SkyscraperCity banner

9461 - 9480 of 9509 Posts

·
Registered
161 Posts
Uwaga na wyjazd na węźle Czwartaków w kierunku północ (Wołomin, Ząbki, ...)

Po 15 min. deszczu wyjazd z Rembertowa do połowy szerokości był zalany wodą.
Klasyczny przykład złego wyprofilowania jezdni i/lub braku odpływu wody.

Jadąc dalej prawie na całej długości prawy pas Żołnierskiej to wzdłużne kałuże wody.
Widać że woda nie ma jak i dokąd spływać z jezdni.

Pani Rzecznik proszę zainteresować się stanem odwodnienia, gdyż zastoiska wody powodują zagrożenia dla bezpieczeństwa ruchu drogowego.
Szczególnie teraz gdy wielu "niedzielnych" kierowców porusza się swoimi samochodami a nie komunikacją miejską.

·
Semper Invicta
25,357 Posts
Kto na to pozwala? Obowiązkowo powinien powstać pas lewoskrętu na DW631. Przecież to nie budowa kilometrowej estkady, a 150-200m poszerzenia w dość prostym terenie. Można poszerzyć obustronnie zajmując oba pobocza, więc może nawet zmieśliliby się w ramach istniejącego korpusu drogi. Tu przynajmniej skrzyżowanie w kształcie T, więc będzie łatwiejsze i mniej wypadkowe. Ale za to z Główną powinien być kryminał.
Oba ww. skrzyżowania, jak dobrze pójdzie, powtarzam jak dobrze pójdzie:) zostaną przebudowane w ramach planowanej rozbudowy DW631 (od DK61 do DW634). I z tego co pamiętam w obu przypadkach w ciągu DW631 powstaną wydzielone pasy do lewoskrętu, ale zarówno Cmentarna, jak i Główna pozostaną jako 1x2 do samego skrzyżowania z DW631. Skrzyżowanie z Cmentarną to DW631 jako 1x2, ale na skrzyżowaniu z Główną będzie już poszerzenie do umownego 2x2.

·
Registered
161 Posts
Pani Rzecznik.
Kilka dni temu opisałem niebezpieczny stan Żołnierskiej po opadach, czy Pani była łaskawa to przeczytać?
Nie zauważyłem żadnej reakcji

·
Registered
846 Posts
Pani Rzecznik.
Kilka dni temu opisałem niebezpieczny stan Żołnierskiej po opadach, czy Pani była łaskawa to przeczytać?
A może tak napisz bezpośrednio do urzędu? Rolą rzecznika nie jest przesyłanie wiadomości z forum.

·
Registered
1,483 Posts
Pani Rzecznik.
Oburzające*. Minął jeden dzień roboczy (średnio 8h) i Pani Rzecznik nie odpowiedziała.... Było 8h na weryfikację w terenie, na odpowiedź itp. Kupa czasu.

*sarkazm

·
Lewak gorszego sortu
7,161 Posts
Czy tam są światła dla pieszych na przyciski?
Przyciski są, ale jak w całym mieście zostały wyłączone i zabezpieczone żeby nie tykać

·
Registered
18,796 Posts
W takim razie jeśli dziś są korki, to są one spowodowane przez sygnalizację, która daje (niepotrzebnie/za dużo) zielone pieszym.

·
Registered
260 Posts
W poniedziałek koło 6:45 oba pasy do skrętu w prawo w Marsa z Żołnierskiej zapełnione prawie na maxa.

możliwość skrętu w prawo jest tylko w momencie fazy do jazdy na wprost.
Brakuje zielonego w momencie gdy wracający z Wawy mają możliwość skrętu w lewo w żołnierską.
Rozumiem że możeto być spowodowane zielonym dla pieszych, ale ja ich tam nie widuje o tej godzinie, a sygnalizacja podobno miała się "uczyć"

·
Registered
3,332 Posts
Uwaga na wyjazd na węźle Czwartaków w kierunku północ (Wołomin, Ząbki, ...)

Po 15 min. deszczu wyjazd z Rembertowa do połowy szerokości był zalany wodą.
Klasyczny przykład złego wyprofilowania jezdni i/lub braku odpływu wody.

Jadąc dalej prawie na całej długości prawy pas Żołnierskiej to wzdłużne kałuże wody.
Widać że woda nie ma jak i dokąd spływać z jezdni.

Pani Rzecznik proszę zainteresować się stanem odwodnienia, gdyż zastoiska wody powodują zagrożenia dla bezpieczeństwa ruchu drogowego.
Szczególnie teraz gdy wielu "niedzielnych" kierowców porusza się swoimi samochodami a nie komunikacją miejską.
W czasie opadów zostanie przeprowadzona wizja w terenie.

·
Registered
119 Posts
Dzisiaj pojawiła się informacja, o tym że pomimo cięć ma być przyznane 60 mln w tym roku, czy coś się ruszyło z drugą estakadą?

·
Registered
3,332 Posts
Dzisiaj pojawiła się informacja, o tym że pomimo cięć ma być przyznane 60 mln w tym roku, czy coś się ruszyło z drugą estakadą?
W czerwcu planujemy złożyć wniosek o ZRID. Jeszcze w tym roku chcemy ogłosić przetarg na budowę.

·
Registered
3,332 Posts
Bez zmian.

·
Registered
2,171 Posts
W kwestii Chełmżyńskiej, pojawił się nowy news - przystanek Chełmżyńska został włączony do rządowego programu #200 przystanków kolejowych - cały program ma zostać zrealizowany w ciągu 5 lat. Możliwe, że zwłoka kolejarzy wynikała z tego powodu.
Może wraz z wiaduktem będą chcieli przebudować układ torowy i zbudować od razu przystanek.

"
W województwie mazowieckim w ramach Programu wybudowanych zostanie 19 przystanków:
  • 10 nowych przystanków: Ostrołęka Śródmieście, Rokitno, Warszawa Chełmżyńska, Wrzosów, Płock, Józefin, Dąbrówka Zabłotnia, Garbatka Długa, Januszno, Kosów;
"

·
Registered
2,542 Posts
No może, ale mogli Zmidowi powiedzieć - słuchajcie, MIB chce dodać przystanki w ramach Przystanki+. Doprojektujemy tam przystanek i lecimy z wiaduktem. Bo wg Pani Rzecznik, kolejarze po prostu się nie odzywają...

·
Registered
3,332 Posts
Nie sądzę, żeby budowa przystanku miała wpływ na budowę wiaduktu, nie jest on włączony do programu modernizacji Warszawskiego Węzła Kolejowego. Tak czy inaczej, nawet po wybudowaniu wiaduktu będzie możliwość połączenia go z przystankiem.

9461 - 9480 of 9509 Posts