SkyscraperCity banner

1 - 20 of 4683 Posts

·
Registered
Joined
·
320 Posts
Rozbudowa drogi wojewódzkiej Nr 747

Rozbudowa drogi wojewódzkiej Nr 747 Iłża -Lipsko - Solec n. Wisłą - Opole Lubelskie - Bełżyce - Konopnica oraz budowa mostu na Wiśle w m. Kamień wraz z budową dróg dojazdowych.

Brak mostu na rz. Wiśle powoduje, że droga wojewódzka Nr 747, o łącznej długości 96,587 km nie posiada ciągłości.

Po stronie województwa lubelskiego przebiega odcinek o dł. 55,815 km, a po stronie województwa mazowieckiego o dł. 40,772 km..
Budowa mostu na Wiśle ułatwi dostęp do głównych międzynarodowych korytarzy transportowych Transeuropejskiej Sieci Transportowej TEN-T (korytarza I i VI oraz korytarzy uzupełniających w ciągu drogi krajowej Nr 12 i Nr 17).
Ponadto droga wojewódzka Nr 747 jest ściśle powiązana z siecią dróg wojewódzkich ( m.in.: Nr 824, Nr 825, Nr 827, Nr 833, Nr 834) i krajowych (Nr 9, Nr 12, Nr 17, Nr 19, Nr 79, Nr 82, E 371) przebiegających przez obszar województwa lubelskiego i mazowieckiego. Poprzez drogę krajową Nr 82 połączy się z planowanym przejściem granicznym we Włodawie i usprawni połączenie z przejściami granicznymi w Sławatyczach i Dorohusku. Poprawi się również dostęp do terenów inwestycyjnych oraz licznych atrakcji turystycznych regionu. Powstaną szybsze i bezpieczniejsze powiązania komunikacyjne pomiędzy ośrodkami centralnymi (zwłaszcza Lublinem) a pozostałymi obszarami Polski Wschodniej.
Rozbudowa drogi wojewódzkiej Nr 747 Iłża - Lipsko - Solec n. Wisłą - Opole Lubelskie - Bełżyce - Konopnica oraz budowa mostu na Wiśle w m. Kamień wraz z budową dróg dojazdowych realizowana będzie w latach 2007- 2014 w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej.
Planowana inwestycja obejmuje rozbudowę drogi na odcinkach o łącznej długości 24,622 km, budowę nowych odcinków drogi o łącznej długości 14,100 km, budowę trzech obwodnic o łącznej długości ok. 13,200 km oraz budowę mostu wysokowodnego o dł. ok. 1 km. Ocena stanu nawierzchni przeprowadzona w 2006 r. wskazała na konieczność natychmiastowego remontu, wzmocnienia i wyrównania odcinka drogi wojewódzkiej Nr 747 na dł. 49,2 km. W wyniku realizacji inwestycji planuje się dostosować parametry drogi wojewódzkiej Nr 747 do parametrów drogi klasy GP oraz uzyskać nośność -115 kN/oś.
Całkowity planowany koszt prac przygotowawczych tj.: opracowania dokumentacyjne, wykup gruntu itp. wraz z realizacją robót dla omawianej inwestycji wynosi ok. 393,63 mln zł.
W ramach rozbudowy drogi wojewódzkiej Nr 747 (od km 58+420 do km 91+461) planuje się wybudować trzy obwodnice: Opola Lubelskiego, Chodla i Bełżyc, przełożenie drogi na odcinku od km 41+372 od obwodnicy m. Opole Lubelskie oraz dojazd do węzła „Konopnica” obwodnicy Lublina w ciągu drogi ekspresowej S19. Obecnie ruch tranzytowy przebiega przez centra miast, gdzie natężenie, emisja spalin i poziom hałasu stwarzają zagrożenie dla życia i zdrowia mieszkańców, a nałożenie się ruchu tranzytowego i miejskiego prowadzi do poważnego zatłoczenia ulic. Niezależnie na terenach zabudowanych planuje się rozdzielić ruch pieszy od kołowego poprzez budowę chodników.

Strzałka koloru zielonego wskazuje na istniejący fragment drogi wojewódzkiej 747
zaś strzałka czerwona na projektowany fragment drogi wojewódzkiej 747 do Węzła "Konopnica"


Najciekawsze rzeczy z projektów wykonawczych na poszczególne odcinki (kamyktk):

obwodnica opola
baba-chodel
obwodnica chodla
chodel-bełżyce
obwodnica bełżyc
bełżyce-radawiec
 

·
Moderator
Joined
·
13,617 Posts
Ten most jest koniecznością, raz wybrałem się na przeprawę promową, by dowiedzieć się że urwał się wał i nie wiadomo kiedy prom zacznie kursować. I już pomijam, że przy skręcie w Kamieniu wypadało dać informację że prom nie rabotajet - najgorsze że ten kilkukilometrowy dojazd grozi rozwaleniem zawieszenia w samochodzie.
 

·
Registered
Joined
·
307 Posts
Rozbudowa drogi wojewódzkiej Nr 747

Rozbudowa drogi wojewódzkiej Nr 747 Iłża -Lipsko - Solec n. Wisłą - Opole Lubelskie - Bełżyce - Konopnica oraz budowa mostu na Wiśle w m. Kamień wraz z budową dróg dojazdowych.

Rozbudowa drogi wojewódzkiej Nr 747 Iłża - Lipsko - Solec n. Wisłą - Opole Lubelskie - Bełżyce - Konopnica oraz budowa mostu na Wiśle w m. Kamień wraz z budową dróg dojazdowych realizowana będzie w latach 2007- 2014 w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej.
Czy w tym temacie coś się dzieje konkretnego poza planowaniem i newsa prasowymi? Już jest rok 2008 a drogi S19 nawet nie widać z ziemi a co dopiero mówić o DW 747.:eek:hno:
 

·
Registered
Joined
·
320 Posts
Discussion Starter #4
A tu Cię zaskoczę : pierwsze prace ziemne rozpoczną sie jeszcze w tym roku na trasie Konopnica-Radawiec:) A ten rok 2007-chodzilo im pewnie że rozpoczną się prace projektowe
 

·
senior assistant designer
Joined
·
1,425 Posts
O ile w dobre intencje lubelskiego ZDW wierzę, o tyle MZDW na mazowieckim odcinku tej drogi nic nie planuje. Ztcw MZDW nie ma na to kasy i będzie oczekiwać, że ZDW wybuduje most na swój koszt.
 

·
Registered
Joined
·
320 Posts
Discussion Starter #6
Ze strony Motogazeta:
DW 747 do remontu
29 lutego bieżącego roku odbyła się konferencja samorządowa w Lipsku. Na spotkaniu poruszono m.in. temat modernizacji mazowieckiego odcinka drogi wojewódzkiej nr 747 oraz planowanej przeprawy przez Wisłę, która znajdzie się w ciągu tej drogi.

W konferencji zorganizowanej w Lipsku wzięli udział m.in. Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Piotr Szprendałowicz, dyrektor warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Wojciech Dąbrowski i naczelnik wydziału inwestycji Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Marian Gołoś.
Rozmawiano przede wszystkim o potrzebie modernizacji drogi wojewódzkiej nr 747. Mazowiecki odcinek drogi liczy ponad 40 km. Trasa z Iłży do Lipska miałaby zostać przebudowana, a odcinek od Lipska do planowanej przeprawy mostowej przez Wisłę w Kolonii Nadwiślańskiej, przebiegałby po nowym śladzie. Inwestycje związane z tą drogą są jednymi z priorytetowych działań, zarówno dla mieszkańców powiatu lipskiego, jak i dla samorządu województwa mazowieckiego. Droga wojewódzka nr 747 jest ściśle powiązana z istniejącą siecią drogową (m.in. z drogami krajowymi nr 9 i 79 oraz drogą wojewódzką nr 754), a budowa mostu na Wiśle ułatwi dostęp do głównych międzynarodowych korytarzy transportowych Transeuropejskiej Sieci Transportowej TEN-T.

Wśród koncepcji dotyczących tej drogi, pojawiły się także propozycje połączenia obwodnicy Lipska w ciągu drogi krajowej nr 79 z drogą wojewódzką nr 747 w celu dogodnego dojazdu do przeprawy mostowej w Kolonii Nadwiślańskiej oraz zmiana kategorii drogi z wojewódzkiej na krajową.
 

·
Registered
Joined
·
320 Posts
Discussion Starter #8
słyszałem że jezeli wszystko dobrze pójdzie pierwsze prace nad obwodnicą Bełżyc rozpoczną sie za dwa lata.jak myslicie realny to jest termin???
 

·
Registered
Joined
·
56 Posts
Myślę, że 2 lata to rozsądny i możliwy termin na realizację wokół Bełżyc. Nie wiem jak wyglądają tam kwestie prawne, natomiast obwodnica Bełżyc technicznie wygląda na najłatwiejszy element (płaski teren, same pola) do realizacji w projekcie całej DW 747.

Skądinąd wiem też, że ruszyły jakieś wstępne negocjacje społeczne dot. przebiegu obwodnicy Opola Lub. Mieszkańcy chyba Skokowa
i Baby mieli zorganizowane jakieś spotkania. Ludzie mówią też, że bujdą była informacja, że nowy ślad DW747 ominie Komaszyce, ale trudno co do tego prognozować. Pięknie byłoby gdyby tak się stało. Teren jest wprawdzie nieco trudny (drobne ale liczne pofałdowania terenu) ale miejsce by puścić nowy ślad jest.

Ludzie "na mieście" mówią też, że obwodnica Opola ma mieć asfaltowe pobocze, ile w tym prawdy nie wiem. Trzeba będzie sięgnąć do SIWZ.
 

·
Registered
Joined
·
320 Posts
Discussion Starter #10
na tej drugiej mapce w pierwszym poście widać dokładnie że DW747 za Opolem ma pójść nowym śladem :D
 

·
Registered
Joined
·
320 Posts
Discussion Starter #12
czytałem w tamtym roku w jakieś gazecie ...
 

·
Registered
Joined
·
320 Posts
Discussion Starter #14
hm ale po przebudowie ta droga bedzie miala status GP i bedzie krajowa.a w dodatku ten most na Wiśle(powinien zrobić sensacje tak jak most w Puławach:p)
 

·
Registered
Joined
·
56 Posts
coś się ruszyło z nadejściem wiosny...

ZDW w Lublinie ogłasza przetarg na opracowanie dokumentacji geodezyjno-prawnej niezbędnej do wniosku o wydanie decyzji o ustaleniu lokalizacji drogi tj. rozbudowy drogi wojewódzkiej Nr 747 Iłża - Lipsko - Solec n/Wisłą - Opole Lubelskie - Bełżyce - Konopnica na odcinku od km 68+141,73 do km 76+720 o dł. 8,57827 km.

Ogłoszenie o przetargu tu

SIWZ_dokum.projektowa tu

btw - o który odcinek chodzi? czy o ten od końca obwodnicy Chodla do początku obwodnicy Bełżyc?
 

·
S919 (Opava) - Gliwice
Joined
·
2,705 Posts
hm ale po przebudowie ta droga bedzie miala status GP i bedzie krajowa.a w dodatku ten most na Wiśle(powinien zrobić sensacje tak jak most w Puławach:p)
Przeważnie zmienia się z wojewódzkich na krajowe, żeby wybudować jakiś most, a tu odwrotnie, najpierw województwo płaci za most, żeby później przemianować drogę na krajową :nuts:
 

·
Registered
Joined
·
320 Posts
Discussion Starter #18
czyli co oznacza ta informacja??? ze beda teraz wykonywac prace projektowe???
 

·
homo faber
Joined
·
254 Posts
Oznacza to najwyraźniej,że prace wkraczają w etap projektowy....a najlepiej niech się jakiś drogowiec wypowie.
Oznacza to, iż firma ta- wyłoniona w przetargu będzie gromadzić dokumentację, badać teren pod względem geologiczno-prawnym -generalnie przygotowywać papiery, by wojewoda mógl wydać decyzję o lokalizacji inwestycji.
 
1 - 20 of 4683 Posts
Top