SkyscraperCity banner
1 - 20 of 129 Posts

·
¡La Ley y la Justicia!
Fiat 126p
4,765 Posts
Przebudowa drogi DW765 na odcinku Staszów-Osiek, link do strony projektu : http://www.dw765staszowosiek.pl/index.html

Witam. Jako że DW765 nie posiadała wcześniej swojego wątku na Forum Polskich Wieżowców, a jest dość znaczącą drogą, postanowiłem takowy założyć. Głównym stymulatorem był fakt posiadania przeze mnie sporej ilości zdjęć z podróży nią.

Co nieco o samej trasie - może zabrzmi to dość absurdalnie, ale mam nadzieję, że... szybko przestanie istnieć. Jak miano by tego dokonać? Ano - przemianowując ją na DK78. Wierzę, że poprawie uległby wówczas nędzny na większości odcinków tej trasy stan nawierzchni, a może także i standard.

Tymczasem część pierwsza fotorelacji. Zdjęcia wykonywałem podczas przejazdu w piątek 3.07, a część z nich także w drodze powrotnej, we wtorek 7.07.

Jeszcze na krajowej 78 - rondo, na którym spotykają się DK78 oraz 73 i DW765. My jedziemy oczywiście prosto, na Osiek.

Chmielnicki rynek we wtorek. Trasa, na szczęście, nie przebiega przez jego środek, a bokiem placu. Póki co jedziemy po równej, odnowionej nawierzchni.

Jeszcze na terenie Chmielnika nawierzchnia ulega znacznemu pogorszeniu.

Tablica odległościowa na wyjeździe z Chmielnika - czyli do końca części pierwszej jeszcze 18 km, a trasa kończy swój bieg za 53.

Nawierzchnia - jak widać. Nie wiem, czy szerokość pasów ruchu odpowiada parametrom drogi klasy G.

Jedziemy dalej w kiepskich warunkach pogodowych.

W prawo DW756 na Stopnicę, my prosto, a ta droga ukierunkowana na Starachowice wraz z wojewódzką 765 idzie przez kawałek wspólnym śladem.

Słonko przedarło się na moment przez warstwę chmur i pięknie(a zarazem oślepiająco) oświetliło mokrą jezdnię. :)

Jedziemy dalej.

Dojeżdżamy do Szydłowa, gdzie we wtorek postanowiłem sfotografować bajecznie prezentujące się mury starego miasta. Taki mały OT. :)

Koniec części pierwszej.

·
¡La Ley y la Justicia!
Fiat 126p
4,765 Posts
Discussion Starter · #2 · (Edited)
DW765 - fotorelacja - cz.2

Wjeżdżamy do Kurozwęk. Kilka metrów wcześniej stał znak informujący o tym, że gdyby ściąć ten zakręt, za 200 metrów ujrzy się pałac.

W Kurozwękach akcja polegająca na psuciu nawierzchni zwykle nazywana modernizacją sieci wod-kan.

Wyjeżdżamy z Kurozwęk.

Jesteśmy w Staszowie. Skrzyżowanie z DW757.

Staszów.

W lewo DW764 do Połańca. Przez kawałek te dwie drogi idą wspólnym śladem, aż do skrzyżowania na skraju miasta.

A oto i owa krzyżówka, jak widać - niedawno wyremontowana, stanowiąca jednocześnie dosłownie parę metrów ulgi od zniszczonego dywanika.

Dalej zakręty pośród lasu aż pod sam Osiek. Oto jeden z nich, chyba najbardziej fotogeniczny.

Koniec lasu zwiastujący jednocześnie początek miasteczka.

Wjechaliśmy do Osieka. Niczym w Chmielniku, na krańcu trasy - nowa nawierzchnia.

No i skrzyżowanie z DK79. Prosto na Kraków, my - w lewo, na Łoniów, a sama ta droga w dalszej perspektywie prowadzi do Warszawy. Dalej będzie już tylko lepiej.

Przepraszam za zwłokę z częścią drugą, ale problem z internetem zmusił mnie do przechowania na dysku posta ze wszystkimi linkami i przeniesienia go, a potem wklejenia na innym komputerze.

·
®afał
2,316 Posts
Staszów.

W lewo DW764 do Połańca. Od tego skrzyżowania druga część tej trasy ukierunkowana na Kielce biegnie razem z DW765 aż do krzyżówki na następnej fotce.

A oto i owa krzyżówka, jak widać - niedawno wyremontowana, stanowiąca jednocześnie dosłownie parę metrów ulgi od zniszczonego dywanika.
^^Może to będzie dla Ciebie niespodzianką, ale to skrzyżowanie wcale nie było remontowane, nawierzchnia na nim była kładziona w tym samym czasie co na obwodnicy południowej Staszowa (odcinek od skrzyżowania z DW 764 do skrzyżowania z ul. 11- Listopada przedstawioną na ostatnim zdjęciu). Poza tym odcinek Staszów- Chmielnik ma być przebudowany w ciągu najbliższych dwóch lat, więc już nie będzie straszył kierowców (powstanie m.in. 4-kilometrowa obwodnica Kurozwęk).TUTAJ masz info.

·
¡La Ley y la Justicia!
Fiat 126p
4,765 Posts
Discussion Starter · #5 ·
Jak ostatnio tamtędy jechałem, to było niemal tak samo jak na fotkach - kawałek w Osieku równy, bo wyremontowany, a reszta dziurawa i wąska. Jadąc tak krótko można jeszcze przeżyć.

·
inżynier macgyver
85 Posts
Przepraszam że odkopie temat, ale mam pytanie czy droga na odcinku Chmielnik - Szydłów jest w ogóle przejezdna, czy remont jest na tyle zaawansowany że nie da się przejechać. Jeżdżę tą drogą co tydzień do pracy i jak widzę, przez rok jeszcze będę musiał jeździć przez Rudki.
Może ktoś ma jakieś zdjęcia z przebiegu budowy?

Edit1. Znalazłem w tym wątku foty z budowy. W niedziele spróbuje przejechać, może dam rade.

·
¡La Ley y la Justicia!
Fiat 126p
4,765 Posts
Discussion Starter · #8 ·
^^ Tata mówił mi, że na początku przebudowywanego odcinka od strony Szydłowa stoi zakaz ruchu z adnotacją, że nie dotyczy mieszkańców - a jechał tam nie dalej jak tydzień temu.

Szkoda, że autor zdjęć nie wrzucił ich tutaj - wątek by ożył i wzbogacił się o niezłą partię dokumentacji...

·
Registered
2,968 Posts
stoi zakaz ruchu z adnotacją, że nie dotyczy mieszkańców - a jechał tam nie dalej jak tydzień temu.
Stoi zakaz, którego nikt nie przestrzega:cheers: - jedynie TIRY jadą obok, osobówki?- starym śladem. Dzisiaj zaczynają kłaść nowy dywanik asfaltowy na obwodnicy Staszowa:banana:. A tak wogóle zapraszam na wątek staszowski na SSC.Tam również rozmawiamy o tej przebudowie.

·
deleted account
1,307 Posts
Fotorelacja z przebudowy drogi na odcinku Grabki Duże - Staszów

Moje poprzednie fotorelacje:
-Od Chmielnika do początku budowanej obwodnicy Kurozwęk (14 październik 2011) [Posty od #319 do #328]

Z budowy obwodnicy Kurozwęk:
-23 czerwiec 2011[Posty od #1005 do #1012]

-15 sierpień 2011 [Posty od #291 do #296]

Z góry przepraszam za jakość zdjęć ale dziś pogoda typowo listopadowa.Tak na marginesie to dopiero w tym miesiącu odkryłem, że istnieje ten wątek, dlatego moje poprzednie fotorelacje są w różnych wątkach.

te przecięcia przez jezdnie to przepusty dla zwierząt, które były ostatnio montowane

·
deleted account
1,307 Posts

W niektórych miejscach droga została znacznie poszerzona, co cieszy:)

I widok przed budowaną obwodnicą Kurozwęk, co prawda zdjęcie nie jest najlepsze.

·
deleted account
1,307 Posts
Budowana obwodnica w całej okazałości. Zaczeło się układanie pierwszych warstw nawierzchni co będzie za chwile widoczne z innego miejsca, ale to coś na drodze to chyba smoła.

Widok na budowę z drogi powiatowej/gminnej Kurozwęki- Ponik

Jak już wspomniałem widać pierwsze warstwy asfaltu. Widok w kierunku Chmielnika/Szydłowa.

·
deleted account
1,307 Posts
Widok w kierunku Staszowa

Jesteśmy w miejscu gdzie łączyć się będzie obwodnica ze stara drogą . Widok w stronę Staszowa.

I odwracamy się, czyli widok na obwodnicę w kierunku Chmielnika.

·
deleted account
1,307 Posts
Czas nagli, droga równa jak stół, czyli jedziemy do Staszowa :D

Jesteśmy już w Staszowie, to koniec mojej fotorelacji. Trasa na odcinku miejskim wygląda bez znaczących zmian, jedyne zmiany zaszły na obwodnicy południowej, ale tą część możecie zobaczyć w tym wątku post #1449. :goodbye:

·
Moderator
78,432 Posts
^^Jest może gdzieś dostępna mapka, na której jest zaznaczona nowobudowana obwodnica??:)

·
deleted account
1,307 Posts
Jedyna mapa z zaznaczoną obwodnicą Kurozwęk, która jest zawarta w dokumentacji projektu, to taka mapka orientacyjna.

Zrobiłem tak na szybko trochę bardziej szczegółową mapkę.

Kolor czerwony to oczywiście obwodnica zaś niebieskimi kwadratami z numerkami od 1 do 3 zaznaczyłem miejsca w których wczoraj robiłem zdjęcia. 1 to początek przebudowywanej trasy, 2 to miejsce w którym obwodnica przecina drogę gminną Kurozwęki-Ponik i 3 to koniec obwodnicy.

·
deleted account
1,307 Posts
Obwodnica Kurozwęk w budowie, stan prac na dzień 4 grudnia 2011 roku.

W dniu 5 kwietnia br., oficjalnie rozpoczęto rozbudowę drogi wojewódzkiej Nr 765 na odcinku od Chmielnika do Staszowa o długości 35,2 km. Przebudowywany odcinek zaprojektowano wraz z budową obwodnicy Kurozwęk o długość 3,7 km. Dzięki pozyskanym środkom z Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Rozwoju Polski Wschodniej 2007 – 2013, odcinek drogi 765 zostanie przebudowany do nośności 115 kN/oś i parametrów ,,G” tj. drogi jednojezdniowej o dwóch pasach ruchu o szerokości 7 m. Dzięki tej inwestycji szlak komunikacyjny spełni wszelkie standardy zarówno pod względem komfortu jazdy jak i ochrony środowiska.

Przewidywany termin zakończenia zadania to: 30 wrzesień 2012 roku. Koszt robót budowlanych wg umowy z wykonawcą - firmą STRABAG oszacowany jest na: 58 mln 908 tys. zł. Łączna wartość projektu wynosi 79 mln 649 tys. zł, w tym uwzględniono: wykupy gruntów, dokumentację projektową, nadzór archeologiczny, promocję projektu, nadzór zewnętrzny i koszt robót budowlanych. Środki uzyskane w ramach Programu Operacyjnego Rozwoju Polski Wschodniej wynoszą 39 mln 766 tys. 734 zł, (co stanowi 49, 92% łącznej kwoty projektu).
W finansowaniu przygotowania inwestycji brały udział: Starostwo Powiatowe w Staszowie, Starostwo Powiatowe w Kielcach oraz gminy: Staszów, Szydłów, Chmielnik i Gnojno.
Kilka zdjęć z budowy obwodnicy, które ukazały się pod artykułem. Jak widac od czasu mojej fotorelacji położyli już znaczny fragment asfaltu.:)

Więcej zdjęć na stronie Starostwa Powiatowego: staszowski.eu

Tekst i foto: Jan Mazanka
Źródło:staszowski.eu

·
®afał
2,316 Posts
Rozbudowa drogi wojewódzkiej Chmielnik - Staszów, stan prac na dzień 29 marca 2012 roku

Realizacja inwestycji, oficjalnie rozpoczętej w dniu 5 kwietnia 2011 roku, przebiega sprawnie. Podwykonawcy już od siódmej rano realizują swoje zadania, a przebieg prac sprawia jak najlepsze wrażenie. Świadczy to o fachowości i zdyscyplinowaniu pracowników firm podwykonawczych i dobrze wróży zakończeniu inwestycji w wyznaczonym terminie, i miejmy nadzieję, bez większych usterek, czego wszystkim serdecznie życzymy.

Rozbudowa drogi wojewódzkiej Nr 765, od Chmielnika do Staszowa, prowadzona jest na odcinku o długości 35,2 km. Przebudowę zaprojektowano wraz z obwodnicą Kurozwęk o długość 3,7 km. Cały 35-kilometrowy odcinek zostanie przebudowany do nośności 115 kN/oś i parametrów ,,G” tj. drogi jednojezdniowej o dwóch pasach ruchu o szerokości 7 m. Przewidywany termin zakończenia zadania to: 30 wrzesień 2012 roku.

Koszt robót budowlanych wg umowy z wykonawcą - firmą STRABAG oszacowany jest na: 58 mln 908 tys. zł. Łączna wartość projektu wynosi 79 mln 649 tys. zł, w tym uwzględniono: wykupy gruntów, dokumentację projektową, nadzór archeologiczny, promocję projektu, nadzór zewnętrzny i koszt robót budowlanych. Środki uzyskane w ramach Programu Operacyjnego Rozwoju Polski Wschodniej wynoszą 39 mln 766 tys. 734 zł, (co stanowi 49,92% łącznej kwoty projektu). W finansowaniu przygotowania inwestycji brały udział: Starostwo Powiatowe w Staszowie, Starostwo Powiatowe w Kielcach oraz gminy: Staszów, Szydłów, Chmielnik i Gnojno.
Na stronie starostwa powiatowego pojawiły się też nowe fotki z przebudowy DW 765:

Dla zachęty:

^^Stan prac na dzień 29 marca 2012 roku.

Autor tekstu i zdjęć: Jan Mazanka

Źródło: http://staszowski.eu

1 - 20 of 129 Posts