SkyscraperCity banner

9481 - 9500 of 9529 Posts

·
Registered
1,492 Posts
Dziś około 07:20 ponownie korek od zjazdu z węzła Strażacka w kierunku Marsa. Część ludzi uciekła w Strażacką do Chełmżyńskiej i.... utknęła na lewoskręcie (był zajęty praktycznie cały). Pociągi też wróciły do rozkładów. Ruch wraca.

·
Registered
19 Posts
Dziś kolejny wypadek w tym miejscu, nie ma już chyba dnia bez żadnego zdarzenia. Kolejny raz powtórzę - zainteresowanie przyjdzie po pierwszej ofierze śmiertelnej, ale wtedy będzie za późno.

·
Registered
1,492 Posts
Wygląda ponownie na wypadek w relacji Żołnierska->Rekrucka. Chyba jednak warto zastanowić się co można tam zrobić to zmienić.

·
Registered
121 Posts
Trzeba zmienić program sygnalizacji, w jednym cyklu powinno być zielone dla prawoskrętu i do jazdy prosto. Stracą jadący Marsa w kierunku Nowego Rembertowa, ale przynajmniej wypadków będzie mniej.

·
Registered
2,159 Posts
To zlikwidujmy czasowo też to w Żołnierskiej. Serio. I tak mało kto tamtędy chodzi, a do Chełmżyńskiej jest 275m - ujdzie.
W zamian mamy bezkolizyjny prawoskręt, nie potrzeba świateł, może nawet jeden pas by wystarczył.
Nie ma potrzeby - PdP przez Żołnierską ma zielone wraz z zielonym w ciągu Marsa. Dla prawoskrętu Żołnierska --> Marsa nie ma ono znaczenia. No chyba, że chcesz poszerzyć zjazd ze skrzyżowania w stronę centrum i osobnymi pasami puścić ruch z Żołnierskiej i z Marsa jednocześnie (ruch z Żołnierskiej byłby bezkolizyjny, ruch z Marsa regulowany przez światła). Wówczas tak. Ale z punktu widzenia pieszo-rowerowego byłoby to dyskusyjne. Likwidacja jednego PdP umożliwia pokonanie skrzyżowania (w najgorszym razie przez 3 przejścia) i byłoby rozsądnym kompromisem (biorąc pod uwagę ruch pieszo-rowerowy i ruch samochodowy).
Inna sprawa, że realia mamy takie, że likwidacja jednego PdP na Targówku, która odblokowała wyjazd od stacji metra miedzy innymi dla komunikacji miejskiej, wywołała histeryczne reakcje. Nie myśli się w kategoriach dobra wspólnego, ale o wojnie ideologicznej: balchosmrodziarze vs pedalarze vs dziady, których nie stać na samochód ani na rower.

Oba ww. skrzyżowania, jak dobrze pójdzie, powtarzam jak dobrze pójdzie:) zostaną przebudowane w ramach planowanej rozbudowy DW631 (od DK61 do DW634). I z tego co pamiętam w obu przypadkach w ciągu DW631 powstaną wydzielone pasy do lewoskrętu, ale zarówno Cmentarna, jak i Główna pozostaną jako 1x2 do samego skrzyżowania z DW631. Skrzyżowanie z Cmentarną to DW631 jako 1x2, ale na skrzyżowaniu z Główną będzie już poszerzenie do umownego 2x2.
Szkoda, że nastał czas epidemii w tym roku, a nie w przyszłym. Nie będziemy mieli danych z GPR, zaburzenia gospodarcze mogą potrwać kilka lat i ruch może być mniejszy niż w 2019r. W każdym razie moim zdaniem DW631 kwalifikuje się do 2x2 na docinku węzeł Zielonka - stara DK8, a być może nawet do DK61. Paradoksalnie jedyny odcinek który ma szanse na 2x2, tj. przejście przez Zielonkę, niedługo otrzyma obwodnicę w postaci S17.

·
Registered
1,492 Posts
Zauważyłem, że po raz kolejny (2,3?) ktoś uderzył w bariery energochłonne na węźle Strażacka. W kierunku Marsa, zjazd na Strażacką. Wygląda jakby ktoś przeleciał z prawo skrętu przez wysepkę, która tam jest. Mam wrażenie, że ludzie rozpędzają się dosyć mocno (sprzyja zjazd z wiaduktów na węźle Czwartaków) a potem gdy jest za późno orientują się, że mocno przesadzili i nie są w stanie wyhamować lub zmieścić się przy danej prędkości w zakręcie. Gdyby nie te bariery czyiś lot byłby "spektakularny" bo tam jest spory nasyp a pod nim jest zbiornik na deszczówkę... bariery są wygięte dosyć "głęboko". Chyba drogówka powinna ustawić się raz na jakiś czas na początku tego prawo skrętu i temperować zapędy. Jako, że jest tam wiadukt i lekki łuk to samochody będą z nich wypadać gdy już w zasadzie będzie za późno by zwolnić. Idealny punkt by drogówka zrobiła statystyki.

·
Registered
2,567 Posts
Ja tyle doczytałem:
Po zapowiedzi budowy nowego peronu PKP przy ul. Chełmżyńskiej w kampanii wyborczej prezydenta Andrzeja Dudy okazało się, że kolejarze odkładają na tej linii likwidację uciążliwych i niebezpiecznych przejazdów przez tory.

·
Registered
18,882 Posts
W przypadku tunelu, który ma połączyć ulice Dworcową i Krasińskiego w Sulejówku, oraz wiaduktu na ul. Chełmżyńskiej udało się nawet złożyć wnioski o pozwolenie na budowę. Mimo to rzecznik resortu infrastruktury podaje mało konkretny termin podpisania umów z wykonawcami - albo w 2021 r., albo dopiero w 2022 r. Dat zakończenia inwestycji nie wymienia już wcale.

·
Registered
48 Posts
Pani Rzecznik, wiem, że to nie leży bezpośrednio w gestii ZMiD, ale czy coś się dzieje w kwestii świateł Żołnierska-Marsa ?
Tam codziennie dochodzi do wypadku, dosłownie kilkanaście minut temu byłem świadkiem jak duża lora z samochodami (swoją drogą to były radiowozy :) ) wjechała na czerwonym i wyhamowała w ostatniej chwili (już na środku skrzyżowania).

·
Registered
3,337 Posts
Pani Rzecznik, wiem, że to nie leży bezpośrednio w gestii ZMiD, ale czy coś się dzieje w kwestii świateł Żołnierska-Marsa ?
Tam codziennie dochodzi do wypadku, dosłownie kilkanaście minut temu byłem świadkiem jak duża lora z samochodami (swoją drogą to były radiowozy :) ) wjechała na czerwonym i wyhamowała w ostatniej chwili (już na środku skrzyżowania).
Biuro Polityki Mobilności poleciło ZDM-owi wprowadzenie korekty projektu organizacji ruchu.

·
Registered
1,492 Posts
Seria wypadków z powodu sygnalizacji. Urzędnicy myślą, co z feralnym skrzyżowaniem na Marsa
Jarosław Osowski
27 maja 2020 | 09:05

"Rzecznik ZDM Mikołaj Pieńkos potwierdza obserwacje naszego czytelnika: - Sygnalizator do jazdy na wprost przez skrzyżowanie jest zasłonięty przez estakadę. To powoduje zamęt i część kierowców mija czerwone światło.

Według Mikołaja Pieńkosa zapadła już decyzja o dwóch zmianach: maszt z sygnalizatorem trzeba przestawić w inne miejsce i zamontować lampy ze strzałką pokazującą wyraźnie kierunek jazdy na wprost. Na co więc czekają urzędnicy? Głowią się, jak to zrobić, bo pole manewru z nową lokalizacją masztu między jezdniami jest ograniczone."

9481 - 9500 of 9529 Posts