisi 41, biri 40 katlı olan, içiçe geçmiş üç kuleden oluşuyor. 41 katlı kuleler, 149’ar metre yüksekliğinde. 11, 21 ve 31’inci katlarda, 3 kuleyi birbirine bağlayan platformlar var. Bu platformlar aynı zamanda geniş bahçe kullanımı sunuyor. Bu açık alanlarda teras bahçeler, yürüyüş alanları ve gezi yolları var. Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu üyesi Uğur Dumankaya, 2.5 yıldır üzerinde çalıştıkları İkon projesinde birkaç haftadır ön talep aldıklarını belirterek; projeyi İstanbul’un ’ikon’larından biri olan Galata Kulesi’nde tanıtmayı tercih ettiklerini ifade etti. Uğur Dumankaya, "Krize rağmen projelerimizi ertelemedik. Eylül’de Lehman Brothers’ın batmasından sonra inşaat ilk etkilenen sektör oldu. Biz de ivme kaybı yaşadık. Buna rağmen yeni projeler açıkladık ve ilgi gördük" dedi.

Yüzde 33 büyüme hedefledik

İkon’un ise Anadolu Yakası’nın ’ikon’u olacağı iddiasını taşıdıklarını söyleyen Uğur Dumankaya, "Krize rağmen yeni ve iddialı projelerle, 2009’u yüzde 33 büyüme ile tamamlamayı hedefledik. Belki yüzde 50 olacak" ifadelerini kullandı. Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu üyesi Ali Dumankaya ise projede metrekare fiyatlarının 3100-3900 TL aralığında olduğunu belirterek, "İkon’un basında çıkan haberlerini görenler ve Dumankaya’nın eski müşterileri yaklaşık 6 bin ön talepte bulundu. Elbette 6 bini de daire almayacak; daha lansman yapılmadan projeye ilgi duyanların sayısı bu" dedi.

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/11840697.asp?gid=254
See less See more
2
1 - 20 of 372 Posts
lk üçüz gökdelen Göztepe'ye!


Dumankaya İnşaat Türkiye'nin ilk üçüz gökdelenini Göztepe'ye dikiyor.1503 konuttan oluşan projeye 6 bin ön talep geldi.

Dumankaya İnşaat, Türkiye'nin ilk üçüz residence gökdelenini Göztepe'de inşa ediyor. Dumankaya İkon adıyla yapılacak ve 149 metre uzunluğunda olacak proje 1022'si rezidans daire ve 31'i home office olmak üzere toplam 1503 konuttan oluşacak. 31 ile 240 metrekare arasında değişen daire tiplerinden oluşacak Dumankaya İkon'daki daire fiyatları 99 bin TL ile 1 milyon 200 bin TL aralığında olacak. 18 dönüm arazi üzerine inşa edilecek projenin inşaatına Temmuz ayında başlanacak, 2012'de ise teslim edilecek. İstanbul'un ikon yapılarından Galata Kulesi'nde yapılan basın toplantısında konuşan Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu üyesi Ali Dumankaya, ön satışların dün başladığı projede portföylerinde bulunan müşterilerden 6 bin ön talep aldıklarını da söyleyedi. '

NİŞ PAZAR OLUŞTURDUK'

Dumankaya, projenin A ve B gelir grubuna hitap edeceğini söyleyerek Ekim ayından bu yana kriz dönemine özel 5 proje lanse ettiklerini hatırlattı. Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu üyesi Uğur Dumankaya ise yılın ikinci yarısında 5 yeni projeyi daha lanse edeceklerini söylerken "Niş bir pazar oluşturduk. 700-800 dairelik projelerimizin çoğu satıldı. A ve B gelir grubuna hitap eden bu projeyi de ulaşılabilir fiyat politikasıyla tüketicilerin beğenisine sunacağız" diye konuştu. 2009 yılına 10 ayrı proje ile girdiklerini belirten Dumankaya, "Bu yıl toplam 574 milyon TL yatırım değerinde 3 bin 581 konut yapacaklarını açıkladı. Dumankaya ayrıca İkon projesinin bu yıl yapacakları projeler arasında en yüksek yatırım değerine sahip proje olacağını ve 300 milyon TL tutarında değer yaratacağını söyledi.

'Krizin etkisini hissetmedik'

ALİ Dumankaya, bu yıl yüzde 33 büyüme hedefi koyduklarını da kaydederken "Belki de bu oran yüzde 50'ye ulaşacak" diye konuştu. Piyasanın nabzını tuttuklarını söyleyen Dumankaya bu nedenle krizin etkisini tam anlamıyla hissetmediklerini de sözlerine ekledi. Dumankaya İKON'da ön talepte ciddi bir taleple karşılaştıklarını da söyleyen Dumankaya, "Projenin başlangıç ve bitişi arasında ciddi bir fiyat farkı oluşabilir" dedi. Projedeki metrekare fiyatlarının 3 bin 100 ile 3 bin 900 dolar arasında değiştiğini söyledi.
Sabah
See less See more
Looks nice from renders but will they also look good when completed?

See less See more
İkizler kesmedi Üçüz yapmaya başladılar..
İkizler kesmedi Üçüz yapmaya başladılar..
:lol:
BTW those are 3 towers and not 1?
^^Bence üçüz. Skybridge var, tek bina gibi gözüküyor.
I think the sky bridges are perfect idea here. Cos there will be huge gardens in each of them. Can u imagine, u have a picnic and grill over 100m high and among three skyscrapers.
:cheers:

If u can dare:D
I think the sky bridges are perfect idea here. Cos there will be huge gardens in each of them. Can u imagine, u have a picnic and grill over 100m high and among three skyscrapers.
:cheers:

If u can dare:D
a human being can't be more turkish :colgate:
See less See more
^ imagine it doing that with these pj's

gotta love Turkey :D
^ imagine it doing that with these pj's

gotta love Turkey :D
:lol: :lol: :lol:

Ne mutlu.... :D
See less See more
Çok güzel bir proje.Kat sayısı da fazla.Anadolu yakası için gayet iyi oldu.
inşaat başladı mı?

evet bende reklamını gördüm
gazeteciler aa diye bakıyo binaya :D
what about the pro in Kartal, I know it's u/c but I don't know how it looks right now.
yes, we definitely need more frequent updates on Istanbul projects.

or maybe we can ask Jakob to visit Istanbul again? :D
Capital Dergisi tarafından 12 yıldır düzenli olarak yapılan ve özel sektör şirketlerinin performansını değerlendirmede önemli bir gösterge olarak kabul edilen “Türkiye’nin En Büyük 500 Şirketi” araştırması sonuçları belli oldu. Araştırmaya göre Dumankaya İnşaat 2008 yılındaki performansıyla Türkiye’nin En Büyük 500 Şirketi arasında yer aldı.

See less See more
2
Should be complete by 2012 apparently :eek:kay:
1 - 20 of 372 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top