SkyscraperCity banner

441 - 460 of 795 Posts

·
Registered
Joined
·
173 Posts
Mogliby przyśpieszyć na wiadukcie na przedłużeniu Pułaskiego. Ułatwiłoby to znaczenie poranne przejazdy przez Kleosin. W tej chwili standardem jest 15 min stania w korku przed 8.00, a jak zamkną przejazdy na Klepackiej (warunkiem było otwarcie wiaduktu na Popiełuszki) to pewnie się jeszcze wydłuży o kilka minut.
 

·
Mały dyskutant
mały DYSKUTANT
Joined
·
1,443 Posts
Kolejne przesunięcie terminu oddania do użytku Trasy Niepodległości w Białymstoku
autor: Wojciech Szubzda

24.09.2018, 15:35, akt. 15:58
Trasa Niepodległości miała być gotowa już w sierpniu, później termin oddania do użytku przesunięto na koniec listopada.


Teraz urzędnicy jeszcze raz ustalają z wykonawcą nowy termin zakończenia budowy ulicy w zachodniej części Białegostoku.

Przedłużająca się budowa to kłopoty dla mieszkańców m.in. osiedla Nowe Miasto. Narzekają na kurz, hałas i ograniczenia w poruszaniu się samochodami po osiedlowych ulicach.

Agnieszka Błachowska z Urzędu Miejskiego w Białymstoku wyjaśnia, że przedłużające się prace to wina obfitych odpadów w zeszłym roku. Z tego powodu wykonawca zwrócił się z prośbą o zmianę daty oddania inwestycji do użytku.

Trasa Niepodległości w Białymstoku to jedna z największych drogowych inwestycji w mieście w ostatnich latach. Pozwoli przejechać przez miasto z ominięciem centrum od zachodniej strony w kierunku północnym. Powstanie m.in. kilkanaście dwupoziomowych skrzyżowań i tunel pod torami kolejowymi, który ma odciążyć obecny - im. gen. Fieldorfa "Nila".

Urzędnicy zapewniają, że pierwszymi fragmentami Trasy Niepodległości mamy jeździć jeszcze w tym roku. Z kolei w połowie przyszłego ma być gotowy inny odcinek tej trasy. Chodzi skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z Narodowych Sił Zbrojnych.
http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/160063
Plus w środku reportaż audio.

Tyle w temacie.
 

·
Only New Investments
Joined
·
1,900 Posts
Trasa Niepodległości 2018. Kolejny fragment otwarty. Od środy przejezdne skrzyżowanie z ul. Octową

W środę o godz. 10 zostanie otwarty dla ruchu wiadukt na skrzyżowaniu ulic Octowej i Transportowej z budowaną trasą niepodległości. To kolejny fragment tej trasy, z którego mogą już korzystać kierowcy.
Według wstępnych zapowiedzi trasa miała być gotowa 31 sierpnia. Później termin ten został przesunięty na 30 listopada.

Dobra wiadomość jest taka, że drogowcy nie czekają do grudnia i kawałek po kawałku udostępniają trasę niepodległości kierowcom.

– Na wiadukcie ruch będzie odbywać się wyłącznie z ulicy Octowej do ulicy Transportowej – mówi Agnieszka Błachowska z białostockiego magistratu.
Przypomina, że takich fragmentów jest więcej. Mają już pozwolenie na użytkowanie choć z ograniczonym ruchem. Ciągle trwają bowiem prace budowlane.

– Można już częściowo użytkować tunel na skrzyżowaniu al. Niepodległości z ul. Popiełuszki. Na pododbnych zasadach udostępniony został tunelna skrzyżowaniu al. Niepodległości z ul. Hetmańską i Klepacką. Oprócz tego jest też pozwolenie na użytkowanie kładki pieszo-rowerowej na skrzyżowaniu al. Niepodległości z ul. Wrocławską i na skrzyżowaniu al. Niepodległości z ul. Armii Krajowej – wymienia Agnieszka Błachowska.

Kierowcy mogą też jeździć wiaduktem na ul. Wrocławskiej nad budowaną trasą niepodległości. Przejezdny będzie odcinek Wrocławskiej od ul. Zielonogórskiej do św. A. Boboli.

W październiku udostępniane będą kolejne elementy – dodaje przedstawicielka magistratu.

Pozostaje pytanie, czy 30 listopada to nadal aktualny termin zakończenia prac, czy roboty nie przeciągną się do końca roku? Takie obawy mają mieszkańcy Zielonych Wzgórz, czy Starosielc.– Miejscami trasa niepodległości to ciągle tylko głęboki dół. To niemożliwe, żeby skończyli w ciągu dwóch miesięcy – mówi mieszkaniec ul. Armii Krajowej.

– Jeszcze w tym roku trasa niepodległości będzie przejezdna – podkreśla Agnieszka Błachowska

W przyszłym roku ma być gotowe skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. Narodowych Sił Zbrojnych. To początek trasy niepodległości. Ta będzie biec przez osiedla Leśna Dolina, Zielone Wzgórza, Starosielce i Nowe Miasto aż do ul. Wiadukt.
https://poranny.pl/trasa-niepodleglosci-2018-kolejny-fragment-otwarty-od-srody-przejezdne-skrzyzowanie-z-ul-octowa-zdjecia/ga/13521402/zd/31344476
 

·
Only New Investments
Joined
·
1,900 Posts
Na razie bez większych utrudnień na wyjeździe z Białegostoku w kierunku Warszawy


​Wbrew wcześniejszym zapowiedziom urzędników nie będzie na razie utrudnień na drodze wylotowej z Białegostoku w kierunku Warszawy. Chodzi o skrzyżowanie al. Jana Pawła II i Narodowych Sił Zbrojnych.

W piątek (6.10) miejscy urzędnicy wysłali informację, że od wtorku (9.10) jest planowane wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu w rejonie skrzyżowania ul. Narodowych Sił Zbrojnych i Al. Jana Pawła II.

Prace miały spowodować całkowite zamknięcie jednej jezdni Al. Jana Pawła II. Pojazdy poruszające się w kierunku Warszawy miały być skierowane na jezdnię przeciwległą, po której ruch będzie odbywał się w obu kierunkach.

Okazało się, że nowe prace nie będą jednak znacząco wpływać na ruch pojazdów w tym miejscu. Jak we wtorek poinformowali urzędnicy - możliwe są jedynie krótkotrwałe utrudnienia związane z prowadzeniem robót w sąsiedztwie jezdni.Zmiana organizacji ruchu w przyszłościZ powodu późniejszych prac przy przebudowie skrzyżowania Al. Jana Pawła II i Narodowych Sił Zbrojnych zmieni się organizacja ruchu.

Zamknięta będzie jedna jezdnia al. Jana Pawła II od - ul. Bacieczki do przejazdu kolejowego. Pojazdy poruszające się w kierunku Warszawy zostaną skierowane na jezdnię przeciwległą, po której ruch będzie odbywał się w obu kierunkach.

Dodatkowo - kierowcy którzy wjeżdżają do miasta nie będą mogli skręcać w lewo z Alei w ul. Narodowych Sił Zbrojnych. A z tej ulicy będzie można tylko skręcić w prawo w Al. Jana Pawła II - w kierunku ulicy Elewatorskiej. Na przebudowywanym skrzyżowaniu wyłączona będzie sygnalizacja świetlna.

Główne prace mają się zacząć w pierwszej dekadzie listopada.


Kierowcy będą musieli korzystać z objazdówCi, którzy jadą od Warszawy w kierunku ul. Narodowych Sił Zbrojnych już w Porosłach będą musieli skręcić w Trasę Generalską i stamtąd zjechać w Narodowych Sił Zbrojnych. Z kolei kierowcy, którzy z tej ostatniej ulicy chcą jechać do centrum mogą korzystać z ul. Komisji Edukacji Narodowej.

Przebudowa skrzyżowania ma zakończyć się w lipcu 2019 roku. Będzie to początkowy fragment budowanej Trasy Niepodległości.

http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/160589


Trasa niepodległości. Termin zakończenia prac został przesunięty aż do połowy grudnia

Najpierw miał być koniec sierpnia, potem 30 listopada, teraz połowa grudnia. To ma być ostateczna data zakończenia budowy trasy niepodległości. Aneks z wykonawcą został podpisany. Czy inwestycja będzie gotowa na czas?

W budownictwie zdarzają się czasem rzeczy niemożliwe. Jest szansa, że budowa zakończy się w połowie grudnia pod kilkoma warunkami. Będzie sprzyjająca pogoda i wielka mobilizacja sprzętu oraz siły roboczej. Na razie najgorsza sytuacja jest na Zielonych Wzgórzach – uważa budowlaniec, który mieszka niedaleko budowanej trasy niepodległości. Budowa zachodniej obwodnicy miasta, czyli al.Niepodległości i al. Paderewskiego, według pierwszych planów miała zakończyć się 31 sierpnia. Potem miasto publicznie mówiło o 30 listopada. Ostatecznie w aneksie z wykonawcą pojawiła się inna data zakończenia robót – połowa grudnia. Przy czym najpierw ma być gotowa al. Paderewskiego, a kilka dni później al. Niepodległości. – Kiedy mówiliśmy o 30 listopada, był jeszcze uzgadniany konkretny termin – tłumaczy Anna Kowalska z białostockiego magistratu. Czy połowa grudnia to realny termin? – Taka data została wyznaczona i obowiązuje. Nie wpłynęły żadne wnioski od wykonawcy o jej przesunięcie – odpowiada Anna Kowalska. Mniejszymi optymistami są okoliczni mieszkańcy. Według nich budowa trasy niepodległości zakończy się najwcześniej na początku przyszłego roku. – Albo możliwy jest taki scenariusz, że otworzą ją częściowo, a roboty wykończeniowe będą trwały nadal – mówi nam jeden z mieszkańców Zielonych Wzgórz. Tym bardziej, że są fragmenty trasy niepodległości, gdzie nadal widać tylko piach. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia, które wysłał nam jeden z Czytelników. Są też jednak odcinki, po których odbywa się ruch. Przejezdny jest już wiadukt na skrzyżowaniu ulic Octowej i Transportowej z budowaną trasą. Można już częściowo użytkować tunel na skrzyżowaniu al. Niepodległości z ul. Popiełuszki. Na podobnych zasadach udostępniony został tunel na skrzyżowaniu al. Niepodległości z ul. Hetmańską i Klepacką. Oprócz tego jest też pozwolenie na użytkowanie kładki pieszo-rowerowej na skrzyżowaniu al. Niepodległości z ul. Wrocławską i na skrzyżowaniu al. Niepodległości z ul. Armii Krajowej.

https://poranny.pl/trasa-niepodleglosci-termin-zakonczenia-prac-zostal-przesuniety-az-do-polowy-grudnia/ar/13560341
 

·
Registered
Joined
·
913 Posts
Wyglᶏda to super z lotu ptaka (powietrza). Dziᶒki za podzielenie siᶒ zdjᶒciami.
 

·
...
Joined
·
7,055 Posts
Tak nagłe przesunięcie w czasie tej zwężki na al. Jana Pawła II, w zasadzie od razu po pojawieniu się pierwszej informacji, jest aż tak absolutnie niezwiązane ze zbliżającymi się wyborami, że aż wstyd byłoby snuć przypuszczenia, że ten związek mógłby istnieć. Po prostu w inwestycji za kilkadziesiąt baniek planowanie na więcej niż dzień do przodu nie istnieje i tej wersji się trzymajmy.
 

·
udet1123
Joined
·
192 Posts
Tak nagłe przesunięcie w czasie tej zwężki na al. Jana Pawła II, w zasadzie od razu po pojawieniu się pierwszej informacji, jest aż tak absolutnie niezwiązane ze zbliżającymi się wyborami, że aż wstyd byłoby snuć przypuszczenia, że ten związek mógłby istnieć. Po prostu w inwestycji za kilkadziesiąt baniek planowanie na więcej niż dzień do przodu nie istnieje i tej wersji się trzymajmy.

Oczywiście, że nie ma ;-) Zamknął w listopadzie i całą zimę będa intensywnie kładli asfalt i układali chodniki.:bash:Czy do przetargu nie był załącznikiem plan 'czasowej organizacji ruchu" z poszczególnymi etapami przebudowy?
 

·
Registered
Joined
·
17 Posts
Teraz wychodzi, jak dyrektorzy BX są słabi w organizacji robót, kiedy ma się budżet na granicy rentowności i muszą robić własnymi siłami... sławny pan dyrektor m. z tego kontraktu chciał pokazać Polsce "B" jakim jest "fafarafa" genialnym strategiem i organizatorem, że wymusi pracę na podwykonawcach za śmieszne pieniądze i się przejechał... a teraz będzie się kajać, bo termin koniec grudnia 2018 jest nie do osiągnięcia :) - BRAWO ON!
 

·
udet1123
Joined
·
192 Posts
Teraz wychodzi, jak dyrektorzy BX są słabi w organizacji robót, kiedy ma się budżet na granicy rentowności i muszą robić własnymi siłami... sławny pan dyrektor majdyś z tego kontraktu chciał pokazać Polsce "B" jakim jest "fafarafa" genialnym strategiem i organizatorem, że wymusi pracę na podwykonawcach za śmieszne pieniądze i się przejechał... a teraz będzie się kajać, bo termin koniec grudnia 2018 jest nie do osiągnięcia :) - BRAWO ON!

NA Ciołkowskiego układając asfaltową nawierzchnie ścieżki rowerowej zniszczono na sporym odcinku krawężniki i kostkę brukową. Wygląda jakby operator źle (za szeroko) ustawił maszynę.


Obecnie intensywnie (nawet w niedziele) malowane jest oznakowanie poziome. Prac wykończeniowych (chodniki, trawniki, znaki) zostało na ok. 2 tygodnie.
 

·
Registered
Joined
·
173 Posts
BX ma zasadę, że kilkanaście procent zysku z kontraktu idzie dla pracowników BX pracującym na danym kontrakcie. Dlatego też, tak cisną z cenami dla podwykonawców - w tym przypadku nic raczej nie skapnie (poza zasadniczą miesięczną pensją). Chyba,że opłaca im się zapłacić kary i robić własnymi siłami, aby było czym jeszcze się podzielić na koniec kontraktu.
 

·
Registered
Joined
·
398 Posts
Demontują tymczasowe pomosty/kładki na przedłużeniu Pułaskiego w stronę przejazdu kolejowego. Nadal obowiązuje ruch wahadłowy, puszczony prawą stroną nowego ronda (patrząc od strony torów).

 

·
udet1123
Joined
·
192 Posts
Raczej nie zapłacić kary. Nie kojarze żeby jakikolwiek wykonawca drogowy ją w Bia zapłacił. Termin oddania trasy pewnie znowu Miasto aneksuje.
 

·
Registered
Joined
·
159 Posts
Na trasie mialy byc pelne tunele na skrzyzowaniach. Podobna sytuacja w tunelu pod torami kolejowymi. Dlaczego tak nie jest? Czy budimex mogl tak zmienic projekt?
 
441 - 460 of 795 Posts
Top