SkyscraperCity banner

4661 - 4680 of 4683 Posts

·
Kierowca zawodowy
222 Posts
filosss :"Organizacja ruchu na oddanym odcinku "świetna"... Zero informacji, że DW747 ma swoją dalszą ciągłość w starym przebiegu na odcinku od Lipska do Iłży (tablice ze wskazaniem odległości do Lipska i Warszawy...). Zero informacji o wspólnym przebiegu z DK79"

Dwa i pół miesiąca, a informacja aktualna:
w Lipsku DW747 kieruje na starą drogę na Solec
w Opolu DW747 kieruje na starą drogę na Kamień

o nowym przebiegu i moście z drogowskazów się nie dowiesz
Spoko. Jadąc od strony Iłży według znaków minąłem oba ronda. Zawróciłem do ostatniego i wpakowałem się w jakieś ulice przemysłowe, potem dopiero wyjechałem na właściwą drogą i po kilkuset (?) metrach trafiłem już na lewoskręt na obwodnicę. Proste! Czego Kolega nie rozumie? :lol:

·
Moderator
69,803 Posts
^^Tutaj jest inna kwestia. Czy najpierw będą remontować przebieg, który nie będzie zmieniany, czy najpierw budować nowe obejścia :hm:

·
Moderator
69,803 Posts
^^Część odcinków ma się pokrywać z dotychczasowym przebiegiem. Przynajmniej tak przypominam sobie jakieś mapki z przed kilku lat.

·
Registered
96 Posts
^^Część odcinków ma się pokrywać z dotychczasowym przebiegiem. Przynajmniej tak przypominam sobie jakieś mapki z przed kilku lat.

Tylko fragment ma iść po starym śladzie, reszta po nowym podobnie jak to było na odcinku Solec - Lipsko tylko teren prostszy, więc prace pewnie przebiegały by szybciej.
Od zawsze była wersja, że budowa odcinka Lipsko-Iłża ruszy bezpośrednio po oddaniu odcinka do Solca, ale samo oddanie odcinka trwało blisko rok, co już odłożyło w czasie jakiekolwiek decyzje no i "bezpośrednio po" w języku urzędniczym to może być i z 3 lata plus z 2 lata na budowę plus rok na decyzję o oddaniu....
Na tą chwilę, nie było jeszcze żadnego wykupu gruntów nawet.
Może być tak, że obwodnica Lipska w ciągu DK79 będzie pierwsza..

·
Moderator
69,803 Posts
^^Najpierw niech zaktualizują oznakowanie w Lipsku. Dla mnie kpiną jest nieaktualne i mylące oznakowanie jadąc 747 od Iłży w kierunku ronda z 79.... Nie wspominając już o podwójnym oznakowaniu 747 w Opolu Lubelskim.

·
Registered
56 Posts
Jechałem ostatnio rowerem w tej okolicy i musze przyznać że absolutnie żalem jest fakt iż nie ma ciagłości chodnika/serwisówki. Z obu stron serwisówka urywa się przed wiaduktem na wąwozem i nie ma opcji żeby bezpiecznie przejść/przejechać bo nie ma nawet pobocza

·
Registered
96 Posts
^^To są ostatnie metry przed skrzyżowaniem z DK79 dla nowej obwodnicy ?
W sumie sam nie wiem. Według kilometrażu dla starego przebiegu DW747 była by to ulica spacerowa wyjazd w kierunku Solca, ale tam nie ma miejsca ani potrzeby na nowy pas.

A jeśli jest mowa o nowym przebiegu to byłby odcinek ok 600m od skrzyżowania z DK79 w kierunku również wschodnim, ale tutaj nie mam pewności.

Jechałem ostatnio rowerem w tej okolicy i musze przyznać że absolutnie żalem jest fakt iż nie ma ciagłości chodnika/serwisówki. Z obu stron serwisówka urywa się przed wiaduktem na wąwozem i nie ma opcji żeby bezpiecznie przejść/przejechać bo nie ma nawet pobocza
Mam takie same spostrzeżenia. Zauważyłem to jeszcze na etapie budowy. Jest to bardzo fajny odcinek do przejazdu rowerem w kierunku Wisły. Szkoda.
Poza tym sporo odcinków dróg serwisowych ma zamknięte szlabany bo teren prawdopodobnie należy do pobliskiego nadleśnictwa. O ile rowerem można je ominąć to pojazdy rolnicze chcąc dojechać do Lipska i tak muszą jechać po głównej drodze.

·
Moderator
69,803 Posts
^^Myślę o nowym przebiegu DW747. Jadąc tam zauważyłem jakby tereny wokół były przygotowane pod zabudowę (jakaś strefa ekonomiczna?).

·
ukryta opcja hipsterska
1,961 Posts
^^To są ostatnie metry przed skrzyżowaniem z DK79 dla nowej obwodnicy ?

Wygląda na dojazd do ul. Przemysłowej/Armii Krajowej (okolice Kingspan): https://goo.gl/maps/BJ3t4diMNhL6L5hW6

EDIT:
Gdzie tam!
"od km 30+046 do km 30+667 w zakresie budowy dodatkowej jezdni (strona prawa)"
Strona prawa to strona południowa :)

4661 - 4680 of 4683 Posts