SkyscraperCity Forum banner

[DW307] Poznań (ul. Bukowska)

348617 Views 1179 Replies 156 Participants Last post by  ebveyrona
5
ZARZĄD DRÓG MIEJSKICH W POZNANIU
ogłasza:
przetarg nieograniczony pn. Przebudowa ul. Bukowskiej w Poznaniu, na odcinku od planowanego skrzyżowania z III ramą komunikacyjną (ul. Prosta) do granicy miasta​
Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na przebudowie ul. Bukowskiej w Poznaniu (DW307) na odcinku od planowanego skrzyżowania z III ramą komunikacyjną (ul. Prosta) do granicy miasta oraz usługi związane z wykonywanymi robotami budowlanymi.
Termin składania ofert lub wniosków: 2009-07-30, godz 09:30​

mapka lokalizacyjna /za www.pkt.pl/
zdjęcie lotnicze /za www.pkt.pl /tu będzie początek prac / za www.pkt.pl /


tu koniec etapu miejskiego:


odcinek za granicą miasta . nie będący przedmiotem tego przetargu.
See less See more
1 - 20 of 1180 Posts
No to kolejna poważna inwestycja - nowy wątek bardzo wskazany.

Ulica Bukowska czyli DW307 prowadzić będzie do węzła z ZOP, więc będzie służył jako wjazd do miasta z obwodnicy. Do 2012 Zarząd Dróg Wojewódzkich zamierza przebudować pozostałą cześć trasy do węzła.

Tak docelowo wyglądać będzie ulica Bukowska przy węźle z III ramą (wiadukty w ciągu Bukowskiej powstaną od razu, czy kładka, nie wiem):
See less See more
możecie się spodziewać zdjęć ;)
kurcze szkoda że o tym nieszczęsnym rondzie nic nie słychać... (konkretnego)
mówiło się że będzie razem z bukowską ale niestety widać nie

dla mnie osobiście jest to właśnie najgorsze miejsce - dziś już regularnie po 15minut tam stoję
kurcze szkoda że o tym nieszczęsnym rondzie nic nie słychać... (konkretnego)
na razie tylko tyle :


See less See more
Szkoda tylko, że to będzie kolizyjna droga 2x2 (skrzyżowania jednopoziomowe)
Mogłaby od S11 do III ramy wyglądać chociaż jak ul. Dąbrowskiego od Polskiej w kierunku na Tarnowo Podgórne.

Lepsza jednak taka 2x2 niż to co jest teraz.

Może chociaż zrobią jakiś węzeł zamiast tego nieszczęsnego ronda.

PS. Rozumiem, że wątek będzie obejmował również pozamiejską część DW307 (nie tylko w Poznaniu)?
...
Może chociaż zrobią jakiś węzeł zamiast tego nieszczęsnego ronda.

PS. Rozumiem, że wątek będzie obejmował również pozamiejską część DW307 (nie tylko w Poznaniu)?
Jest mało prawdopodobne, żeby w miejscu obecnego ronda był węzeł (choć przydałby się).
Myślę, że spokojnie tu też będzie można wrzucać info o dalszej rozbudowie w kierunku ZOP.

Tutaj http://www.zdm.poznan.pl/orders.php?site=specyfikacja&id=491 specyfikacja przetargowa - polecam docelową organizację ruchu (pokazuje znaki, liczbę pasów, serwisówki, ekrany, itd).
Przy okazji tekstu o ZOP trochę o Bukowskiej


Obwodnica dużo tańsza
Lech Bojarski, Michał Wybieralski 2009-06-19, ostatnia aktualizacja 2009-06-19 19:35:33.0

................. Pierwszy odcinek zachodniej obwodnicy Poznania ma być gotowy do końca 2011 r. Do tego czasu Zarząd Dróg Miejskich i Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich mają także przebudować do dwóch jezdni ul. Bukowską i jej przedłużenie, czyli pięciokilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 307. Poszerzona droga stanie się łącznikiem obwodnicy z zachodnią częścią miasta. Dwujezdniową arterią będzie można dojechać zarówno do lotnika Ławica, jak i w okolice stadionu Lecha. Odcinek od drogi S11 do granic miasta poszerzać będzie Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich. Taka inwestycja znalazła się w planach WZDW na lata 2009-2011, a w budżecie zapisano na to niemal 100 mln zł.
Natomiast od rogatek miasta do centrum handlowego King Cross ulicę poszerzy Zarząd Dróg Miejskich, który ogłosił już przetarg na tę inwestycję. Przebudowana Bukowska będzie dwujezdniowa z biegnącymi równolegle ścieżkami rowerowymi. Taką trasą pojedziemy w czerwcu 2011 r. W Wieloletnim Programie Inwestycyjnym zapisano na poszerzenie ul. Bukowskiej 154 mln zł, z czego 20 mln pochodzi z funduszy UE.

Lech Bojarski, Michał Wybieralski
See less See more
[...]
Tak docelowo wyglądać będzie ulica Bukowska przy węźle z III ramą[...]
Zastanawiam się, czy jeśli będzie to tak ważny wjazd z obwodnicy do miasta, to nie można było węzła zrobić bardziej bezkolizyjnego? Wygląda mi ten projekt na podobny do węzła Ostatnia na ulicy Głogowskiej, czy też wiadukty na Niestachowskiej. A według mnie nie jest to dobre rozwiązanie przy zjeździe z S-ki na dwujezdniową Bukowską. Co było powodem wyboru takiego rozwiązania?
Zastanawiam się, czy jeśli będzie to tak ważny wjazd z obwodnicy do miasta, to nie można było węzła zrobić bardziej bezkolizyjnego? Wygląda mi ten projekt na podobny do węzła Ostatnia na ulicy Głogowskiej, czy też wiadukty na Niestachowskiej. A według mnie nie jest to dobre rozwiązanie przy zjeździe z S-ki na dwujezdniową Bukowską. Co było powodem wyboru takiego rozwiązania?
Wygląda na to że źle zrozumiałeś lokalizację. Na obrazie załaczonym przez SMAR'a jest węzeł Bukowskiej z III ramą, czyli planowaną obwodnicą wewnątrz miasta, ale nikt jeszcze nie wie kiedy była by zrobiona.

Węzeł z ekspresową S11 będzie kilka kilometrów dalej poza miastem.
węzeł ZOP a DW 307 będzie pełną koniczynka. Aktualnie trwają prace nad wszelkimi pozwoleniami dla PnB dla odcinka miedzy granicami miasta a ZOP, z tego co wiem rondo zostaje jednak będzie przebudowane
bender82 z tego co czytam, to jestes mocno zorientowany w temacie, czy jest jakakolwiek komunikacja miedzy ZDM, a ZDW ? w sensie czy odbywają się koordynacje, tak aby te dwie inwestycje zbiegły się mniej więcej w czasie ?
Ano tak. Najmocniej przepraszam. (Tu oczywiście gruchot moich kości :) ) Ale z III ramą też mogłoby być bezkolizyjniej...
^^ Najprawdopodobniej nie ma na to miejsca.
bender82 z tego co czytam, to jestes mocno zorientowany w temacie, czy jest jakakolwiek komunikacja miedzy ZDM, a ZDW ? w sensie czy odbywają się koordynacje, tak aby te dwie inwestycje zbiegły się mniej więcej w czasie ?
o żadnych konsultacjach nie wiem i raczej ich nie ma , patrząc jednak w kalendarz to nie ma możliwości aby te inwestycje w mniejszym lub większym stopniu się nie zazębiły
kalendarzowo to rzeczywiscie, tyle, ze nic nie slychac zeby sie dzialo.

nie wiem czy widzieliscie tablice informacyjna w miejscu skrzyzowania bukowskiej z ZOP - info jest o przebudowie DW 307, a nie ZOP - nie ukrywam, ze fakt mnie troche zdziwil.
A może to są tablice faktycznie z DW 307 , ale są stare ,z okresu modernizacji tej drogi na odcinku Zakrzewo - Buk ? Chyba Colas to robił jakiś czas temu.
moze rzuca sie w oczy po wycince, ale wydaje mi sie, ze jest nowiutka.
dzisiaj przyjrze sie dokladniej.
Trochę po czasie ;)
Ogłoszony został przetarg na przebudowę ulicy Bukowskiej
2009-06-24

Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg na „Przebudowę ulicy Bukowskiej w Poznaniu, na odcinku od planowanego skrzyżowania z III ramą komunikacyjną (ul. Prosta) do granicy miasta”.

Ulica Bukowska stanowi fragment drogi wojewódzkiej nr 307. Obecnie jednopasmowa ulica Bukowska należy do najbardziej niebezpiecznych dróg w Poznaniu. W 2008 roku na ulicy Bukowskiej miało miejsce 39 wypadków, w których śmierć poniosły dwie osoby a 50 osób zostało rannych, z czego na odcinku od ulicy Prostej do granic miasta w dziewięciu wypadkach rannych zostało 15 osób. Ulica nie posiada krawężników, brakuje chodników.
Zadanie obejmuje budowę dwóch jezdni po dwa pasy ruchu każda, oddzielonych od siebie pasem rozdziału, w których zostanie zasadzona nowa zieleń, budowę wiaduktu węzłowego przystosowanego do układu komunikacyjnego tzw. III ramy komunikacyjnej. Zostaną przebudowane skrzyżowania z ulicami: Prostą, Leśnych Skrzatów, Kopciuszka, Perzycką, Sławińską, z drogą prowadzącą do ogródków działkowych „Leśna Polana”, zaś rozbudowane zostaną skrzyżowania z ulicami Złotowską i Brzechwy. Projekt przewiduje również przebudowę włączeń do terminalu General Aviation oraz terminalu Portu Lotniczego Poznań - Ławica. Zostaną również wybudowane zjazdy, drogi dojazdowe do posesji, zatoki autobusowe, chodniki, ścieżki rowerowe. Łącznie ZDM zmodernizuje blisko cztery kilometry ulicy. Zostaną przebudowane instalacje podziemne oraz wybudowany kanał deszczowy. W celu poprawy odprowadzania wód deszczowych wykonawca wybuduje nowy przepust na strumieniu Junikowskim oraz trzy zbiorniki retencyjne.
Zmodernizowana ulica Bukowska zapewni lepszy dojazd do lotniska, stadionu miejskiego, korzystne połączenie z Autostradą A2 a w przyszłości z III ramą komunikacyjną Poznania. Poprawie ulegnie również bezpieczeństwo i komfort jazdy oraz obsługa komunikacyjna z pobliskimi gminami.
Warto dodać, że odcinek ulicy za granicą miasta do węzła Zakrzewo o długości około pięciu kilometrów wybuduje Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich. Przez węzeł Zakrzewo przebiegać będzie zachodnia obwodnica Poznania, na wykonanie której Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg.
ZDM stara się o dofinansowanie projektu ze środków UE w ramach Działania 2.2 „Poprawa dostępności do regionalnego i ponadregionalnego układu drogowego” Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 (Priorytet II „Infrastruktura komunikacyjna”). Dotacja ze środków Europejskiego Fundusze Rozwoju Regionalnego wyniesie 20.000.000,00 zł.
Otwarcie ofert zostało wyznaczone na dzień 30 lipca 2009 roku a termin zakończenia prac przewidziano na 30 czerwca 2011 roku.
http://www.zdm.poznan.pl/news.php?site=view&id=832
sporo czasu jeszcze minie aż wyłonią wykonawcę.

gdzie jest terminal General Aviation? pierwszy raz słysze o czymś takim :nuts:
1 - 20 of 1180 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top