SkyscraperCity Forum banner
21 - 30 of 30 Posts

·
Semi-Retired
Joined
·
7,499 Posts
^^ Faktikisht gabim e ke ti. Pyeta dje nje punonjes te bashkise dhe me konfirmoi se porti i jahteve do te ndertohet ne currila. Madje ma tha duke qeshur! Te shkon mendja se ka njerez qe ankorojne jahtin e tyre ngjitur me portin e peshkimit ku qelbet era peshk :nuts:.

Mesa duket projekti ne leter ekziston por firma fituese koncesionare nuk e ka bere publik akoma.
Jo edhe un kshu e di, qe porti jahteve do te behet ne currila. Duke qen se ketu kan publikuar ate foton perbri portit dhe si burim esht permendur M.T e mora si te mirqen qe do behet aty... megjithate un nuk nderhyra per te thene qe ai esht projekti, nderhyra per te kundershtuar ate qe citova dhe per te then qe nje port jahtesh ne Durres do te behet (kjo esht e sigurt) dhe nuk esht ajo pjesa e shemtuar qe thot Soldek sepse ajo esht thjesht nje kalate per anijet e peshkimit

Per ankorimin, ndodh ne shum vende, mund te permend Budven
 

·
Registered
Joined
·
1,503 Posts
Pa te ofenduar por do ishte mir qe per gjerat qe si di mos te beje komente palidhje, batuta apo ironi... Per portin qe flet ti ka pas nje ngerc mes Bashkise Durres dhe M.Transporteve ne kohen e Berishes. Ministria kerkonte te bente nje zgjerim te portit per te hequr qafe anijet e peshkimit nga kalatat qe kishte dhene me koncesion (monopole), Bashkia kerkonte qe te integrohej ne projektin qe do te behej per portin e jahteve. Perfundimisht Ministria beri sic dinte vetttt, beri ate shumtiren qe publikon ti, si port Peshkimi(jo jahtesh). Me pak fjal tani shumtira del jasht funksioni sepse qeveria e re mbeshtet projektin e Portit te Jahteve dhe me shum mundesi do integrohen edhe a. e peshkimit
Debati ishte qe fotoja e vendosur nga ministria nuk eshte ne koherence me realitetin.
 

·
Registered
Joined
·
369 Posts
^^ Faktikisht gabim e ke ti. Pyeta dje nje punonjes te bashkise dhe me konfirmoi se porti i jahteve do te ndertohet ne currila. Madje ma tha duke qeshur! Te shkon mendja se ka njerez qe ankorojne jahtin e tyre ngjitur me portin e peshkimit ku qelbet era peshk :nuts:.

Mesa duket projekti ne leter ekziston por firma fituese koncesionare nuk e ka bere publik akoma.


Do me thon qe do qelben nga era jevgjve ne currila...:)
 

·
Banned
Joined
·
11,492 Posts
Debati ishte qe fotoja e vendosur nga ministria nuk eshte ne koherence me realitetin.
Ajo foto nuk eshte e vendosur nga ministria!!! Po ta shikosh burimin e lajmit nuk e kam vendosur ne fund te postimit por aty ku perfundon lajmi, vetem me poshte eshte vendosur nje foto ilustruese (projekt) e marre nga web-i. Dmth gjithe fajin per kete debatin qe paska plasur ketu e paskesh une qe nuk e cilesova qe ne fillim :nuts:.
 

·
Registered
Joined
·
1,503 Posts
Si je tu fol tregon shum per ty: Une kshtu une ashtu une ju gedep une ju debep une ju qebeb.
Po me argumenta, jo personale. Une nuk te them ty je keshtu je ashtu. Ka diference te madhe.

Mua ca sme kane thene, je i lidhur politikish, je ushtarak qe sja ke haberin, ke interesa personale etj. Gedepia ka te beje me argumenta jo me ofendime e paragjykime per njerez qe sja ke haberin fare. :banana:
 

·
Banned
Joined
·
726 Posts
Po me argumenta, jo personale. Une nuk te them ty je keshtu je ashtu. Ka diference te madhe.

Mua ca sme kane thene, je i lidhur politikish, je ushtarak qe sja ke haberin, ke interesa personale etj. Gedepia ka te beje me argumenta jo me ofendime e paragjykime per njerez qe sja ke haberin fare. :banana:
Mire de. Shkrum nji mesazh privat me bo propozime per tema dhe une kom me tregu se cila tem osht tu me interesu e kena me pa se sa i mencem je. Por une ndryshe prej teje nuk du me bezdis te tjert ketu me tema private se mu nuk nuk me pelqen me u shit neper forume si i mencem.
 

·
Registered
Joined
·
1,503 Posts
Mire de. Shkrum nji mesazh privat me bo propozime per tema dhe une kom me tregu se cila tem osht tu me interesu e kena me pa se sa i mencem je.
Shoku une nuk shkruaj i sforcuar. Si dhe shkruaj per tema qe di sepse une e pranoj qe jo per cdo gje jam ne gjendje me dhene men. Gjithsesi do takohemi ne ndonje teme ne forum dhe kur mos bie dakort me ty nuk do te te kursej.
 
21 - 30 of 30 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top