SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 1518 Posts

·
Registered
13,649 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Zapraszam na "przejażdzkę" po DW 835 od Lublina do rzeki Tanew, prawie przez całe woj. lubelskie (brakuje ostatnich 15 km) z niedzielnego [8.VII] poranka.
Bardzo mała ilość samochodów na zdjęciach to z jednej strony niedziela, z drugiej wczesna pora (pierwsza fotka godz. 5:12) a z trzeciej to, że nie chciałem trafić na jakiegoś nerwowego za kierownicą - problem którego nie ma robiąc zdjęcia z samochodu - także nie oddają one zupełnie natężenia ruchu. Cel nr 1 - stan nawierzchni.

Abramowice

Dominów

To chyba Ćmiłów

Jabłonna

Kościół w Jabłonnej

W Piotrkowie Pierwszym kończy się pobocze

Las po lewej jest granicą Krzczonowskiego PK

Okolice Bożego Daru

Zielona; następne kilka km to jeden z najniebezpieczniejszych odcinków na całej trasie

Za Gierniakiem na odcinku paru km asfalt wygląda jakby go modernizowano, a nie skończono.

to se ne vrati

Wysokie, droga leci obwodnicą na lewo, my pojedziemy przez miasteczko

Wracamy na 835

A potem pretensje, że jeździmy metr od krawędzi jezdni :)

Okolice Zabłocia, w oddali pojawia się wał Roztocza

Guzówka, koniec powiatu lubelskiego

Zaczynają się górki

Most nad rzeczką Por

Tarnawa

Odcinek Tarnawa - Gródki

:lol: dla znaków a :bash: dla tych cholernych kamyczków

Ta górka mocno daje w kość

W stronę Lublina

Gródki; co ciekawe powiat janowski tylko "dotyka" do jezdni z prawej strony może na kilometr, ale ponownej tablicy powiatu biłgorajskiego już nie ma

W sercu Roztocza

Zagrody

Długi zjazd do Goraja

Goraj

W tym miejscu drogę przecina Centralny Szlak Rowerowy Roztocza (odc. Kraśnik - Zwierzyniec)

Bononia

Drugi z najdłuższych podjazdów na trasie

W stronę Lublina

Długi zjazd do Frampola i koniec Roztocza

W stronę Lublina

Centrum Frampola

O tym, że DW835 powinna być DKxx niech świadczą znaki. Na chwilę skręcamy w prawo by...

podziwiać twardziela :cheers:

Wyjazd z Frampola na Biłgoraj

Sokołówka

Las w Korytkowie. Pare lat temu w tym miejscu nawierzchnia się rozjechała na boki i te kilkaset metrów jechało się z Vmax=10km/h

Ostatnia prosta do Biłgoraja

Przed nami wiadukt nad torami

1435 i 1520mm

Dalej jest pewna luka, bo zajechałem do miasta

Wylot z Biłgoraja na Tarnogród

Korczów

Majdan Nowy

Most na Tanwi w Markowiczach

Na tym skrzyżowaniu koniec fotek z DW835, skręcam w prawo a kolejne kilometry to już drogi lokalne :)

·
Requiem for a dream
4,039 Posts
nie najgorzej wygląda ta droga ale nie które odcinki są beznadziejne

·
Registered
2,032 Posts
^^chyba tak i podobno ma nia byc znowu
nie jeden 1x3 tylko chyba sie uzywa nazewnictwa 2+1,

@khan_tengri dzieki za zdjecia,ten bocian mnie rozj ... ebal

·
prostownik
3,095 Posts
czy ta droga kiedys była DK???
Nie, nigdy. Nawet wtedy, gdy z Janowa Lub. do Frampola biegła DK86 (dziś część DK74), która dojeżdżała do tej drogi - i na niej się kończyła... taki wypustek... Właściwie nie wiem, czemu to jest ciągle DW.

@khan_tengri: Świetna fotorelacja... Te 100 km na rowerze (a może 200, bo jakoś przecież wracałeś...) :bow:

·
Registered
1,326 Posts
Asfaltowe pobocze, miejscami 1x3(???), jakaś obwodnica, nawierzchnia jak wszedzie - raz lepsza, raz gorsza... czy ta droga kiedys była DK???
E2rdEm said:
Właściwie nie wiem, czemu to jest ciągle DW.
Ta droga to kolejny przykład tego, że brak jest jednoznacznych kryteriów na podstawie których zaliczałoby się drogi do odpowiedniej kategorii:
-Na DW835 ruch wynosi 3-5tys. pojazdów na dobę (wg GPR 2005, pomijając odcinki przy największych miejscowościach), czyli jest porównywalny z wieloma DK. Są wszak i takie DK, gdzie ruch jest mniejszy niż tysiąc pojazdów.
-W ramach jednej kategorii DW mamy takie drogi jak 835, które mają znaczenie ponadwojewódzkie, ale również takie jak przedstawione przeze mnie i Bartosza w "Kretynizmach...": biegnące do nikąd, o brukowej nawierzchni, szerokości ~3 kroki i długości 493 metry.
Gdyby sformułować jakieś jasne kryteria nie byłoby sprawy lepperówki. To chore, że ten sam sejmik wojewódzki wydaje negatywną opinię co do zakwalifikowania drogi powiatowej do kategorii DW ze względu na jej niewielkie znaczenie, a opiniuje pozytywnie włączenie do kategorii DK.

·
Obcy Astronom
5,459 Posts
Witam
Ostatnio udało mi się przejechać Trasę Lublin - Przemyśl trasa ta została udokumentowana
co po kawałkach będę przedstawiał
Zdjęcia: forumowiczka kaya
cz.1 jeszcze w granicach Lublina
Zaczynamy od Ronda Lubelskiego lipca 80

Trasa Zielona

Na Przemyśl skręcamy w lewo na plac bychawski

Skręcamy w ulice Kunickiego:

Ul Kunickiego Widać zabytkowy wiadukt nad ulicą

Kunickiego cd.

cdn...

·
.
1,772 Posts
Widzę że kolega zawitał w moje strony :)

to zdjęcie zostało wykonane około 500m od mojego domu ;) tuż za parkiem po prawej jadąc od wiaduktu

Co do drogi to jak na południowo lubelskie DW to stan tej którą przejechałeś można powiedzieć że jest wyśmienity. Jakbyś jechał 853 z Biłgoraja w stronę Niska to z obręczami mógłbyś sie pożegnać :)

1 - 20 of 1518 Posts